Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, GeorgeHiken είπε

Μόλις ρώτησα στον Κωτσοβολο επειδή έχω βάλει την εγγύηση και πάει 569€...Και μου είπαν επειδή είναι απόδειξη τοτε δίνω κανονικά μετρητά. Αν ήταν τιμολόγιο θα έπρεπε με κάρτα. Όχι πως τον έκοψα απόλυτα σίγουρο. 

Θα το φέρει φορτηγό του Κωτσου? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, icebox είπε

οχι και χωρις λογο και αιτία... και εγω ήμουν σε αυτούς που εβαλαν παραγγελία ενω είχε προβλημα η σελίδα τους και μου την ακύρωσαν και καλά έκαναν.

ο Γερμανος πιστευω οτι δεχτήκε τοσες προπαραγγελίες οσα κομμάτια θα πάρει απο τον προμηθευτή. οι αλλοι δεχτηκαν αβερτα παραγγελίες και εχουν βρεθεί με χρήμα στα ταμεία τους για 2 μηνες τα οποία ειναι και ατοκα!

Πήγαινε καμμιά δεκαριά σελίδες πίσω και δες ανθρώπους που τους ακύρωσαν παραγγελίες και τους έβγαζαν τρελούς ότι μήπως εσείς την κάνατε και μήπως πατήσατε κάτι λάθος κτλ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, icebox είπε

οχι και χωρις λογο και αιτία... και εγω ήμουν σε αυτούς που εβαλαν παραγγελία ενω είχε προβλημα η σελίδα τους και μου την ακύρωσαν και καλά έκαναν.

ο Γερμανος πιστευω οτι δεχτήκε τοσες προπαραγγελίες οσα κομμάτια θα πάρει απο τον προμηθευτή. οι αλλοι δεχτηκαν αβερτα παραγγελίες και εχουν βρεθεί με χρήμα στα ταμεία τους για 2 μηνες τα οποία ειναι και ατοκα!

Εγώ παρηγγείλα από Γερμανό 19/11 ώρα 00:05 , με πληρωμή όλου του ποσού με κάρτα και sms και email επιβεβαίωσης της προπαραγγελίας κανονικά.  Μέχρι χθες δεν μου εμφάνιζε τίποτα στο ιστορικό παραγγελιών και στην εξέλιξη έγραφε απλά καταχωρημένη. Μετά από 2 email μου, χθες εμφανίστηκε στην εξέλιξη αυτό: καταχώρηση 9/12. Στο ιστορικό παραγγελιών ακόμα τίποτα. Τους παίρνω τηλέφωνα και δεν απαντάει κανείς. Αρχίζω να αγχώνομαι μην χάσω τι σειρά μου. Έχει κανείς άλλος από Γερμανό αντίστοιχη εμπειρία;

F456E324-F681-42FE-AA55-8FB4C3D59B1F.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, aggelospao είπε

παιδιά από πλαίσιο και 'γώ που παράγγειλα στις 19/11 disc version θα ερθει το σαββατο..με πηρανε τηλεφωνο το μεσημερι.

Μπορείς να μας πεις τα 3 τελευταία ψηφία από την παραγγελία ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, insanebob είπε

Μόλις πήρα παίδες Γερμανό και μου είπε ότι έχουν παραλάβει 170 κομμάτια και ότι προχωράει η παραγγελία.. 

Ο κωτσοβολος άραγε πόσα πήρε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, GeorgeHiken είπε

Μόλις ρώτησα στον Κωτσοβολο επειδή έχω βάλει την εγγύηση και πάει 569€...Και μου είπαν επειδή είναι απόδειξη τοτε δίνω κανονικά μετρητά. Αν ήταν τιμολόγιο θα έπρεπε με κάρτα. Όχι πως τον έκοψα απόλυτα σίγουρο. 

το 500,01 ισχύει για συναλλαγές μεταξύ επαγγελματιών, για ιδιώτη είναι άλλα τα όρια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Θα το φέρει φορτηγό του Κωτσου? 

Δεν μου είπε κάτι.

Εδω δεν ξέρω καλά καλά πότε θα ερθει...Μονο αυτό που προείπα που ανέφερε δυστυχως. 

Επεξ/σία από GeorgeHiken
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GeorgeHiken είπε

Δεν μου είπε κάτι.

Εδω δεν ξέρω καλά καλά πότε θα ερθει...Μονο αυτό που προείπα που ανέφερε δυστυχως. 

Πότε έκανες την παραγγελία αν επιτρέπεται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ferrerorocher69 είπε

Γιατί παίρνουν τηλ όσους έχουν παραγγείλει Νοέμβριο και εμάς του Σεπτέμβρη μας έχουν κλασει; Τι γίνεται !!;;;

Καλα μην παιρνεις και ορκο οτι τους παιρνουν ολους τηλ. Σε προπαραγγελια 19/11 (πλαισιο) απο τις πρωτες της ημερας, δεν εχω λαβει ακομα τηλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, aggelospao είπε

παιδιά από πλαίσιο και 'γώ που παράγγειλα στις 19/11 disc version θα ερθει το σαββατο..με πηρανε τηλεφωνο το μεσημερι.

Τα μισα σου λενε...Το Μεγάλο Σάββατο εννοουσε.....

Επεξ/σία από nikaki71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα μια είδηση που έλεγε ότι ο τσιτσιπας παίζει playstation 5 μπήκα μέσα να δω και έλεγε ο ίδιος "πριν δύο μέρες μου έκανε δώρο η playstation greece του έκανε δώρο ένα ps5" , δεν ξέρω ποια είναι η playstation greece αλλά εαν εμπλέκεται και αυτή στην διανομή των ps5 στην Ελλάδα είναι τραγικοί και γαϊδούρια, γιατί κάποιοι από εμάς εχουμε δώσει 500αρια και ακόμα περιμένουμε και αλλού τα κάνουν δώρο για να μένουμε εμείς που πληρώσαμε χωρίς. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παραγγελια 19/11 στις 12:04 απο πλαισιο για Χανια με πηραν πριν απο κανα μισαωρο.Θα αποσταλει απο αυτους Τριτη 15 του μηνα για να ρθει.

Επεξ/σία από giannis_mar
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...