Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, thinkbetter είπε

AXAXAXA στον κωτσο 10 τεμαχια εστειλαν στο "πρωτο κυμα", δεν εξηγειται αλλιως.

Επισης (ασχετο) γιατι εχετε ολοι παρει απο εκει; Για καθε 1 ατομο απο public , media κτλπ υπαρχουν 10 που πηραν απο κωτσο. Το χειροτερο ειναι οτι ακομα και μετα απο αυτη την πολυ κακη διαχειρηση , συνεχιζουν και παραγγελνουν απο κει. Εχει καποια προσφορα που αγνοω;

Ο Κωτσόβολος δίνει 4 χρόνια εγγύηση. Τα public 3. Οι άλλοι δίνουν 1 χρόνο εγγύηση κατασεκυαστή. Νομίζω οτι αυτός ήταν ο λόγος που οι περισσότεροι πήγαν εκεί, αν έχουν πάει οι περισσότεροι εκεί. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, iiordani είπε

Μολις πηραν και απο public και μου ειπαν θα εχουνε παραλαβές απο 10-15 Δεκέμβρη !

Φιλε μου αν επιτρεπεται ποτε εκανες παραγγελια απο public?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα.Δεν ξερω αν υπαρχει λογος να το πω καθως σε καθε εναν οι εταιρειες λενε διαφορετικο πραγμα. Παντως μολις μιλησα με public και μου ειπαν οτι δεν εχουν ιδεα για την παραγγελια μου και μπορει να παω και μετα τις γιορτες.Παραγγελια 19/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Rattlehead είπε

Εμένα πάντως η γενική ταχυδρομική ήρθε σήμερα μετά από 17 ημερολογιακές μέρες για παράδοση.Τουλαχιστον χτύπησε και περίμενε.

Δεν έχω πρόβλημα να περιμένω, καταλαβαίνω. Αλλά το να έρχεται, να σου κάνει αναπάντητη, να παίρνεις πίσω και να μην το σηκώνει και να σηκώνεται να φεύγει, κοροϊδία. Τέλος πάντων, off topic απλά το αναφέρω γιατί φοβάμαι οτι κάτι παρόμοιο θα γίνει και με τις παραλαβές των PS5 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Cariolanoc είπε

όντως και απόθεμα να υπάρξει έχουμε level 2 boss τα κούριερ, μόνο εάν ανοίξει η λιανική οπώς λένε σταδιακά μέχρι χριστούγεννα και μπορέσουμε να παραλάβουμε από μαγαζά

Πάντως εγώ παράγγειλα κάτι από Κωτσόβολο χθες κ μου το έφεραν σήμερα. Παραδίδουν οι ίδιοι. Όποτε όταν έρθει το πς, ας ελπίσουμε να το πάρουμε γρήγορα 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες.
Εχω διαβάσει τα πάντα που γράφετε και αποφάσισα να φτιάξω ένα ακάουντ και να συμμετέχω και γω.
Εχω κάνει προπαραγγελία PS5 Digital από ΜΜ στις 3/11.
Στις 22 ή 23 (δεν θυμάμαι ακριβώς) λέω αας κάνω ενα τηλ να δω τι παίζει. Βγαίνει μία Ελπίδα στο τηλέφωνο της δινω αριθμό παραγγελίας, μου λέει "ναι τη βλεπω την παραγγελία σας. Εχει φύγει από τις αποθήκες μας"
Τι λε ρε πστ λέω, θα το έχω τις πρώτες μέρες; Μάλιστα μου λέει πήρατε tracking number; Λέω όχι. Μου λέει δώστε μου κινητό να σας τον στείλουμε!
Μία εβδομάδα μετά και ενώ ρίχνω κατάρες στην ACS ξαναπαίρνω στη ΜΜ και μου λέει ένας τύπος "η παραγγελία σας κύριε ειναι υπό επεξεργασία". Μιλάμε για κωμωδία...
Οπότε μάγκες μου ό,τι και να σας λέει το οποιοδήποτε "παλικάρι" στο τηλέφωνο μη το δένετε κόμπο.
Σημερα ξαναπήρα και ακόμα υπό επεξεργασία ειναι η προπαραγγελία μου. Εβαλα μάλιστα με αντικαταβολή για να μη με κρατάνε όμηρο αν το βρω πιο νωρίς από κάπου αλλού.
Προσωπικά, το έχω πάρει απόφαση. Αυριο θα ξεκινήσω τοCyberpunk στο Pro και θα εύχομα να παραλάβω μέσα στις γιορτές.
Τα σέβη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Highscore21 είπε

Καλησπέρα παίδες.
Εχω διαβάσει τα πάντα που γράφετε και αποφάσισα να φτιάξω ένα ακάουντ και να συμμετέχω και γω.
Εχω κάνει προπαραγγελία PS5 Digital από ΜΜ στις 3/11.
Στις 22 ή 23 (δεν θυμάμαι ακριβώς) λέω αας κάνω ενα τηλ να δω τι παίζει. Βγαίνει μία Ελπίδα στο τηλέφωνο της δινω αριθμό παραγγελίας, μου λέει "ναι τη βλεπω την παραγγελία σας. Εχει φύγει από τις αποθήκες μας"
Τι λε ρε πστ λέω, θα το έχω τις πρώτες μέρες; Μάλιστα μου λέει πήρατε tracking number; Λέω όχι. Μου λέει δώστε μου κινητό να σας τον στείλουμε!
Μία εβδομάδα μετά και ενώ ρίχνω κατάρες στην ACS ξαναπαίρνω στη ΜΜ και μου λέει ένας τύπος "η παραγγελία σας κύριε ειναι υπό επεξεργασία". Μιλάμε για κωμωδία...
Οπότε μάγκες μου ό,τι και να σας λέει το οποιοδήποτε "παλικάρι" στο τηλέφωνο μη το δένετε κόμπο.
Σημερα ξαναπήρα και ακόμα υπό επεξεργασία ειναι η προπαραγγελία μου. Εβαλα μάλιστα με αντικαταβολή για να μη με κρατάνε όμηρο αν το βρω πιο νωρίς από κάπου αλλού.
Προσωπικά, το έχω πάρει απόφαση. Αυριο θα ξεκινήσω τοCyberpunk στο Pro και θα εύχομα να παραλάβω μέσα στις γιορτές.
Τα σέβη μου

Και μόνο που σου είπε το όνομα της, έπρεπε να καταλάβεις ότι κάτι βρωμάει στην δουλειά....😂

Πριν από λίγο μου ήρθε email (εγγραφή διαθεσιμότητας πσ5) από σονυ ντιτζιταλ πασιον. Είναι λέει διαθέσιμο. Μπαίνω βλέπω τίποτα, άρχισαν να μας τρολάρουν και από ΄πάνω. 

Επεξ/σία από toni31
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Highscore21 είπε

Καλησπέρα παίδες.
Εχω διαβάσει τα πάντα που γράφετε και αποφάσισα να φτιάξω ένα ακάουντ και να συμμετέχω και γω.
Εχω κάνει προπαραγγελία PS5 Digital από ΜΜ στις 3/11.
Στις 22 ή 23 (δεν θυμάμαι ακριβώς) λέω αας κάνω ενα τηλ να δω τι παίζει. Βγαίνει μία Ελπίδα στο τηλέφωνο της δινω αριθμό παραγγελίας, μου λέει "ναι τη βλεπω την παραγγελία σας. Εχει φύγει από τις αποθήκες μας"
Τι λε ρε πστ λέω, θα το έχω τις πρώτες μέρες; Μάλιστα μου λέει πήρατε tracking number; Λέω όχι. Μου λέει δώστε μου κινητό να σας τον στείλουμε!
Μία εβδομάδα μετά και ενώ ρίχνω κατάρες στην ACS ξαναπαίρνω στη ΜΜ και μου λέει ένας τύπος "η παραγγελία σας κύριε ειναι υπό επεξεργασία". Μιλάμε για κωμωδία...
Οπότε μάγκες μου ό,τι και να σας λέει το οποιοδήποτε "παλικάρι" στο τηλέφωνο μη το δένετε κόμπο.
Σημερα ξαναπήρα και ακόμα υπό επεξεργασία ειναι η προπαραγγελία μου. Εβαλα μάλιστα με αντικαταβολή για να μη με κρατάνε όμηρο αν το βρω πιο νωρίς από κάπου αλλού.
Προσωπικά, το έχω πάρει απόφαση. Αυριο θα ξεκινήσω τοCyberpunk στο Pro και θα εύχομα να παραλάβω μέσα στις γιορτές.
Τα σέβη μου

Κριμα να μην το παιξεις σε Next gen παντως... μην φανταστεις οτι μ εχει ερθει και εμενα ομως οποτε το σκεφτομαι και εγω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

copy paste απο αλλου--2000 πλέι θα παραδόσουν αύριο σε Κωτσόβολο πλαίσιο κτλ λόγο δουλειάς το γνωρίζω επειδή εγώ έστηνα τις παλέτες-- στην πρωτη παρτιδα ειχαν ερθει 6000 blue ray 2000 digital---ΛΟΓΙΚΑ μπορει να ενημερωσουν απο σημερα και αυριο να ξεκινησουν να στελνουν. Ξανα λεω οτι σου εκανα copy paste οτι ειδα δεν εχω βγαλει τιποτα απο το μυαλο μου. (το θα παραδοσουν 2000 αυριο εννοει σημερα 9 του μηνα απλα το εγραψε αργα το βραδυ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dim1223 είπε

copy paste απο αλλου--2000 πλέι θα παραδόσουν αύριο σε Κωτσόβολο πλαίσιο κτλ λόγο δουλειάς το γνωρίζω επειδή εγώ έστηνα τις παλέτες-- στην πρωτη παρτιδα ειχαν ερθει 6000 blue ray 2000 digital---ΛΟΓΙΚΑ μπορει να ενημερωσουν απο σημερα και αυριο να ξεκινησουν να στελνουν. Ξανα λεω οτι σου εκανα copy paste οτι ειδα δεν εχω βγαλει τιποτα απο το μυαλο μου. (το θα παραδοσουν 2000 αυριο εννοει σημερα 9 του μηνα απλα το εγραψε αργα το βραδυ)

αν ισχύει είναι απλά ελάχιστα. δεν ξέρω αν θα καλύψουν τις 17/9 παραγγελίες 🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

copy paste απο αλλου--2000 πλέι θα παραδόσουν αύριο σε Κωτσόβολο πλαίσιο κτλ λόγο δουλειάς το γνωρίζω επειδή εγώ έστηνα τις παλέτες-- στην πρωτη παρτιδα ειχαν ερθει 6000 blue ray 2000 digital---ΛΟΓΙΚΑ μπορει να ενημερωσουν απο σημερα και αυριο να ξεκινησουν να στελνουν. Ξανα λεω οτι σου εκανα copy paste οτι ειδα δεν εχω βγαλει τιποτα απο το μυαλο μου. (το θα παραδοσουν 2000 αυριο εννοει σημερα 9 του μηνα απλα το εγραψε αργα το βραδυ)

I Don't know Rick, it looks fake to me - 9GAG

Επεξ/σία από __Panos__
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Boubis1411 είπε

Παραγγελία από που μπορώ να το κάνω; 

Υπάρχει περίπτωση να το έχει κάποιο μαγαζί άμεσα; 

Αμα η Sony συνεχίσει και στέλνει τόσα λίγα τεμάχια τότε βλέπω μέχρι το Πάσχα να καλύπτουν προ-παραγγελίες. Σκέψου εσύ άμα το παραγγείλεις τώρα πότε θα το πάρεις

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...