Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, ctsag είπε

Έχω αρχίσει να πιστεύω οτι η καλύτερη κίνηση που μπορούν να κάνουν όσοι παρήγγειλαν digital είναι να περιμένουν να τελειώσει το Πλαίσιο με τις προπαραγγελίες του, να ανοίξει νέες παραγγελίες και να προλάβουν να παραγγείλουν ένα disc version.

Έχοντας παραγγείλει digital version από Κωτσόβολο, αυτό ακριβώς σκέφτηκα να κάνω. Πήρα σήμερα στο Πλαίσιο και ρώτησα πότε θα ανοίξουν ξανά οι παραγγελίες στο site και μου είπε ότι μάλλον όχι μέσα στο Δεκέμβρη. Μεταφέρω ακριβώς ό,τι μου είπαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, ujmo είπε

Πως θα τα πάρω αν δεν έχω κονσόλα?

Δεν ειπα αυτο. Απλα δεν μπορεις να λες οτι δεν θα στηριξεις μια εταιρεια μη αγοραζοντας την ακριβη της κονσολα, αλλα την φθηνοτερη :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gherudos είπε

Μόλις μίλησα με Κωτσόβολο. Παραγγελία 25/09/2020 13:30

θα παραλάβω σίγουρα τον Δεκέμβρη μου είπαν. Αυτά που θα παραλάβουν θα καλύψουν όλες τις προπαραγγελίες του Σεπτέμβρη.

καλα αυτος ο κωτσοβολος σκετη απελπισια ειναι..πρωτη φουρνια πρεπει να παρελαβε 30 κομματια και σαν δευτερη φουρνια να περιμενει αλλα 50.

δεν εξηγείτε αλλιως.

αμα καλυψουν τις προπαραγγελιες του Σεπτέμβρη αυτο τον μηνα ,εμεις που ειμαστε απο 15-10 και μετα θα παραλαβουμε τον μα'ιο .

μαλλον εμεις του οκτωμβριου θα το παρουμε κατευθειαν απο αλλο μαγαζι..😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lol τρόμαξαν απο την απειλή ακύρωσης..

Ήρθε το μήνυμα απο easy mail για παράδοση τις επόμενες μέρες.

Και πάλι για να βοηθήσω, παραγγελία απο site vodafone 7/11 εξοφλημένη.

Τώρα υπομονή να δούμε το χαμό με το courier

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, toolate είπε

καλα αυτος ο κωτσοβολος σκετη απελπισια ειναι..πρωτη φουρνια πρεπει να παρελαβε 30 κομματια και σαν δευτερη φουρνια να περιμενει αλλα 50.

Απο αλλο μελος παντως, η πρωτη παραλαβη ειχε 6000 κομματια

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, paok_revolution είπε

Εγώ έχω κάνει προπαραγγελία την κονσόλα από την media markt, στις 18 Σεπτέμβρη γύρω στις 12:30 το βράδυ, δηλαδή περίπου 12 ώρες αφότου άνοιξαν οι προπαραγγελίες. Δυστυχώς δεν παρέλαβα στο πρώτο κύμα κι από τότε είμαι στο απόλυτο σκοτάδι. Επικοινωνώ μαζί τους πλέον σχεδόν καθημερινά και δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Δεν έχουν ιδέα για το πότε θα παραλάβουν τις νέες κονσολες και έτσι δεν έχουν να δώσουν καμία διευκρίνιση για πιθανή ημερομηνία παράδοσης. Η κατάσταση αρχίζει και γίνεται ιδιαίτερα εκνευριστικη

Ναι αυτοί φτάνουν τα όρια εκνευρισμού.Μονιμως με ριγμένο δικτυο ,αφήστε τα στοιχεία να σας καλέσουμε.Κλασσικα μας γειωνουν.Τρεις μέρες δίνω στοιχεία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, toni31 είπε

Το πλαίσιο εξυπηρετεί παραγγελίες Σεπτεμβρίου και Νοεμβρίου απ όσο κατάλαβα ή μόνο Νοεμβρίου?

Μονο Νοεμβριου! Σεπτεμβριου και οκτωβριου τις εχουν παραδοσει στο lauch day

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, toolate είπε

καλα αυτος ο κωτσοβολος σκετη απελπισια ειναι..πρωτη φουρνια πρεπει να παρελαβε 30 κομματια και σαν δευτερη φουρνια να περιμενει αλλα 50.

δεν εξηγείτε αλλιως.

αμα καλυψουν τις προπαραγγελιες του Σεπτέμβρη αυτο τον μηνα ,εμεις που ειμαστε απο 15-10 και μετα θα παραλαβουμε τον μα'ιο .

μαλλον εμεις του οκτωμβριου θα το παρουμε κατευθειαν απο αλλο μαγαζι..😁

Έλα ντε, με εκνευρίζει το γεγονός που όλοι από Vodafone και πλαίσιο παραλαμβανουν κανονικά και έκαναν παραγγελία Οκτωβρη Νοέμβρη, και εμείς από κοτσωβολο πρέπει να περιμένουμε 2-3 μήνες, μακάρι να το ξέραμε να παραγγελναμε από πλαίσιο, πριν που μίλησα με κουτσωβολο για παραγγελία 06/10 disk μου είπανε δεν ξέρουμε τίποτα, και μόλις τους είπα όλοι παραλαμβανουν από πλαίσιο, Vodafone, κτλ και ας παρήγγειλαν Νοέμβριο και εσείς μας έχετε γραμμένους, μου λέει δεν ξέρω τι γίνεται με άλλες αλυσίδες, της λέω εσείς μου είπατε θα παραλάβω πριν τις γιορτές και μου απαντάει δεν φταίμε εμείς αλλά ο προμηθευτής, και καλά της λέω και εσείς σαν κατάστημα δεν απαντάτε στον προμηθευτή γιατί δίνεις κονσόλες στις άλλες αλυσίδες και δεν δίνεις σε εμάς και τώρα μας έχεις εκθέσει? Εκτως αν δεν έχετε λεφτά σαν εταιρεία για να παραγγείλετε κονσόλες αν και δεν το πιστεύω γιατί τα δικά μου 500 τα πειρατε για αυτό τον σκοπό, κύριε μου μου λέει δυστυχώς δεν γνωρίζω που και πως και αν θα παραλάβετε αλλά πάντα υπάρχει και το δικαίωμα να ακυρώσετε την παραγγελία σας αν δυστυχώς μείνατε δυσαρεστημένος, μακάρι της λέω να ήταν τόσο εύκολο αλλά δεν είναι μόνο τα λεφτά, είναι ότι χάρη στην κοροϊδία σας τώρα δεν μπορώ να βρω αλλού κονσόλα, και το λιγότερο είναι να ζητήσετε μια συγνώμη μέσα από το site σας σε όλους όσους σας εμπιστευτηκαν και τους κρεμασατε, συγνώμη για την αναστάτωση, απάντησε. 

Αυτά. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, avenger είπε

Ήρθε το μήνυμα απο easy mail

Ετσι ελα και οι υπολοιποι να γινομαστε πολλοι :D 

Σκέφτομαι να βάλω παραλαβή απο το κατάστημα (της easymail) θα παίξει άραγε η λογω καραντίνας όχι;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιδα για την vodafone αυτα που γραφατε και αγχωθηκα επειδη δεν ειχα sms , μπαινω για πλακα στο viber και ηταν εκει το μηνυμα! ανακουφιση!ηδη σκεφτομαι να παω να παραλαβω αλλα θελω να μαθω αν επιτρεπεται επειδη δεν ειναι στην γειτονια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...