Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, nekio είπε

Εμένα τπτ ακόμα την έκανα την προπαραγγελία κανα μισάωρο νωρίτερα.

Πάρε τηλέφωνο ίδιος στο τηλέφωνο που έχει στο site του πλαισίου και πες θέλω να μάθω για την παραγγελία ποτέ έκανες παραγγελία και ότι έμαθες ότι σήμερα περνουν τηλέφωνα για παρέλαβες το Σάββατο 

Να σε συνδέσει με κάποιον υπεύθυνο κτλ 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν λίγο μίλησα με public για την παραγγελία που έκανα σήμερα όσο υπήρχε διαθέσιμο στο site και για το αν ισχύει ή είναι μπαρούφα, μου είπανε ότι είναι καταχωρημένη και ισχύει κανονικά θα παραλάβω το αργότερο 21/12

άντε να δούμε 😃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Eliaskat είπε

Ρε παιδια απο 7/11 στην βοδαφον  ,με εξόφληση , και τιποτα απο αναβολη σε αναβολη , 

ειχαν πει με το Launch, μετα λενε μεσα Δεκεμβριου , 

αν παρουν για αναβολη θα τους ριξω καταγγελια , και δεν θα ακυρωσω την παραγγελια 

εχω και Screenshot οποιος θελει.... 

 

 

και εγω την ιδια μερα ειμαι νομιζω και ακομα τπτ...αν εχεις το screenshot που γραφανε για launch καντο μια πασα. Μεσα Δεκεμβρη ειχαν πει και σε μενα, ενω φανηκε να παρελαβαν αλλοι που ηταν πιο μετα απο εμας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

πριν λίγο μίλησα με public για την παραγγελία που έκανα σήμερα όσο υπήρχε διαθέσιμο στο site και για το αν ισχύει ή είναι μπαρούφα, μου είπανε ότι είναι καταχωρημένη και ισχύει κανονικά θα παραλάβω το αργότερο 21/12

άντε να δούμε 😃

χα.... χαχα...... χαχαχα.......... χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ λέω να μαζευτούμε όσοι είμαστε απο κώτσο να κανουμε κατι. Το πλαίσιο γιατί τα χειρίστηκε όλα άψογα ? 
Πείτε αν ψήνεστε μπας και τους βάλουμε μυαλό τουλάχιστον εκεί στον Κώτσο.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Subzerog7 είπε

εγώ λέω να μαζευτούμε όσοι είμαστε απο κώτσο να κανουμε κατι. Το πλαίσιο γιατί τα χειρίστηκε όλα άψογα ? 
Πείτε αν ψήνεστε μπας και τους βάλουμε μυαλό τουλάχιστον εκεί στον Κώτσο.

Count me 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tsegman είπε

Εγώ παρηγγείλα από Γερμανό 19/11 ώρα 00:05 , με πληρωμή όλου του ποσού με κάρτα και sms και email επιβεβαίωσης της προπαραγγελίας κανονικά.  Μέχρι χθες δεν μου εμφάνιζε τίποτα στο ιστορικό παραγγελιών και στην εξέλιξη έγραφε απλά καταχωρημένη. Μετά από 2 email μου, χθες εμφανίστηκε στην εξέλιξη αυτό: καταχώρηση 9/12. Στο ιστορικό παραγγελιών ακόμα τίποτα. Τους παίρνω τηλέφωνα και δεν απαντάει κανείς. Αρχίζω να αγχώνομαι μην χάσω τι σειρά μου. Έχει κανείς άλλος από Γερμανό αντίστοιχη εμπειρία;

F456E324-F681-42FE-AA55-8FB4C3D59B1F.jpeg

Ενημέρωση ότι τιμολογήθηκε πριν 2 λεπτά από Γερμανό. Στα τηλέφωνα βέβαια δεν απαντάει κανείς. Αφορά τη disc έκδοση. 

9B47B352-7ABC-4544-9962-C7B07A443CD0.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, thinkbetter είπε

χα.... χαχα...... χαχαχα.......... χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

για καλό ή για κακό είναι αυτό το γέλιο; 😁

3 λεπτά πριν, tsegman είπε

Ενημέρωση ότι τιμολογήθηκε πριν 2 λεπτά από Γερμανό. Στα τηλέφωνα βέβαια δεν απαντάει κανείς. Αφορά τη disc έκδοση. 

9B47B352-7ABC-4544-9962-C7B07A443CD0.jpeg

φίλε μου νομίζω είσαι σε καλό δρόμο, αν θυμάμαι καλά και κάποιος άλλος είχε το status "τιμολογήθηκε" λίγο πριν το release και τελικά παρέλαβε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

πριν λίγο μίλησα με public για την παραγγελία που έκανα σήμερα όσο υπήρχε διαθέσιμο στο site και για το αν ισχύει ή είναι μπαρούφα, μου είπανε ότι είναι καταχωρημένη και ισχύει κανονικά θα παραλάβω το αργότερο 21/12

άντε να δούμε 😃

Μολις καλεσα κι εγω με παραγγελια 12/10 και πληρωμη ολου του ποσου για digital, δεν υπαρχει καμμια εκτιμουμενη ημερομηνια παραδοσης και καμμια ενημερωση απο τον προμηθευτη. Ρωτησα ευγενικα (μην ειστε ορκ) αν προβλεπεται ακυρωση παραγγελιας και επιστροφη του του ποσου μηπως και θορυβηθει η υπαλληλος, καμμια απολυτως θορυβηση, εντελως χαλαρα προσφερθηκε να την ακυρωσουμε επι τοπου. Απελπισία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, icebox είπε

Απο Γερμανό μόλις πήρα tracking αλλά δε ξέρω το courrier που έχουν...

Εμένα γύρισε πριν από λίγη ώρα σε τιμολογηθηκε. Πως πήρες tracking? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, insanebob είπε

Εμένα γύρισε πριν από λίγη ώρα σε τιμολογηθηκε. Πως πήρες tracking? 

εμένα εγινε "αποστολή με courier" και μου εχουν δώσει και το tracking... θα σε γελάσω το πως πάει, λογικά και εσυ θα πάρεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Subzerog7 είπε

Δεν υπάρχουν Digital τελικά απότι βλέπω. Όλοι βλέπετε χαρά εμείς με τα Digital τπτ. Ρε παιδιά, έχει παραλάβει ένας digital από εδώ μέσα ?

Οποιος εχει παραλαβει Digital edition να μας πει ..να δουμε αν κινειται τιποτα από αυτες..

χλωμο το βλεπω βεβαια αλλα να χουμε να λεμε..

Επεξ/σία από ex3Lmei
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...