Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, insanebob είπε

Θυμάσαι αν σήμερα το απόγευμα σου γύρισε σε τιμολογηθηκε? 

Φίλε μου απο "σε επεξεργασία " πήγε "αποστολή με courrier" δεν μου έγραψε ποτέ οτι τιμολογήθηκε, το είχα προπληρώσει με κάρτα, δε ξερω αν παιζει ρόλο.

Επεξ/σία από icebox
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

 

παιδές στη κατάσταση παραγγελίας τι σας γράφει;

Εκτεταμένη αναζήτηση , οτι ναναι, πήρα να αλλάξω την αντικαταβολή σε πιστωτική και έφαγα ακυρο. Λέει είναι έτοιμη να φύγει δεν γίνεται,αν και κατάλαβα οτι δεν πολυσκαμπαζε... μπορεί να δοκιμάσω αύριο ξανα...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, icebox είπε

Φίλε μου απο "σε επεξεργασία " πήγε "αποστολή με courrier" δεν μου έγραψε ποτέ οτι τιμολογήθηκε, το είχα προπληρώσει με κάρτα, δε ξερω αν παιζει ρόλο.

Και εμένα με κάρτα είναι προπληρωμένο, έτσι και αλλιώς δεν σε άφηνε να βάλεις αντικαταβολή. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, scirocco 13 είπε

Εκτεταμένη αναζήτηση , οτι ναναι, πήρα να αλλάξω την αντικαταβολή σε πιστωτική και έφαγα ακυρο. Λέει είναι έτοιμη να φύγει δεν γίνεται,αν και κατάλαβα οτι δεν πολυσκαμπαζε... μπορεί να δοκιμάσω αύριο ξανα...

ok οπότε από την ώρα που κάνεις παραγγελία μέχρι και την αποστολή δεν αλλάζει το status

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω παραλάβει digital. 
Παραγγελία στο Πλαίσιο, 17/9, 15:00. 
Την παρέλαβα 26/11, μία βδομάδα μετά την ημέρα κυκλοφορίας καθώς ήταν από ακύρωση. 
 

Μην βγάζετε γρήγορα συμπεράσματα όσοι περιμένετε digital κονσόλες και βλέπετε άλλους που έχουν παραγγείλει μετά από εσάς (ακόμα και μήνες αργότερα) να λένε πως τους ενημέρωσαν πως θα παραλάβουν. Τα παλικάρια συνήθως δεν αναφέρουν ποια έκδοση έχουν παραγγείλει και 99,9%, σε αντίθεση με εσάς που περιμένετε digital, αυτοί έχουν παραγγείλει την standard. 
 

Εφόσον υπάρχει ενδιαφέρον ο κόσμος να ενημερώσει και να ενημερωθεί μέσα από αυτό το thread, ας αναφέρει (ακόμα και σε κάθε σχόλιο του) ποια έκδοση παράγγειλε, από που και πότε. 

Το Πλαίσιο φαίνεται πως τα διαχειρίζεται μια χαρά ως τώρα. Δεν χρειάζεται κάθε φορά που κάποιος θα λέει πως θα παραλάβει μία standard κονσόλα, όσοι περιμένουν digital να κάνουν συνομωσιολογικά σενάρια. 

Επεξ/σία από Tace23
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Tace23 είπε

Έχω παραλάβει digital. 
Παραγγελία στο Πλαίσιο, 17/9, 15:00. 
Την παρέλαβα 26/11, μία βδομάδα μετά την ημέρα κυκλοφορίας καθώς ήταν από ακύρωση. 
 

Μην βγάζετε γρήγορα συμπεράσματα όσοι περιμένετε digital κονσόλες και βλέπετε άλλους που έχουν παραγγείλει μετά από εσάς (ακόμα και μήνες αργότερα) να λένε πως τους ενημέρωσαν πως θα παραλάβουν. Τα παλικάρια συνήθως δεν αναφέρουν ποια έκδοση έχουν παραγγείλει και 99,9%, σε αντίθεση με εσάς που περιμένετε, αυτοί έχουν παραγγείλει την standard. 
 

Εφόσον υπάρχει ενδιαφέρον ο κόσμος να ενημερώσει και να ενημερωθεί μέσα από αυτό το thread, ας αναφέρει (ακόμα και σε κάθε σχόλιο του) ποια έκδοση παράγγειλε, από που και πότε. 

Το Πλαίσιο φαίνεται πως τα διαχειρίζεται μια χαρά ως τώρα. Δεν χρειάζεται κάθε φορά που κάποιος θα λέει πως θα παραλάβει μία standard κονσόλα, όσοι περιμένουν digital να κάνουν συνομωσιολογικά σενάρια. 

παιδια ναι ειναι απαραιτητο αν θελουμε να εχουμε μια σχετικα κομπλε ενημερωση για την κατασταση να γραφουμρ την εκδοση της κονσολας μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17/9 14.20 κώτσος disk  με αντικαταβολή και προκαταβολη 50 ευρώ .τον Κώτσο μου έχω πάρει. Αναμονή διαθεσιμότητας . Και αύριο να έρθει η κονσόλα εγώ από Κώτσο ούτε μπαταρίες. 

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο στην ελλαδα θα μπορούσε να προκύψει όσοι παρήγγειλαν από πλαίσιο είναι οι τυχεροί και όσοι παρήγγειλαν από κωτσο όπως εγώ να είμαστε άτυχοι. Όσοι παρήγγειλαν από πλαίσιο ακόμα και 19/11 παραλαμβανουν, εγώ 06/10 από κωτσο disk ακόμα δεν έχουν ιδέα. Σε αυτή τη χώρα ούτε και από που να παραγγείλεις δεν ξέρεις πια, μόνο ο παράγοντας τύχη παίζει, τίποτα άλλο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να υποθεσω δηλαδη οτι αφου εχουν παρει τοσα παιδια τηλ απο πλαισιο, public, κοτσω για ενημερωση αποστολης του ps5 οτι εχει ερθει η  2η παρτιδα; Γιατι εμενα σε σημερινη επικοινωνια με το media  μου ειπαν δεν εχει ερθει ακομα αλλα εχουν ενημερωση πως θα ερθει την αλλη βδομαδα.Αμα ειναι να τους παρω αυριο να τους αγιασω :)

 

ps: απο 22/09 περιμενω ρε κοπριτες του media. Τι θελετε για να μας δωσετε μια κονσολα πιτες;;

Επεξ/σία από ferrerorocher69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
  • Παραγγελία Public, 26/10, disc edition. Προ δύο ωρών η κατάσταση της παραγγελίας από "σε εκτεταμένη αναζήτηση" μεταβλήθηκε στο "σε διαδικασία συλλογής". Εύχομαι να παραλάβετε όλοι έγκαιρα τις κονσόλες σας
Επεξ/σία από CemetryGates
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, CemetryGates είπε
  • Παραγγελία Public, 26/10, disc edition. Προ δύο ωρών η κατάσταση της παραγγελίας από "σε εκτεταμένη αναζήτηση" μεταβλήθηκε στο "σε διαδικασία συλλογής". Εύχομαι να παραλάβετε όλοι έγκαιρα τις κονσόλες σας

Φίλε μου σου ήρθε και κάποια ειδοποίηση για το ποτέ θα παραλάβεις ;

εγω από 20/10 προ παραγγελία και ακόμα με έχει στην εκτεταμένη αναζήτησή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vasilispara είπε

Φίλε μου σου ήρθε και κάποια ειδοποίηση για το ποτέ θα παραλάβεις ;

εγω από 20/10 προ παραγγελία και ακόμα με έχει στην εκτεταμένη αναζήτησή 

Όχι, απλώς διαπίστωσα αυτή την αλλαγή στο status της παραγγελίας και δεν σου κρύβω ότι δεν το περίμενα. Αν έχω κάποια ειδοποίηση, θα ενημερώσω. Να προσθέσω εδώ ότι έχω προπληρώσει (αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, CemetryGates είπε
  • Παραγγελία Public, 26/10, disc edition. Προ δύο ωρών η κατάσταση της παραγγελίας από "σε εκτεταμένη αναζήτηση" μεταβλήθηκε στο "σε διαδικασία συλλογής". Εύχομαι να παραλάβετε όλοι έγκαιρα τις κονσόλες σας

σημερα με πηραν απο public και μου ειπανε να μην περιμενω φετος κονσολα χαχα, ελεος ξερω πως εκανα αργα παραγγελια αλλα το 500αρικο ηξεραν να το παρουν, το θεμα ειναι πως αν ζητησω refund κονσολα στη καλυτερη θα δω μαζι με το ψητο αρνι κυριακη του πασχα, ps : ημερ. παραγγελιας 13/11 οσοι καναμε αργα παραγγελια κ εις αλλα με υγεια, γτ μου ειπανε πως μετα βιας μπορουν να καλυψουν προπαραγγελιες Σεπτεμβριου τωρα δεν ξερω τι παιχτηκε με το παιδι παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να συνεισφέρω λίγο  στην πληροφόρηση, καταρχάς πήρα τηλέφωνο στο Πλαίσιο και έπεσα σε ενα τύπο που μου τα μάσησε λίγο, ξέρετε για αρχή ήρθαν λίγα κομμάτια-μιλάμε πάντα για playdisc  κονσόλα-αν δεν σας έχουν ειδοποιήσει θα παραλάβετε σιγουρα στις 15/12 που εκεί περιμένουμε τα πολλά κομμάτια..Δεν επέμεινα ,έκλεισα και μετά απο μισή ώρα με πήραν αυτοί ,οπου συνέβη το εξής περίεργο, με έβαλε και ξαναπαρήγγειλα - (η παραγγελία ήταν εξαρχής με πιστωτική  κάρτα μέσω δόσεων και είχε γίνει δεκτή)  ,και όλα καλά, μου αναβάθμισε το στατους της παραγγελίας σε ημνια παράδοσης 12/12 και πλέον περιμένω , αυτά, ελπίζω να βοήθησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...