Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

40 λεπτά πριν, tsegman είπε

Το ίδιο και εγώ φίλε. Σου είπε το tracking που θα το στείλουν; (SMS ή mail)

Όχι θα φανεί από το σαιτ τους όπως ποσταρε ο spyreto νωρίτερα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω αρχίσει να πιστεύω οτι η καλύτερη κίνηση που μπορούν να κάνουν όσοι παρήγγειλαν digital είναι να περιμένουν να τελειώσει το Πλαίσιο με τις προπαραγγελίες του, να ανοίξει νέες παραγγελίες και να προλάβουν να παραγγείλουν ένα disc version.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, blind4 είπε

Όπα.σημερα σε πήραν τηλ ?

Εγω πηρα φίλε μου χθες το απόγευμα και ζήτησα πληροφορίες για την παραγγελία μου είπα αριθμό παραγγελίας και πότε την έκανα και ότι θέλω να μιλήσω με έναν υπεύθυνο 

Μέτα από 10 λεπτά με πήραν πίσω και με ενημερώσε ένα παληκαρι που είναι υπεύθυνος για τις παραγγελίες ότι παραλαμβάνω αύριο! 

Μου έκανε και μια επιβεβαίωση στοιχείων και αυτό ήταν! 

Screenshot_20201211-000455_Chrome.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ctsag είπε

Έχω αρχίσει να πιστεύω οτι η καλύτερη κίνηση που μπορούν να κάνουν όσοι παρήγγειλαν digital είναι να περιμένουν να τελειώσει το Πλαίσιο με τις προπαραγγελίες του, να ανοίξει νέες παραγγελίες και να προλάβουν να παραγγείλουν ένα disc version.

Τακτική της Sony γιατί digital παρηγγειλαν πολύ.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως θα περιμένω να αγοράσω την Digital στα 399. Ούτε ένα ευρώ παραπάνω. Αν η Sony δεν θέλει να πουλήσει κονσόλες και ταυτόχρονα παιχνίδια, αυτή χάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, spiros1993540 είπε

Πότε έχεις παραγγελία αν επιτρέπεται φίλε μου?

Εγώ δεν έκανα παραγγελία ακόμα δυστυχώς δεν είχα τα χρήματα , αλλά με ενημέρωσαν σαν να είχα κάνει , και είπα να ενημερώσω εσάς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ex3Lmei είπε

Τακτική της Sony γιατί digital παρηγγειλαν πολύ.. 

απο εκεί όμως θα κερδίζει περισσότερο, γιατί δεν θα μπορείς να ανταλλάξεις δισκάκια, θα είσαι υποχρεωμένος να αγοράζεις παιχνίδια στο digital...:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Indiana_Jones είπε

απο εκεί όμως θα κερδίζει περισσότερο, γιατί δεν θα μπορείς να ανταλλάξεις δισκάκια, θα είσαι υποχρεωμένος να αγοράζεις παιχνίδια στο digital...:D

Στα λόγια μου είσαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kanesaxo είπε

Εχω μια απορια. 

Βλέπω ενα καρο αγγελιες, φορουμ, μαρκετπλεις κτλ.

Οκ ενας δυο πεντε ειπαν να το αγοράσουν και να το μεταπωλήσουν για ενα δυο λογους ανάγκης-που δεν ειναι απίθανο. Να βγαλουν ενα μεροκάμματο, που δεν ειναι απίθανο.

ΕΡΩΤΩ πως κάποιοι εχουν αγοράσει 5+ τεμάχια, οντως προπαραγγελία; ΔΕΝ υπήρχε πλαφον; μπορουσε ο Χ,Ψ να αγοράσει πχ 20 τεμάχια;  

εγώ από κώτσο έχω παραγγείλει 5 digital ( τα 4 είναι για την δουλειά, μην πέσετε να με φάτε ) πληρωμένα με πιστωτική όλα, μαζί με 5 χειρηστήρια και 5 βάσεις φορτίσματος.
Έβαζα 1 στο καλάθι την φορά και τα πήρε κανονικά. Τώρα πότε θα τα πάρω ένας Θεός ξέρει. Πάλι καλά είμαστε κλειστά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Indiana_Jones είπε

απο εκεί όμως θα κερδίζει περισσότερο, γιατί δεν θα μπορείς να ανταλλάξεις δισκάκια, θα είσαι υποχρεωμένος να αγοράζεις παιχνίδια στο digital...:D

Είχα 3 χρόνια το ps4 Pro και δεν δούλεψα ούτε μία φορά το δισκάκι. Για τι να πληρώσω 100 ευρώ πάνω για κάτι που δεν χρειάζεται. Ας μας έλεγαν τουλάχιστον ότι δεν θα παραλάβουν digital version, για να μην σκαμε εδώ πέρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω κάνει προπαραγγελία την κονσόλα από την media markt, στις 18 Σεπτέμβρη γύρω στις 12:30 το βράδυ, δηλαδή περίπου 12 ώρες αφότου άνοιξαν οι προπαραγγελίες. Δυστυχώς δεν παρέλαβα στο πρώτο κύμα κι από τότε είμαι στο απόλυτο σκοτάδι. Επικοινωνώ μαζί τους πλέον σχεδόν καθημερινά και δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Δεν έχουν ιδέα για το πότε θα παραλάβουν τις νέες κονσολες και έτσι δεν έχουν να δώσουν καμία διευκρίνιση για πιθανή ημερομηνία παράδοσης. Η κατάσταση αρχίζει και γίνεται ιδιαίτερα εκνευριστικη

  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, paok_revolution είπε

Εγώ έχω κάνει προπαραγγελία την κονσόλα από την media markt, στις 18 Σεπτέμβρη γύρω στις 12:30 το βράδυ, δηλαδή περίπου 12 ώρες αφότου άνοιξαν οι προπαραγγελίες. Δυστυχώς δεν παρέλαβα στο πρώτο κύμα κι από τότε είμαι στο απόλυτο σκοτάδι. Επικοινωνώ μαζί τους πλέον σχεδόν καθημερινά και δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Δεν έχουν ιδέα για το πότε θα παραλάβουν τις νέες κονσολες και έτσι δεν έχουν να δώσουν καμία διευκρίνιση για πιθανή ημερομηνία παράδοσης. Η κατάσταση αρχίζει και γίνεται ιδιαίτερα εκνευριστικη

Ωχ man μου κακό! Ατυχία μεν αλλά στο 2ο wave λιγικά θα σε πάρει η μπάλα μην απελπίζεσαι. Ελπίζω να έχεις καμιά κονσόλα ή οτιδήποτε άλλο και να μην είσαι σαν και 'μενα. 

Υπομονή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Komfri69 είπε

Είχα 3 χρόνια το ps4 Pro και δεν δούλεψα ούτε μία φορά το δισκάκι. Για τι να πληρώσω 100 ευρώ πάνω για κάτι που δεν χρειάζεται. Ας μας έλεγαν τουλάχιστον ότι δεν θα παραλάβουν digital version, για να μην σκαμε εδώ πέρα.

Τα ίδια και γω. Δε με νοιάζει το δισκάκι πλέον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις μου ήρθε το μήνυμα από  easymail για το ps5 από Vodafone :D
Παραγγελια στις 7/11 για το disk version.

Παρόλα αυτά κανένα τηλέφωνο από Vodafone κλπ 

Επεξ/σία από tab0u
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...