Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35 λεπτά πριν, Kingedward είπε

Εγώ πήρα και την εγγύηση του Κωτσόβολου +40 € με μια βάση για το joystick και το ps5  στα 650€. 

Αρα πηρες απο κωτσο;
Μετα απο ολη αυτη την αθλια αντιμετωπιση που ειχαν σχεδον ολοι οι υπολοιποι που τον προτιμησαν; Ενω βλεπεις ξεκαθαρα και απο πρωτο χερι οτι απο ολα τα καταστηματα το πλαισιο εχει κανει με διαφορα τη καλυτερη διαχειριση;

Σωστοςςςςςςς😬

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για εσας που παραπονιεστε με τις πολλαπλες παραγγελιες.

Ειχα την ιδια αποψη μεχρι το Launch.

Παραγγελια μου απο Σεπτεμβρη στο public, ρωτησα ενα φιλο που δουλευει εκει και δεν υπαρχει το ονομα μου καν στο 2ο κυμα!

Ευτυχως που ξεπερασα τον εγωισμο μου και παραγγειλα και πλαισιο και Σαββατο παραλαμβανω.

Εννοειτε η παραγγελια μου στο Public ακυρωθηκε την ιδια στιγμη.

Καποιος τυχερουλης θα την παρει στο 3ο κυμα και οχι στο 4ο 🤣🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, giannis_mar είπε

Επειδη το ρωτησα αυτο στο πλαισιο δεν μπορεις να παραλαβεις.εκτος αν εισαι επαγγελματιας

 

Θα μάθουμε αύριο σίγουρα στις επίσημς ανακοινώσεις αλλά φαίνεται ότι θα επιτρέπεται και για τους ιδιώτες.

Στο πλαίσιο αυτό, προτάθηκε η επαναλειτουργία των κομμωτηρίων, των συνοικιακών βιβλιοπωλείων και των εμπορικών καταστημάτων αλλά με παραγγελία εκ των προτέρων και παραλαβή εκτος του καταστήματος (click away).

 

https://www.protothema.gr/greece/article/1073682/loimoxiologoi-hristougenna-me-anoihta-kommotiria-sunoikiaka-vivliopoleia-kai-click-away/

Επεξ/σία από alexkrz
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, alexkrz είπε

 

Θα μάθουμε αύριο σίγουρα στις επίσημς ανακοινώσεις αλλά φαίνεται ότι θα επιτρέπεται και για τους ιδιώτες.

Στο πλαίσιο αυτό, προτάθηκε η επαναλειτουργία των κομμωτηρίων, των συνοικιακών βιβλιοπωλείων και των εμπορικών καταστημάτων αλλά με παραγγελία εκ των προτέρων και παραλαβή εκτος του καταστήματος (click away).

 

https://www.protothema.gr/greece/article/1073682/loimoxiologoi-hristougenna-me-anoihta-kommotiria-sunoikiaka-vivliopoleia-kai-click-away/

Μακάρι να γινει κατι τετοιο αλλα το αρθρο ειναι απο 23/11 και απο τοτε νομιζω δεν εχουν παει τα πραγματα οπως φαινοντουσαν.

Επεξ/σία από giannis_mar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, giannis_mar είπε

Μακάρι να γινει κατι τετοιο αλλα το αρθρο ειναι απο 23/11 και απο τοτε νομιζω δεν εχουν παει τα πραγματα οπως φαινοντουσαν.

Μη πατας εκει που λεει click away . Στο λινκ που έχω απο κάτω το άρθρο είναι 13 λεπτά πριν! είναι οι πιο προσφατες ενημερώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Παιδιά εγώ είχα κάνει προπαραγγελια στις 19 Νοεμβρίου στις 12 

Πήρα πριν λίγο τηλέφωνο και μετά από 10 λεπτά με κάλεσαν πίσω. 

Παραλαμβάνω στις 12 του μήνα το Σάββατο! 

Πάντα μιλάω για το πλαίσιο. 

Με το καλό να παραλάβετε όλοι! 

To είχα γράψει για τους φίλους ότι όταν έβγαλε το πλαίσιο τη κονσόλα διαθέσιμη για παραγγελία την 19/11 να βάλουν παραγγελία για να πάρουν πριν τα Χριστούγεννα... Ελπίζω να το έκαναν αρκετοί φίλοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, alexkrz είπε

Λέγεται ότι τα καταστήματα θα ναι ανοιχτά για παραλαβή παραγγελιών μόνο οποτε ευτυχως θα λυθει και το θεμα με τους κουριερ γιατί παραέγινε. έλεος

που το λεει αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, alexkrz είπε

Μη πατας εκει που λεει click away . Στο λινκ που έχω απο κάτω το άρθρο είναι 13 λεπτά πριν! είναι οι πιο προσφατες ενημερώσεις

Ναι φιλε εχεις δικιο δικο μου λαθος.Αλλα τι εννοει θα παραλαμβανεις εκτος καταστήματος?Εξω στην αυλή?😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, giannis_mar είπε

Ναι φιλε εχεις δικιο δικο μου λαθος.Αλλα τι εννοει θα παραλαμβανεις εκτος καταστήματος?Εξω στην αυλή?😄

Τα καταστηματα με ηλεκτρονικα συνηωθς εχουν ετσι κι αλλιως ειδικες πορτες παραλαβής για μεγάλα είδη οπως τηλεορασεις λευκες συσκευές κτλ. Κάτι τετοιο φαντάζομαι εγώ.. Ή θα φέρνουν την παραγγελία στην πόρτα..  Εγώ αυτό κατάλαβα. μένει να μάθουμε και αύριο επίσημα βέβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, alexkrz είπε

Τα καταστηματα με ηλεκτρονικα συνηωθς εχουν ετσι κι αλλιως ειδικες πορτες παραλαβής για μεγάλα είδη οπως τηλεορασεις λευκες συσκευές κτλ. Κάτι τετοιο φαντάζομαι εγώ.. Ή θα φέρνουν την παραγγελία στην πόρτα..  Εγώ αυτό κατάλαβα. μένει να μάθουμε και αύριο επίσημα βέβαια

Μακάρι να γινει αυτό.Θα ναι μεγαλη ανασα και για μας και για τις κουριερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, manosss είπε

ΝαιScreenshot_20201210-154057_Chrome.jpg.64daae6fedb95c1db3bb0cf4215b89fa.jpgScreenshot_20201210-153054_Chrome.jpg.a18cadc75b34afe5caf407f67a1586e0.jpg

Εγω έχω κάνει προπαραγγελία 21/9, το απόγευμα και εμένα δε μου γράφει καν για ημερομηνία και παράδοση. 

Εαν φίλε μου παραλάβεις πριν από εμένα, εχεί φύγει καταγγελία σε συνήγορο του καταναλωτή, για τον Κωτσόβολο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, geogod είπε

Εγω έχω κάνει προπαραγγελία 21/9, το απόγευμα και εμένα δε μου γράφει καν για ημερομηνία και παράδοση. 

Εαν φίλε μου παραλάβεις πριν από εμένα, εχεί φύγει καταγγελία σε συνήγορο του καταναλωτή, για τον Κωτσόβολο.

Αφού λεει μονο για την ps plus θα του την φέρουν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, geogod είπε

Εγω έχω κάνει προπαραγγελία 21/9, το απόγευμα και εμένα δε μου γράφει καν για ημερομηνία και παράδοση. 

Εαν φίλε μου παραλάβεις πριν από εμένα, εχεί φύγει καταγγελία σε συνήγορο του καταναλωτή, για τον Κωτσόβολο.

 

1 λεπτό πριν, Boss_ps5 είπε

Αφού λεει μονο για την ps plus θα του την φέρουν 

Ναι παιδια....το ειπα μετα....ακυρη η κονσολα. Το παιδι στο τηλέφωνο πριν καν δει την παραγγελια ειπε....μα αφου δεν έχουμε κονσόλες . Σε φαση....δεν έχουμε καν ιδεα τι θα γίνει. Απο λαθος τους αποφασισαν εναν μηνα μετα να στείλουν μόνο το plus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johnnyman είπε

Παιδιά εγώ είχα κάνει προπαραγγελια στις 19 Νοεμβρίου στις 12 

Πήρα πριν λίγο τηλέφωνο και μετά από 10 λεπτά με κάλεσαν πίσω. 

Παραλαμβάνω στις 12 του μήνα το Σάββατο! 

Πάντα μιλάω για το πλαίσιο. 

Με το καλό να παραλάβετε όλοι! 

Εμένα τπτ ακόμα την έκανα την προπαραγγελία κανα μισάωρο νωρίτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδια απο 7/11 στην βοδαφον  ,με εξόφληση , και τιποτα απο αναβολη σε αναβολη , 

ειχαν πει με το Launch, μετα λενε μεσα Δεκεμβριου , 

αν παρουν για αναβολη θα τους ριξω καταγγελια , και δεν θα ακυρωσω την παραγγελια 

εχω και Screenshot οποιος θελει.... 

 

 

Επεξ/σία από Eliaskat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...