Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Δεν θυμάμαι να είχε όρους κατά την αγορά που να δεσμεύετε στην αποστολή κονσόλας για αυτούς που εξοφλησαν. Τσιλαρετε λίγο μερικοί 

Απ' τους ελάχιστους που μιλάει με λογική εδώ μέσα..

Νιώθω ότι οι υπόλοιποι είναι παιδάκια εδώ μέσα οπότε δεν μπορώ να κάνω debate.. Προσπάθησα μία φορά αλλά ήταν του τρελού οι απαντήσεις οπότε παραιτήθηκα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, madB είπε

Καλημερα ομάδα! Έχει προπαραγγειλει κανένας Ps5 από e-expert.gr; Και αν ναι, έχει παραλαβει; Ευχαριστώ

Αν σε ενδιαφέρει έχω παραγγείλει 27/11 αλλά πέρα του επιβεβαιωτικου μηνύματος, ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Εσύ έχεις παραγγείλει? Τι ημερομηνία παρακαλώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, scirocco 13 είπε

Μήπως φταίει και η Σόνυ και δεν φταίνε μόνο τα καταστήματα? Θα μπορούσε να πει εσενα θα σου δωσω τοσες wave 1 και θα δεχτείς τόσα preorder , wave 2 τοσα preorder κτλ.  Μου φαίνεται τα αφησαν χυμα τα pre-orders και σφάζονται τα καταστήματα να κλείσουν οσο πιο πολλά μπορούν

Δεν μπορει η SONY να πει στο κάθε μαγαζι πόσα preorder θα πάρει. Το κάθε μαγαζί στο περίπου ξέρει πόσα κομμάτια θα έχει οπότε 100% αυτο που συμβαίνει είναι ευθύνη των καταστημάτων. Εγώ οταν δούλευα σε κατάστημα Vodafone και έβγαιναν τα Iphone ξέραμε πχ οτι τα έχουμε 15-20 κομμάτια και ετσι δεχόμασταν preorder.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, geor92 είπε

Απ' τους ελάχιστους που μιλάει με λογική εδώ μέσα..

Νιώθω ότι οι υπόλοιποι είναι παιδάκια εδώ μέσα οπότε δεν μπορώ να κάνω debate.. Προσπάθησα μία φορά αλλά ήταν του τρελού οι απαντήσεις οπότε παραιτήθηκα!

+ Απλά σε κάποιους τους είπαν να δώσουν  όλο το ποσό για να το έχουν σίγουρα day one και κάτι τέτοια. Αλλά δεν έγινε σε όλους. Πολλοί παρέλαβαν με εξόφληση στον κούριερ ή με πλάνο δόσεων κλπ. Από αυτό πιστεύω είναι ορμώμενοι πολλοί. Προφανώς και ο τρόπος πληρωμής δεν θα έπρεπε να παίζει κανέναν ρόλο αλλά αυτά τα λάθη έκαναν κάποιοι υπάλληλοι...διέρρευσε και τώρα άντε να το μαζέψεις. Συν τα λάθη με τις παραδόσεις που έγιναν...άλλοι από τέλη Σεπτεμβρίου και μετά παρέλαβαν και άλλοι από 17  ακόμη. Οπότε σχετικά λογικό να βρωμάει λίγο η φάση σε κάποιους.

Επεξ/σία από manosss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που εγω καταλαβαίνω απο τα preorder του PS5 και τις εταιρείες courier ειναι οτι αντανακλάται η νοοτροπία του έλληνα. Το "Ελα μωρε τι έγινε αν ο πελάτης δεν παραλάβει στο πρώτο-δευτερο-τριτο κύμα το PS5" "Ελα μωρε τι έγινε αν ο πελάτης παραλάβει το δέμα του μετα απο 10-15-20 μέρες". Ειναι ένας καθρέφτης της κοινωνίας μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα για τα λεφτα γινονται ρε μαγκες κανεις δεν θα βγει χαμενος απο ολο αυτο ο κωτσοβολος και ο καθε κωτσοβολος σου λεει αφου θα ερθουν σε μενα σιγουρα βαλε εκει οτι εχουμε αποθεματα να δωσουμε εστω και στο 2-3-4 κυμα η σονυ σου λεει σονυ ειμαι ολοι θα παρουνε και ολοι θελουνε το playstation εξαλου ποιος απο εδω μεσα μετα απο ολο αυτο που εχει δημιουργηθεί θα πει οχι δεν παιρνω το playstaion η το xbox αντιστοιχα γιατι σπαστικα γιατι με θεωρουν χαζο γιατι παιζουν με εμενα και παει λεγοντας

λετε να μην ξερουν ποσο το θελει ο κοσμος το play

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, geor92 είπε

Απ' τους ελάχιστους που μιλάει με λογική εδώ μέσα..

Νιώθω ότι οι υπόλοιποι είναι παιδάκια εδώ μέσα οπότε δεν μπορώ να κάνω debate.. Προσπάθησα μία φορά αλλά ήταν του τρελού οι απαντήσεις οπότε παραιτήθηκα!

Εγω προσωπικα δεν ξαναγραφω εδω μεσα,παραλαβω δεν παραλαβω,όποτε γινει θα αφορα μονο εμενα.Δεν μπορει ο καθε ξερόλας, με τετοιες εκφρασεις να με απαξιωνει και να με προσβαλει.....

Επεξ/σία από nikaki71
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, BrouX είπε

ολα για τα λεφτα γινονται ρε μαγκες κανεις δεν θα βγει χαμενος απο ολο αυτο ο κωτσοβολος και ο καθε κωτσοβολος σου λεει αφου θα ερθουν σε μενα σιγουρα βαλε εκει οτι εχουμε αποθεματα να δωσουμε εστω και στο 2-3-4 κυμα η σονυ σου λεει σονυ ειμαι ολοι θα παρουνε και ολοι θελουνε το playstation εξαλου ποιος απο εδω μεσα μετα απο ολο αυτο που εχει δημιουργηθεί θα πει οχι δεν παιρνω το playstaion η το xbox αντιστοιχα γιατι σπαστικα γιατι με θεωρουν χαζο γιατι παιζουν με εμενα και παει λεγοντας

λετε να μην ξερουν ποσο το θελει ο κοσμος το play

 

αυτο ακριβως κανουν οι κουφαλες,δεν υπαρχουν κονσολες ουτε  για αστειο,δεν εχουν παραλαβει ουτε οσοι εκαναν παραγγελια σεπτεμβριο και το κοκκινο μαγαζακι ανοιξε και δεχεται νεες παραγγελιες με αντικαταβολη....γελανε κ οι πετρες με την φουσκα που πουλανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, nikaki71 είπε

Εγω προσωπικα δεν ξαναγραφω εδω μεσα,παραλαβω δεν παραλαβω,όποτε γινει θα αφορα μονο εμενα.Δεν μπορει ο καθε ξερόλας, με τετοιες εκφρασεις να με απαξιωνει και να με προσβαλει.....

καλύτερα δεν χρειάζονται εντάσεις εδώ μέσα, ούτε να προσβάλει κάποιος κάποιον. εδώ είναι μόνο για πληροφόρηση και όχι για τσακωμούς γι' αυτό καλύτερα ας λήξει εδώ οποίος έχει διαφωνίες ας τις λύσει σε pm

Επεξ/σία από zacque
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

*** κωτσοβολος update 

παραγγελία 19 Οκτωβρίου  πληρωμένη , παραλαμβάνω 18 Δεκεμβρίου σήμερα πήρα , η κανονική έκδοση 

 

Επεξ/σία από selin323
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, selin323 είπε

*** κωτσοβολος update 

παραγγελία 19 Οκτωβρίου  πληρωμένη , παραλαμβάνω 18 Δεκεμβρίου σήμερα πήρα , η κανονική έκδοση 

 

Άρα η λογική λέει ότι όλοι όσοι πήραν πριν από τις 19/10 μέχρι 18/12 θα την έχουν... Σε κάλεσαν εκείνοι ή τους πήρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, geor92 είπε

Άρα η λογική λέει ότι όλοι όσοι πήραν πριν από τις 19/10 μέχρι 18/12 θα την έχουν... Σε κάλεσαν εκείνοι ή τους πήρες;

εγώ κάλεσα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω παιδί σαν το παραπάνω να λεει οτι θα παραλαβει 18/12 με παραγγελια που εκανε 19 οκτωβριου και εγω που εχω παραγγείλει απο public 24/09  το μονο που ξέρω ειναι ότι  μέσα δεκεβριου  έρχεται καινουργια παρτίδα τι να πω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...