Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, aviram είπε

Ναι όπως τους είπε ένας αναγνώστης τούς.... Για γέλια.

Προφανως για να το ανεβασαν, θα ειναι ψαγμενο. Δε νομιζω να ρισκαρει ενα site να χασει κοσμο απο εναν ακυρο που εγραψε οτι του κατεβηκε στο κεφαλι. Και για να ειμαστε ρεαλιστες, αν σκεφτουμε την ζητηση και το ποσα κομματια θα ερθουν στην μικρη αγορα της Ελλαδιτσας μας, προφανως του Νοεμβριου (προσωπικη εκτιμηση) δε νομιζω να παραλαβουν κονσολα το 2020 (για να μην πω και οι περισσοτεροι του Οκτωβριου). Ειναι κοινη λογικη. δε βγαινει ο αριθμος. 

 

Επεξ/σία από MisterGS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Εγω αυτο που βλεπω μεχρι τωρα, ειναι οτι ο Κωτσος δεν δινει ημερομηνιες, και ετσι δεν δημιουργει ανακριβειες μεταξυ των καταναλωτων, και οι υπολοιποι (που μαλλον θεωρεις οτι δεν αντιμετωπιζουν με τον ιδιο τροπο τους πελατες), να αλλαζουν σχεδον συνεχεια τις ημερομηνιες, με ισως μονο το πλαισιο να εχει μια σιγουρια για παραδοση παραγγελιων πριν τις γιορτες.

Δεν ξέρω ρε φίλε αλλά δεν υπάρχει ανάγκη για καυστικά σχόλια γιορτινές μέρες οπότε όλα καλά και θα το πάρουμε όλοι απλά ανυπομονούμε. Υγεία να έχουμε.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, mitsos-5 είπε

Παιδιά καλησπέρα αυτη η λίστα με τα 20 παιχνίδια στο 5 που την βρήκατε ;

https://www.gamesradar.com/playstation-plus-collection-game-list/

πρέπει να έχεις ps plus και ps5.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, MisterGS είπε

Παιδια μολις βαλανε update στο αρθρο στο gameworld οτι κανονικα το 2ο κυμα ηταν προγραματισμενο για το νεο ετος αλλα λογω της μεγαλης ζητησης θα ερθει ενα κυμα 15 του μηνα αλλα θα καλυψει ΜΟΝΟ τις παραγγελιες του Σεπτεμβριου. του Οκτωβρη και Νοεμβρη θα καλυφθουν με αυτο που ηταν προγραματισμενο εξ αρχης. δηλαδη απο το νεο ετος.

Χάχαχα.. Ρουλέτα παίζουμε με τις ειδήσεις και άρθρα.. Τι είπε ο μπατζανακης, ο κουμπάρος και ο υπεύθυνος.. Στο τέλος θα τον πιούμε για το νέο έτος όλοι. 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, toni31 είπε

Εγώ πάντως έκανα παραγγελία 28/11 ένα χειριστήριο και την 30/11 μια PS+ από Πλαίσιο και έχω θέματα.

Μου έρχεται sms ότι παραδώσανε την παραγγελία μου στα ΕΛΤΑ ταχυμεταφορές δεν μου γράφουν αριθμό αποστολής (για την ακρίβεια μου γράφουν ".....στην courier ΕΛΤΑ ΤΑΧΥΜΕΤΑΦΟΡΕΣ Α.Ε με Αρ.ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ κενό και εκτιμώμενη ημερομηνία την 7/12.......") μόνο εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης την 7/12. Μπαίνω στο site μου έλεγε για 10/12 μετά το έκανε 17/12!!!

Την πρώτη ταλαιπωρία στα τηλ. την έγραψα σε προηγούμενες σελίδες. Η δεύτερη ήταν άκαρπη γιατί δεν άντεξα στην αναμονή. Σήμερα ξανά τα ίδια, αναμονή και στο τέλος δώστε μου ένα τηλ. να επικοινωνήσουμε εμείς μαζί σας.

Τι θέλω ο καημένος μια απλή απάντηση, αν έφυγαν τον αριθμό αποστολής. Ή να μου πούνε συγνώμη δεν έφυγαν και από λάθος στάλθηκε το sms.

 

 

Υπάρχουν και χειρότερα.. iPhone 12 που έφυγε απο Κωτσόβολο με ACS την Πέμπτη 26/11 .. δεν έχει έρθει ακόμα. Μετράω 11 μέρες αύριο (που ούτε αύριο θα έρθει γιατί δεν έχει πάει ακόμα στο κατάστημα κουριερ της περιοχης μου. Επίσης μένω Αθήνα).

 

Επισης περιφερειακά για το PS5 απο Κωτσόβολο παραγγελία 16/11/20. το χειριστήριο παρολο που έγινε άμεσα διαθέσιμο εδώ και 10 μέρες δεν μου το έχουν στείλει. Τους παιρνω τηλ και μου λενε ναι είναι διαθέσιμο σας το δρομολογώ να το στείλουμε την Παρασκευή προχθές 4/12. Δηλαδή έρπεπε να τους παρω εγώ τηλέφωνο για να το στείλουν;;; Αν δεν έπαιρνα τηλέφωνο πότε είχαν σκοπό να το στείλουν;; Γιατί θυμάμαι όταν το παράγγειλα από το σάιτ έλεγε και σε αυτό Αυστηρή σειρά προτεραιότητας.! Αυτή είναι η αυστηρή σειρά προτεραιότητας;

Επεξ/σία από alexkrz
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, ex3Lmei είπε

Χάχαχα.. Ρουλέτα παίζουμε με τις ειδήσεις και άρθρα.. Τι είπε ο μπατζανακης, ο κουμπάρος και ο υπεύθυνος.. Στο τέλος θα τον πιούμε για το νέο έτος όλοι. 

Αυτό είναι το μόνο σίγουρο. 

Επεξ/σία από costacurta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, alexkrz είπε

Υπάρχουν και χειρότερα.. iPhone 12 που έφυγε απο Κωτσόβολο με ACS την Πέμπτη 26/11 .. δεν έχει έρθει ακόμα. Μετράω 11 μέρες αύριο (που ούτε αύριο θα έρθει γιατί δεν έχει πάει ακόμα στο κατάστημα κουριερ της περιοχης μου. Επίσης μένω Αθήνα).

 

Επισης περιφερειακά για το PS5 απο Κωτσόβολο παραγγελία 16/11/20. το χειριστήριο παρολο που έγινε άμεσα διαθέσιμο εδώ και 10 μέρες δεν μου το έχουν στείλει. Τους παιρνω τηλ και μου λενε ναι είναι διαθέσιμο σας το δρομολογώ να το στείλουμε την Παρασκευή προχθές 4/12. Δηλαδή έρπεπε να τους παρω εγώ τηλέφωνο για να το στείλουν;;; Αν δεν έπαιρνα τηλέφωνο πότε είχαν σκοπό να το στείλουν;; Γιατί θυμάμαι όταν το παράγγειλα από το σάιτ έλεγε και σε αυτό Αυστηρή σειρά προτεραιότητας.! Αυτή είναι η αυστηρή σειρά προτεραιότητας;

Έχεις παραδείγματα τέτοια εδώ μέσα να διαβάσεις σε όλες τις σελίδες οποτε....join(t) the club!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες μοιράζομαι μαζί σας τις άκρως απόρρητες πληροφορίες που μου έδωσε ο μπατζανάκης της ξαδέρφης του γαϊτάνου (ή αλλιώς τις πληροφορίες που συνέλλεξα από διάφορες συζητήσεις και φόρουμ πέρι παραγγελίας ps5):

Παραλαβές νέου stock 7-15/12

Public restock 7-15/12

Plaisio restock ~11/12

MediaMarkt restock 10-15/12

ΚΩΤΣΟΣ restock 15-24/12 (εδώ τα πράγματα είναι δύσκολα λόγω συστήματος ρουλέτας, παραγγέλνετε/παίζετε με δικιά σας ευθύνη)

οπότε από αύριο καλό είναι να κοιτάμε τα eshops μήπως και υπάρξει φως για εμάς τους άτυχους και να ενημερώνουμε εδώ αν βρούμε κάτι 😉

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

παίδες μοιράζομαι μαζί σας τις άκρως απόρρητες πληροφορίες που μου έδωσε ο μπατζανάκης της ξαδέρφης του γαϊτάνου (ή αλλιώς τις πληροφορίες που συνέλλεξα από διάφορες συζητήσεις και φόρουμ πέρι παραγγελίας ps5):

Παραλαβές νέου stock 7-15/12

Public restock 7-15/12

Plaisio restock ~11/12

MediaMarkt restock 10-15/12

ΚΩΤΣΟΣ restock 15-24/12 (εδώ τα πράγματα είναι δύσκολα λόγω συστήματος ρουλέτας, παραγγέλνετε/παίζετε με δικιά σας ευθύνη)

οπότε από αύριο καλό είναι να κοιτάμε τα eshops μήπως και υπάρξει φως για εμάς τους άτυχους και να ενημερώνουμε εδώ αν βρούμε κάτι 😉

 

Ευχαριστουμε φιλε. Η λογικη λεει πως αυτες οι ημερομηνιες φαινονται σωστες...δε λαμβανω υποψην τις χιλιαδες διαφορετικες απαντησεις που δινει ο καθε υπαλληλος στο τηλεφωνο αλλα το τι εχει γραψει η ιδια η sony στα social media της για stock πριν τα χριστουγεννα! Ισχυει πως αυτοι που δεν εχουν παραγγειλει ακομα ας εχουν τα ματια ανοιχτα αυτη τη βδομαδα και την επομενη καλου κακου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω. Ήθελα να πάρω το charging station για τα καινούργια χειριστήρια και αν ξέρετε κάποιου να υπάρχει σε στοκ. Εκτός αν είναι και τα περιφερειακά σε τρελή έλλειψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mitsos-5 είπε

Παιδιά να ρωτήσω. Ήθελα να πάρω το charging station για τα καινούργια χειριστήρια και αν ξέρετε κάποιου να υπάρχει σε στοκ. Εκτός αν είναι και τα περιφερειακά σε τρελή έλλειψη.

οπου το εχω ψάξει ρωτήσει ολοι μου λενε για παραγγελια. λογικά θα 'ρθει κ αυτο μαζί με τις κονσόλες μεσα του μηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, sndev είπε

οπου το εχω ψάξει ρωτήσει ολοι μου λενε για παραγγελια. λογικά θα 'ρθει κ αυτο μαζί με τις κονσόλες μεσα του μηνα

Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να βρω και κάποιο legit κατάστημα που να κάνω έστω την παραγγελία 

1 ώρα πριν, xGyroZeppeli είπε

Ευχαριστουμε φιλε. Η λογικη λεει πως αυτες οι ημερομηνιες φαινονται σωστες...δε λαμβανω υποψην τις χιλιαδες διαφορετικες απαντησεις που δινει ο καθε υπαλληλος στο τηλεφωνο αλλα το τι εχει γραψει η ιδια η sony στα social media της για stock πριν τα χριστουγεννα! Ισχυει πως αυτοι που δεν εχουν παραγγειλει ακομα ας εχουν τα ματια ανοιχτα αυτη τη βδομαδα και την επομενη καλου κακου.

Επίσης ρε παιδιά αυτά τα νούμερα ισχύουν για Αθήνα σαλονικα και Πάτρα ; Η πάνε και σε επαρχία όπως βρίσκονται πολλοί υποθέτω ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...