Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Cariolanoc είπε

φίλε μου έκανα παραγγελία 17/11 γερμανό με προπληρωμή και την ακύρωσαν 23/11 χωρίς ειδοποίηση και λόγο, την 2η φορά που πήρα τηλ μου είπαν ότι μόνο ο πελάτης μπορεί να ακυρώσει την παραγγελία και με έβγαλαν διπλή προσωπικότητα 😄(μήπως πήρε κάποιος δικό σας και την ακύρωσε μου είπαν)

ένας φίλος έκανε 18/11 και την ακύρωσαν 25/11 χωρίς λόγο

τέσπα εγώ τον ήπι@ γιατί μίλησα με γερμανό 20/11 και με διαβεβαίωσαν ότι η παραγγελία ισχύει και είμαι σε σειρά προτεραιότητας κτλ και δεν παρήγγειλα από αλλού γι'αυτόν τον λόγο

 

Και εγώ μια από τα ίδια με τον Γερμανό. Και υποψιάζομαι πως δεν είμαστε μόνο εμείς, αλλά πολύς κόσμος...

Παραγγελία 18/11 όταν το έδειχνε διαθέσιμο για λίγη ώρα. Καταχωρήθηκε κανονικά η παραγγελία τη στιγμή που το έδειχνε ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ!

Καλώ στο τηλέφωνο μια εβδομάδα μετά για να δω τι γίνεται και μου λένε ότι υπήρχε λάθος στο σύστημα και δεν ήταν διαθέσιμο για αυτό και μου ακύρωσαν την παραγγελία. Λέω ΟΚ, ας μείνει η παραγγελία ώστε να κρατήσω τη σειρά προτεραιότητας. Και μου απαντάνε: "Μα δεν καταλάβατε κύριε... Η παραγγελία σας ΕΧΕΙ ΑΚΥΡΩΘΕΙ από την ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ! Δεν ισχύει ούτε η παραγγελία, ούτε η σειρά προτεραιότητας. Θα πρέπει να υποβάλετε ξανά την παραγγελία από την αρχή..." 😵

Από εκεί και ύστερα κάλεσα άλλες 4 φορές να διαμαρτυρηθώ για το γεγονός ότι μου ακύρωσαν ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ και ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ την παραγγελία. Και η απάντηση και τις 4 φορές ήταν: "Εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι. Θα προωθήσουμε το αίτημα σας στο αρμόδιο τμήμα να σας καλέσει". Περιττό να πω πως δεν με κάλεσαν ΠΟΤΕ..!!! 🤬

Και έτσι απλά βρέθηκα χωρίς καμμία παραγγελία! Τη στιγμή που την επόμενη ημέρα το Πλαίσιο άνοιξε το σύστημα παραγγελιών για λίγες ώρες. Τουλάχιστον ας με είχαν ενημερώσει ότι υπήρχε συστημικό λάθος να ψάξω αλλού.

Απλά ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ! Κατά την άποψη μου, οι χειρότεροι! Τουλάχιστον οι άλλοι (Κωστόβολος, Public κλπ) δεν προχώρησαν σε αυθαίρετες ακυρώσεις παραγγελιών.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

38 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

φίλε μου από ότι έχω καταλάβει είναι μιλημένοι και ανοίγουν για γνωστούς, όσο έχω κοιτάξει σήμερα γερμανό δεν υπάρχει καν το ps5 disc στο site τους

λογικά θα δώσανε το url σε γνωστούς να αγοράσουν και το έκαναν να μην φαίνεται στο site για να μην γίνει μπέρδεμα όπως την αλλή φορά με εμένα και πολλούς άλλους

Δεν ξέρω τι τρέχει, αλλά υποψιάζομαι κάτι. Με κάλεσαν από τον γερμανό και με ρώτησαν τι ακριβώς εμφανίζεται πατώντας τον σύνδεσμο τους από το email τους. Τους είπα ότι μου βγάζει error 404 και μου είπε ότι έχουν και άλλες τέτοιες αναφορές. Αυτό που υποψιάζομαι τώρα είναι ότι κάποια μποτακια μάλλον κάνουν δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
 
2 ώρες πριν, Cariolanoc είπε

φίλε μου έκανα παραγγελία 17/11 γερμανό με προπληρωμή και την ακύρωσαν 23/11 χωρίς ειδοποίηση και λόγο, την 2η φορά που πήρα τηλ μου είπαν ότι μόνο ο πελάτης μπορεί να ακυρώσει την παραγγελία και με έβγαλαν διπλή προσωπικότητα 😄(μήπως πήρε κάποιος δικό σας και την ακύρωσε μου είπαν)

ένας φίλος έκανε 18/11 και την ακύρωσαν 25/11 χωρίς λόγο

τέσπα εγώ τον ήπι@ γιατί μίλησα με γερμανό 20/11 και με διαβεβαίωσαν ότι η παραγγελία ισχύει και είμαι σε σειρά προτεραιότητας κτλ και δεν παρήγγειλα από αλλού γι'αυτόν τον λόγο

Expand  

 

Απαράδεκτοι αλλά... φτηνότεροι απο τους υπολοίπους!

Εχεις τουλάχιστον 1 ευρώ για να αγοράσεις την προχειρότητά τους!

Επεξ/σία από ex3Lmei
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, toni31 είπε

Δεν ξέρω τι τρέχει, αλλά υποψιάζομαι κάτι. Με κάλεσαν από τον γερμανό και με ρώτησαν τι ακριβώς εμφανίζεται πατώντας τον σύνδεσμο τους από το email τους. Τους είπα ότι μου βγάζει error 404 και μου είπε ότι έχουν και άλλες τέτοιες αναφορές. Αυτό που υποψιάζομαι τώρα είναι ότι κάποια μποτακια μάλλον κάνουν δουλειά.

ύποπτο αυτό, μπορείς να δώσεις το link; έχω βρει ένα url για το ps5 disc αλλά βγάζει 404

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

ύποπτο αυτό, μπορείς να δώσεις το link; έχω βρει ένα url για το ps5 disc αλλά βγάζει 404

https://www.germanos.gr/product/test/20398154

τώρα που το βλέπω αυτό το τεστ εκεί μέσα δεν μου αρέσει...

Επεξ/σία από toni31
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά αυτό το είδατε?? :(

Το είδα από παιδί που το ανέβασε στο group του discord. 

 

 

20201209_202512.jpg

Επεξ/σία από johnnyman
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, prigipa_m είπε

To Sony Center μου το είπε....

Ημερομηνία διαθεσιμότητας από Sony center, 13/01/2021!! Χαχα Δεν ξέρω για εσάς πάντως εμένα θα μου το φέρει η Γιάννα Αγγελοπούλου δώρο με τα 200 χρόνια.

https://youtu.be/IbUmjr7p_Ls

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, ex3Lmei είπε

και παρέλαβαν 1 τεμάχιο.. θα παρέχουν κάθε δυνατή προσπάθεια να το δόσουν!

Μάλλον είναι το digital που είχα κάνει παραγγελία 15/10..... 😁😁😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Rattlehead είπε

Ημερομηνία διαθεσιμότητας από Sony center, 13/01/2021!! Χαχα Δεν ξέρω για εσάς πάντως εμένα θα μου το φέρει η Γιάννα Αγγελοπούλου δώρο με τα 200 χρόνια.

https://youtu.be/IbUmjr7p_Ls

 

 

 

Πριν λίγο παράγγειλα κάτι και μου είπε σήμερα ήρθαν και τα PS5. Δεν τον ρώτησα από μόνος του μου το είπε ο άνθρωπος. Αν μου λέει βλακείες σας λέω και εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...