Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Backpacker είπε

Καλά για τους αετονύχιδες των ελληνικών μαγαζιών τύπου Κώτσου-Γερμανου-MM-Πλαισιο κτλπ που συνεχίζουν να παίρνουν παραγγελίες και προκαταβολές χωρίς να έχουν την παραμικρή ιδέα πότε θα παραδώσουν δεν έχω καν λόγια.

https://www.priveshop.gr/product/36000457/GAMING/KONSOLES/SONY-PLAYSTATION-PS5-DIGITAL-EDITION

ουτε αυτο εχει λογια. Μονο Gaming χωρίς όρια.

Επεξ/σία από ex3Lmei
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Backpacker είπε

Αυτό που έγινε με τα Digital είναι για ομαδική προσφυγή πάντως. Τεράστιο ποσοστό των προπαραγγελιών θα πάρουμε Αγιού Βαλεντίνου!! Δλδ θα υπάρξουν άτομα που θα πάρουμε PS5 4-5 μήνες μετά την παραγγελία μας. 
Πραγματικά ξεφτίλα διαχείριση της κατάστασης από έναν κολοσσό όπως οι SONY.

 

Καλά για τους αετονύχιδες των ελληνικών μαγαζιών τύπου Κώτσου-Γερμανου-MM-Πλαισιο κτλπ που συνεχίζουν να παίρνουν παραγγελίες και προκαταβολές χωρίς να έχουν την παραμικρή ιδέα πότε θα παραδώσουν δεν έχω καν λόγια.

 

Εμείς με τα Digital αδερφέ με εξαίρεση μερικούς μετρημένους στα δάχτυλα που παρήγγειλαν Σεπτέμβριο δεν παίζει να πάρουμε με τίποτα μέσα στο 2020. Πάμε για μέσα Γενάρη και μετά στην καλύτερη. 

Φταίει το κράτος φίλε, αλλά φταίμε και εμείς πάνω απόλα. Να μαζευτούμε να πέσει κυνήγι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα ομάδα, κι εγώ έχω κάνει από 20/9 παραγγελία το digital σε κατάστημα του κωτσοβολου στην επαρχία με δοσεις(ουσιαστικά πληρωμενο) και δεν με έχει ενοχλήσει κάνεις! Εκτός από ένα μήνυμα που έλαβα μόλις ήρθε η πρώτη παρτίδα ότι θα πρέπει να κάνω λίγο ακόμα υπομονη! Κάλεσα σήμερα γνωστό μου που δουλεύει στον κωτσοβολο και μου είπε ότι δεν έχουν καμία ενημέρωση για παραλαβή ps5... Ειλικρινα δεν ξέρεις τι να πιστέψεις... Εν τω μεταξύ με έχουν χρεώσει και 20€ για αποστολή στον χώρο μου... 

Επεξ/σία από sir_platanight
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sir_platanight είπε

Καλησπέρα ομάδα, κι εγώ έχω κάνει από 20/9 παραγγελία το digital σε κατάστημα του κωτσοβολου στην επαρχία με δοσεις(ουσιαστικά πληρωμενο) και δεν με έχει ενοχλήσει κάνεις! Εκτός από ένα μήνυμα που έλαβα μόλις ήρθε η πρώτη παρτίδα ότι θα πρέπει να κάνω λίγο ακόμα υπομονη! Κάλεσα σήμερα γνωστό μου που δουλεύει στον κωτσοβολο και μου είπε ότι δεν έχουν καμία ενημέρωση για παραλαβή ps5... Ειλικρινα δεν ξέρεις τι να πιστέψεις... Εν τω μεταξύ με έχουν χρεώσει και 20€ για αποστολή στον χώρο μου... 

Τι 20 ευρω ρε 400 εδωσες και χρεωσαν 20? απο αθηνα στο στελνουν και θα τους βαλεις βενζινες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GiorgosNGR είπε

Τι 20 ευρω ρε 400 εδωσες και χρεωσαν 20? απο αθηνα στο στελνουν και θα τους βαλεις βενζινες?

Απο ΑCS με τα ποδια θα ερθει. Ποια βενζίνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, GiorgosNGR είπε

είδα σε ενα γκρου π ειμαι στο fb οτι ενας απο κωτσο του αλλαξε η παραγγελια και γραφει οτι ξεκιναει 11 να σταλθει, ειχε κανει παραγγελια 21/9 ριχτε μια ματια στο τρακινγκ

21/09 Digital τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ex3Lmei είπε

Απο ΑCS με τα ποδια θα ερθει. Ποια βενζίνη.

αμα έρθει με ACS το 20ρικο σαν ξεναδοχειο για το δεμα ειναι το κρατανε καμια 10ρια μερες χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sir_platanight είπε

Ρε ας πάνε χαλάλι και τα 20...αλλα δεν βλέπω να έρχεται πριν τα Χριστούγεννα! 

με το καλο οταν σου ερθει Video unboxing να κανεις γιατι με οσα γινονται στις μεταφορικες δεν το ρισκαρεις να ειναι τιποτα σπασμενο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, GiorgosNGR είπε

με το καλο οταν σου ερθει Video unboxing να κανεις γιατι με οσα γινονται στις μεταφορικες δεν το ρισκαρεις να ειναι τιποτα σπασμενο

Έλα ντε έχεις δίκιο και σε αυτό! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω πραγματικα εχω αρχισει και απελπιζομαι, πιστευω θα παρουν παρα πολλοι λιγοι και επιλεκτικα απο τις κονσολες που θα ερθουν τωρα...Ελπιζω να κανω λαθος

Επεξ/σία από ferrerorocher69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Eγω αμα το ειχα προπληρωσει θα ανησυχουσα . Τωρα απλα "η παραγγελια σου ειναι στα καλυτερα χερια " και εκεί θα μείνει ....

 

Το ίδιο ειναι παιδιά σε αυτό. Είτε τα έχει δώσει ήδη κάποιος τα λεφτά είτε τα δώσει όταν το πάρει πάλι τα ίδια λεφτά θα δώσει. Μεταξύ μας είμαστε ξέρουμε ότι όσοι το παίρνουμε ειδικά τώρα στην αρχή δεν παίζει να αλλάξουμε γνώμη και να πούμε "Μπα δεν το θέλω τώρα επειδή αργεί". 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...