Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, giannis3190 είπε

Όχι ακόμα εκτεταμένη αναζήτησή είναι και σε εμένα

σου χουν πει και σενα για day 1?εμενα στα τηλ μου λεγαν οσοι εχουν παραγγειλει 17 εως 19 πανε day 1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ενημερωθηκε η κατασταση της παραγγελιας σου 12/11. Εκτιμωμενη παραδοση 19/11

Ναι το διόρθωσα... 

Βασικά πιο πολύ έκανα το ποστ για να το δουν και οι υπόλοιποι που είναι στην ίδια κατάσταση και να συγκρίνουν με τη δική τους παραγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και τελικά όλο αυτό το σενάριο "ps5 σε έλλειψη..." ίσως ήταν ενα καλοστημένο κόλπο για να πέσουμε σαν τα κοράκια να ψωνίσουμε όλοι...!!! 🤑

 

**(πλάκα κάνω)** 😉

Επεξ/σία από nikosgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, necrothaftis είπε

σου χουν πει και σενα για day 1?εμενα στα τηλ μου λεγαν οσοι εχουν παραγγειλει 17 εως 19 πανε day 1

Όχι δε μου είπε για Day 1 μέσω μεταφορικής. Day 1 μόνο για παραλαβή από το κατάστημα.....ο πωλητής μου είπε θα τα στείλουν 19/11 η παραγγελία μου έγινε 18/9

Επεξ/σία από giannis3190
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, necrothaftis είπε

σου χουν πει και σενα για day 1?εμενα στα τηλ μου λεγαν οσοι εχουν παραγγειλει 17 εως 19 πανε day 1

Και εμένα μου τηλεφώνησαν από τοπικό κατάστημα την περασμένη βδομάδα από το τοπικό public. Μου είπε ότι δεν ήταν να παραλαβω day one αλλά επειδή είχε μια ακύρωση ήμουν ο πρώτος στην σειρά. Θα με ξανακαλουσαν την ημέρα που θα παραλάμβαναν για τις λεπτομέρειες (διεύθυνση αποστολής κλπ). Αλλά ακόμα κανένα νέο τηλεφώνημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, giannis3190 είπε

Όχι δε μου είπε για Day 1 μέσω μεταφορικής day1 μόνο για παραλαβή από το κατάστημα.....ο πωλητής μου είπε θα τα στείλουν 19/11 η παραγγελίες μου έγινε 18/9

ναι αυτο εννοω ας το φερει και παρασκευη δε πειραζει :P η πλακα ειναι οτι μου χουν στειλει εδω και καμμια βδομαδα το demons souls.το οποιο δεν εχω ανοιξει καν το πακετακι.αν κατσει στραβη και με βαλουν καμμια 2η παραλαβη επειδη εχω προπληρωσει τα παντα απλα θα παρουν και επιστροφη και το demons.τεσπα παντως επειδη σε ολα τα μαγαζια το ιδιο παιζει μαλλον εχει κανει πατατα και η σονυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, kaklas13 είπε

Ρε παιδιά κ εγώ που είμαι χαλαρός και δεν έχω ασχοληθεί πολύ πολύ μεχρι τώρα με την προπαραγγελια με θορυβησατε! Μπήκα μόλις πλαίσιο να δω τι γινεται με την παραγγελία και γράφει από τις 12/11 ότι ειναι σε διαδικασία συλλογής με εκτιμώμενη παράδοση 19/11. Με είχαν πάρει και το Σάββατο να επιβεβαιώσουν τον τόπο παράδοσης για την Πέμπτη όπως μου είπαν. 

7A1EC762-69D7-42F3-8E4D-E7263EC539B1.png

Αυτό πως το βλέπεις? Εμένα από πλαίσιο πάντως Σάββατο μου είπαν να βάλω το υπόλοιπο ποσό και αν ισχύει η διεύθυνσή που έβαλα λέω ναι. Σήμερα πήρα τηλ μου είπαν ότι αύριο θα παραλάβουν και θα ξέρουν σίγουρα λογικά μου λέει θα σε πάρουμε και τηλ. Πάντως πάνω μου λέει εξέλιξη παραγγελίας προ παραγγελία αυτό αλλάζει καθόλου? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Αυτό πως το βλέπεις? Εμένα από πλαίσιο πάντως Σάββατο μου είπαν να βάλω το υπόλοιπο ποσό και αν ισχύει η διεύθυνσή που έβαλα λέω ναι. Σήμερα πήρα τηλ μου είπαν ότι αύριο θα παραλάβουν και θα ξέρουν σίγουρα λογικά μου λέει θα σε πάρουμε και τηλ. Πάντως πάνω μου λέει εξέλιξη παραγγελίας προ παραγγελία αυτό αλλάζει καθόλου? 

Κ εμένα έτσι έλεγε μέχρι κι πριν 2-3μερες. Αλλά τώρα είδα ότι άλλαξε . παρόλο που λέει ότι άλλαξε στις 12/11 δεν ισχύει.

Παρεμπιπτόντως εγώ είχα προπληρωσει. Χωρίς να ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σας προειδοποιώ ότι ένα απλό καλώδιο που παράγγειλα 9 Νοεμβρίου από κατάστημα στην Αθήνα και το στείλανε την ίδια μέρα με ελτα courier πάλι στην Αθήνα θα έρθει αύριο οπότε εκτός και αν σας τις έχουν στείλει ήδη τις κονσόλες μην περιμένετε day 1 με την καμία εκτός και αν έχει γίνει καμία ειδική συμφωνία με τις εταιρίες courier.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, necrothaftis είπε

ναι αυτο εννοω ας το φερει και παρασκευη δε πειραζει :P η πλακα ειναι οτι μου χουν στειλει εδω και καμμια βδομαδα το demons souls.το οποιο δεν εχω ανοιξει καν το πακετακι.αν κατσει στραβη και με βαλουν καμμια 2η παραλαβη επειδη εχω προπληρωσει τα παντα απλα θα παρουν και επιστροφη και το demons.τεσπα παντως επειδη σε ολα τα μαγαζια το ιδιο παιζει μαλλον εχει κανει πατατα και η σονυ

Και εγώ το ίδιο έκανα λογικά ίσως το στείλουν και αύριο αν το έχουν στις αποθήκες τους το θέμα είναι ότι γενικά τα public τα tracking τους είναι κάπως χάλια...εμένα ήρθε το demon souls και έλεγε το site σε διαδικασία συλλογής κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, apostolosapok είπε

Εγώ σας προειδοποιώ ότι ένα απλό καλώδιο που παράγγειλα 9 Νοεμβρίου από κατάστημα στην Αθήνα και το στείλανε την ίδια μέρα με ελτα courier πάλι στην Αθήνα θα έρθει αύριο οπότε εκτός και αν σας τις έχουν στείλει ήδη τις κονσόλες μην περιμένετε day 1 με την καμία εκτός και αν έχει γίνει καμία ειδική συμφωνία με τις εταιρίες courier.

Καλά δεν ισχύει γενικά αυτό που λες...

Εγώ παρήγγειλα από πλαίσιο 12/11 τα 3d pulse και την επόμενη μέρα το πρωί παρέλαβα με speedex.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kaklas13 είπε

Κ εμένα έτσι έλεγε μέχρι κι πριν 2-3μερες. Αλλά τώρα είδα ότι άλλαξε . παρόλο που λέει ότι άλλαξε στις 12/11 δεν ισχύει.

Παρεμπιπτόντως εγώ είχα προπληρωσει. Χωρίς να ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο.

Εμένα τόσες μέρες προπαραγγελια έχει μείνει παράξενο. Κι εγώ έχω δώσει όλο το ποσό μετά από συνεννόηση το Σάββατο και εχθές έλαβα μήνυμα ότι η πληρωμή είναι εντάξει. Απλά θα πάρω και αύριο ένα τηλ γιατί σήμερα στο τηλ σαν να μην ήταν σίγουρη για να με ρώτησε σε πήραμε τηλ η σου ήρθε μήνυμα για day one και λέω ναι και τα δύο. Απλά και πριν που μπήκα ακόμη σε προπαραγγελια λέει. Θέλω να ξέρω γιατί αλλιώς αν γίνει κάτι να μου επιστρέψουν τα χρήματα και να την παραλάβω από kotsovolo. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, apostolosapok είπε

Εγώ σας προειδοποιώ ότι ένα απλό καλώδιο που παράγγειλα 9 Νοεμβρίου από κατάστημα στην Αθήνα και το στείλανε την ίδια μέρα με ελτα courier πάλι στην Αθήνα θα έρθει αύριο οπότε εκτός και αν σας τις έχουν στείλει ήδη τις κονσόλες μην περιμένετε day 1 με την καμία εκτός και αν έχει γίνει καμία ειδική συμφωνία με τις εταιρίες courier.

Καμια σχεση φιλε μου.....παραγγειλα μια κάμερα για ενα φορτηγο που εχω τις 12/11 από αθηνα και τις 13/11 ωρα 10.00 το πρωι ήταν φιλιπιαδα.....εν μέσω lockdown τις αρχης κιολας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, apostolosapok είπε

Εγώ σας προειδοποιώ ότι ένα απλό καλώδιο που παράγγειλα 9 Νοεμβρίου από κατάστημα στην Αθήνα και το στείλανε την ίδια μέρα με ελτα courier πάλι στην Αθήνα θα έρθει αύριο οπότε εκτός και αν σας τις έχουν στείλει ήδη τις κονσόλες μην περιμένετε day 1 με την καμία εκτός και αν έχει γίνει καμία ειδική συμφωνία με τις εταιρίες courier.

Τυχαίο αυτό που λες... Ενα βιβλίο παράγγειλα στις 11/11 απο Θεσσαλονίκη και το έλαβα 13/11 (δύο μέρες) στην Αθήνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nosvasedis είπε

Παιδιά και εμένα άλλαξε μόλις... Το ίδιο ακριβώς με εσάς!

Τώρα για τα παιδιά που λέγαμε πριν το είχαν ανεβάσει στόρι στο Instagram. Μου έδειξε τις φώτο, φαίνονται legit εκ πρώτης όψεως. Ο ένας το είχε ανεβάσει στις 7/11 και ο άλλος στις 12/11.

ββ.PNG

αα.PNG

σοβαρα τωρα πιστεψες οτι ειναι αληθινες οι φωτο; χαχαχαχα τις σκιες δες απο κατω και θα καταλαβεις οτι ειναι καραfake...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...