Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια. Εγω εχω δωσει προκαταβολη public και με εχουν καλεσει 2 φορες για τα στοιχεια μου. 

Το αστειο ειναι οτι ειχα κανει και προπαραγγελια κωτσο νωρις οταν ανοιξαν. Δεν με πηρε ποτε κανεις και νομιζα θα εχει ακυρωθει. Μπηκα για πλακα τωρα που λεγατε και υπαρχει με εκτιμώμενη ημ. αποστολης 19/11. 

 

Το θεμα ειναι αν επαιρνα του κωτσου θα εχανα την προματαβολη στα public? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, jay_D είπε

Το θεμα ειναι αν επαιρνα του κωτσου θα εχανα την προματαβολη στα public? 

Η ιδέα της προκαταβολής αυτή είναι. Αν έκαναν τώρα πίσω και τα έδιναν, δεν το γνωρίζουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jay_D είπε

Ρε παιδια. Εγω εχω δωσει προκαταβολη public και με εχουν καλεσει 2 φορες για τα στοιχεια μου. 

Το αστειο ειναι οτι ειχα κανει και προπαραγγελια κωτσο νωρις οταν ανοιξαν. Δεν με πηρε ποτε κανεις και νομιζα θα εχει ακυρωθει. Μπηκα για πλακα τωρα που λεγατε και υπαρχει με εκτιμώμενη ημ. αποστολης 19/11. 

 

Το θεμα ειναι αν επαιρνα του κωτσου θα εχανα την προματαβολη στα public? 

Ποσα έδωσες αν επιτρέπεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοι που εχετε προπαραγγειλει πρωτοι σε πανω απο ενα καταστημα συνεννοηθειτε με καναν ανθρωπο που δεν εχει προλαβει να το παρει κι αυτος. Χριστουγεννα ερχοντε καντε καμια καλη πραξη :p

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, TeoRossi είπε

Ποσα έδωσες αν επιτρέπεται?

Public το 50ρικο που ζηταγε στην παραγγελια πανω. Αλλα με παραλαβη απο καταστημα. Καλα λογικα αυριο θα παρω να μιλησω και με τους δυο και του κωτσου θα ζητησω ακυρωση

2 λεπτά πριν, babality είπε

Αυτοι που εχετε προπαραγγειλει πρωτοι σε πανω απο ενα καταστημα συνεννοηθειτε με καναν ανθρωπο που δεν εχει προλαβει να το παρει κι αυτος. Χριστουγεννα ερχοντε καντε καμια καλη πραξη 😛

Αυτο θα κανω μεχρι να παρω αν δεμ εχω καποιον κοντινο. Απλα ειναι και το lockdown που το δυσκολευει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jay_D είπε

Αυτο θα κανω μεχρι να παρω αν δεμ εχω καποιον κοντινο. Απλα ειναι και το lockdown που το δυσκολευει

O Χριστος να σ'εχει καλα τεκνον μου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα 50αρικο γ@@@@@@ο ......πάρτε όπου το βρεις πρωτα....😅....

Και εγώ περιμένω σε αναμονή για αλλο ενα από public και εχω ενα μέλος εδω σε αναμονή εαν μου έρθει να το παρει αυτος. ....δεν χρειάζεται αισχροκερδεια και μαύρη αγορά αυτές τις δύσκολες μέρες.....ειναι κριμα για όλους μας....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εκανα απο κωτσοβλο πριν 3 βδομαδες αλλα τιποτα φυσικα δεν ηλπιζα κατι τοσο αργα που την εκανα, τελικως μολις πηρα την digital edition απο Γερμανο ο οποιος την ειχε διαθεσιμη αμεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Πλεον τελειωσαν και στον Γερμανο.

Μενει το e-shop και τι θα κανει απο αυριο

https://www.e-shop.gr/page-230-ps5-promo

Αντε να δούμε το eshop η τελευταία μας ελπίδα. 

Αυτοί εν το μεταξύ ποτέ δεν είχαν προπαραγγελια τπτ οπότε πιστεύω κατά 99% θα έχει τεμάχια για online αγορά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, antonis_1995 είπε

εγω εκανα απο κωτσοβλο πριν 3 βδομαδες αλλα τιποτα φυσικα δεν ηλπιζα κατι τοσο αργα που την εκανα, τελικως μολις πηρα την digital edition απο Γερμανο ο οποιος την ειχε διαθεσιμη αμεσα

Και εγω απο Γερμανο πήρα την Digital αλλα αν δεν δω οτι ειναι σε αποστολη δεν πιστευω τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vorlon είπε

Και εγω απο Γερμανο πήρα την Digital αλλα αν δεν δω οτι ειναι σε αποστολη δεν πιστευω τιποτα.

Αυριο πρωι θα ριξω τηλ προσωπικα στον Γερμανο να το σιγουρεψω. Αν ειναι να ακυρωσω τα υπολοιπα (τις εκανα προχθες τις παραγγελιες, οποτε δεν μπορω να τα δωσω) και να μην ασχοληθω και με e-shop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SabotazNic είπε

Αυριο πρωι θα ριξω τηλ προσωπικα στον Γερμανο να το σιγουρεψω. Αν ειναι να ακυρωσω τα υπολοιπα (τις εκανα προχθες τις παραγγελιες, οποτε δεν μπορω να τα δωσω) και να μην ασχοληθω και με e-shop

Εγω ακύρωσα απο Κωτσόβολο που είχα κάνει στις 4/11 και εχω στο Public οπου με έιχαν πάρει τηλ να μου πουν οτι θα παραλάβω στο δεύτερο κύμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, aekoupoli είπε

Υπομονη παιδια σε αλλους εγινε πριν μιση ωρα,σιγα σιγα θα αλλαξει το στατουσ σε ολους οσους εκαναν νωρις προπαραγγελια.εγω π ειχα μιλησει χθες με κωτσο μ ειχαν πει σημερα θα ερθουν τα πρωτα κομματια,μπορει αυριο να ερθουν αλλες 3 νταλικες πχ

Ειχα κανει και εγώ 17/09 10ωρα και δεν έχει άλλαξει το status ακόμα.. Μάλιστα όταν μπήκα το απόγευμα κάτι πειραζανε όταν πατησα στην εξέλιξη γιατί έβγαζε κάτι αλλά εικονίδια.. Order έλεγε και τετοια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...