Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, Kingedward είπε


Επίσης, παιδιά παίζει να μπει κάποιος στο thread  που άνοιξα "επιλογή τηλεόρασης 55' για gaming' " (αν γνωρίζει από τηλεοράσεις) να προτείνει κάποια; 
Θέλω να αγοράσω μια με το νέο έτος, όταν με το καλό!

Ευχαριστώ αν το δείτε.

Ανταλλάσσω μια LG 55αρα 3ος/20 με 5 χρόνια εγγύηση,με το Playstasion σου το 5.Δεκτο; 😂🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Agent_Orange είπε

@chek2fire Εσένα τι λέει στο tracking της easymail? Εμενα "Καταχώρηση αποστολής από τον αποστολέα"

Τους πήρα τηλέφωνο πριν λιγο να ρωτήσω αν είναι οκ να βάλω παραλαβή απο κατάστημα και μου είπε οτι θα πάει το δεμα στην μεταμόρφωση, εβαλα εκει για παραλαβή.

εγώ το κοίταξα με το link που έχουν για την αλλαγή ώρας και τόπου και απλά είδα ότι το έχουν για Δευτέρα.

Για μένα δεν υπάρχει λόγος να  πάω από εκεί όταν ξέρω ότι θα το φέρουν σπίτι χωρίς κανένα πρόβλημα. 

Προχθές παρέλαβα από αυτούς το xbox series s και η παράδοση έγινε άψογα και πήραν τηλέφωνο με το που ήρθαν

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Rattlehead είπε

Ανταλλάσσω μια LG 55αρα 3ος/20 με 5 χρόνια εγγύηση,με το Playstasion σου το 5.Δεκτο; 😂🤣

Χαχαχαχα με το ποιο μου; Καλό το ανέκδοτο ρε συ! 🤣

6 λεπτά πριν, chek2fire είπε

εγώ το κοίταξα με το link που έχουν για την αλλαγή ώρας και τόπου και απλά είδα ότι το έχουν για Δευτέρα.

Για μένα δεν υπάρχει λόγος να  πάω από εκεί όταν ξέρω ότι θα το φέρουν σπίτι χωρίς κανένα πρόβλημα. 

Προχθές παρέλαβα από αυτούς το xbox series s και η παράδοση έγινε άψογα και πήραν τηλέφωνο με το που ήρθαν

Από που; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Kingedward είπε


Επίσης, παιδιά παίζει να μπει κάποιος στο thread  που άνοιξα "επιλογή τηλεόρασης 55' για gaming' " (αν γνωρίζει από τηλεοράσεις) να προτείνει κάποια; 
Θέλω να αγοράσω μια με το νέο έτος, όταν με το καλό!

Ευχαριστώ αν το δείτε.

lg oled cx και τα μυαλά στα κάγκελα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή κάποια στιγμή πρέπει στον Κώτσο να καταλάβουν ότι κουραστήκαμε να μας πιάνουν κότσο, μόλις ακύρωσα προπαραγγελία από 29/9 ύψους 1.000 ευρώ που είχα κάνει με το με πλάνο δόσεων ( ps5 +games+Περιφεριακα). Να μου κοπεί σίριζα αν ξαναπάρω έστω και μπαταρίες από τους αλήτες. Φέρω μερίδιο ευθύνης και ο ίδιος βέβαια γιατί προτίμησα το ληστρικό σε τόκους πλάνο δόσεων τους, παρά να προνοήσω να μαζέψω λεφτά και να αγοράσω από μια σοβαρή αλυσίδα όπως το πλαίσιο. Επειδή ακούω για καταγγελίες, μην ματαιοπονείτε. Μόνο με γερό μποϊκοτάζ θα πάρουν ίσως τα χαμπάρια τους οι ξεφτίλες. Δεν γίνεται ρε γαμώτο να παραγγέλνουν 19/11 από Πλαίσιο και να παραλαμβανουν!!! Καλά να πάθω που τους προτίμησα.

Επεξ/σία από PIXEL76
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, PIXEL76 είπε

Επειδή κάποια στιγμή πρέπει στον Κώτσο να καταλάβουν ότι κουραστήκαμε να μας πιάνουν κότσο, μόλις ακύρωσα προπαραγγελία από 29/9 ύψους 1.000 ευρώ που είχα κάνει το με πλάνο δόσεων ( ps5 +games+Περιφεριακα). Να μου κοπεί σίριζα αν ξαναπάρω έστω και μπαταρίες από τους αλήτες. Φέρω μερίδιο ευθύνης και ο ίδιος βέβαια γιατί προτίμησα το ληστρικό σε τόκους πλάνο δόσεων τους, παρά να προνοήσω να μαζέψω λεφτά και να αγοράσω από μια σοβαρή αλυσίδα όπως το πλαίσιο. Επειδή ακούω για καταγγελίες, μην ματαιοπονείτε. Μόνο με γερό μποϊκοτάζ θα πάρουν ίσως τα χαμπάρια τους οι ξεφτίλες.

εγώ έχω πληρώσει 2450 για 5 κονσολες 5 χειρηστηρια και 5 βασεις. Ας οψεται ότι τα 4 είναι της δουλειας και φοβαμαι οτι αν τα ακυρωσω δεν θα τα εχουμε οταν με το καλό ανοιξουμε (7/1/21) που και πάλι δεν νομίζω να τα έχουμε lol.
Αλλά είμαι στο τσακ. Ξαναλέω να μαζευτούμε να κάνουμε καταγγελία όλοι μαζί. Έτσι δεν κάνουμε τπτ

Επεξ/σία από Subzerog7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Indiana_Jones είπε

lg oled cx και τα μυαλά στα κάγκελα!

Πάνω που χάρηκα, το budget μου γκρέμισε τα όνειρα!

Δυστυχώς μέχρι 500 βαριά πάμε. Κρίμα γιατί οι HDMI 2.1 είναι 700+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Subzerog7 είπε

εγώ έχω πληρώσει 2450 για 5 κονσολες 5 χειρηστηρια και 5 βασεις. Ας οψεται ότι τα 4 είναι της δουλειας και φοβαμαι οτι αν τα ακυρωσω δεν θα τα εχουμε οταν με το καλό ανοιξουμε (7/1/21) που και πάλι δεν νομίζω να τα έχουμε lol.
Αλλά είμαι στο τσακ. Ξαναλέω να μαζευτούμε να κάνουμε καταγγελία όλοι μαζί. Έτσι δεν κάνουμε τπτ

Τι να πω.. πραγματικά στη χώρα που ζούμε δε θα βγάλουμε άκρη πιστεύω με καταγγελίες. Η επιβολή προστίμου θα πάρει μπορεί από ένα έως και δύο χρόνια και αν καταδικαστούν τελικά. Ακύρωση άμεσα από όλους όλων των παραγγελιών και μποϊκοτάζ θανάτου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες από την στιγμή που δεν υπήρχε πλαφόν στην ποσότητα, όσοι ήταν για μεγάλες παραγγελίες θα πήγαν στον κωτσο για δόσεις.

Μάλλον το ξεχνάμε για τώρα το ps4 οι του κώτσου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, PIXEL76 είπε

Επειδή κάποια στιγμή πρέπει στον Κώτσο να καταλάβουν ότι κουραστήκαμε να μας πιάνουν κότσο, μόλις ακύρωσα προπαραγγελία από 29/9 ύψους 1.000 ευρώ που είχα κάνει με το με πλάνο δόσεων ( ps5 +games+Περιφεριακα). Να μου κοπεί σίριζα αν ξαναπάρω έστω και μπαταρίες από τους αλήτες. Φέρω μερίδιο ευθύνης και ο ίδιος βέβαια γιατί προτίμησα το ληστρικό σε τόκους πλάνο δόσεων τους, παρά να προνοήσω να μαζέψω λεφτά και να αγοράσω από μια σοβαρή αλυσίδα όπως το πλαίσιο. Επειδή ακούω για καταγγελίες, μην ματαιοπονείτε. Μόνο με γερό μποϊκοτάζ θα πάρουν ίσως τα χαμπάρια τους οι ξεφτίλες. Δεν γίνεται ρε γαμώτο να παραγγέλνουν 19/9 από Πλαίσιο και να παραλαμβανουν!!! Καλά να πάθω που τους προτίμησα.

19/11 ήθελες να γραψεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, PIXEL76 είπε

Τι να πω.. πραγματικά στη χώρα που ζούμε δε θα βγάλουμε άκρη πιστεύω με καταγγελίες. Η επιβολή προστίμου θα πάρει μπορεί από ένα έως και δύο χρόνια και αν καταδικαστούν τελικά. Ακύρωση άμεσα από όλους όλων των παραγγελιών και μποϊκοτάζ θανάτου!!!

Nαι η καλυτερη ενεργεια θα ηταν αυτη που θα τους πονεσει περισσοτερο,αλλα θα χαροποιησει εμενα μιας και θα παραλαβω νωριτερα  καθως δεν σκοπευω να ακυρωσω...

Επεξ/σία από nikaki71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σκέφτομαι να γράψω ένα email στη Sony Hellas, και να λέω αυτό : ότι ο κοτσωβολος χρησημοποιησε το ps5 λέγοντας ψέματα στους πελάτες όπως εγώ με αποτέλεσμα εγώ που αγόρασα 06/10 να μην έχω πάρει ακόμα και χωρίς πλάνο ποτέ θα παραλάβω και στις άλλες αλυσίδες παρήγγειλαν 09/11 και ήδη λαμβάνουν, λέτε να ψάξουν καθόλου η έστω να ασχοληθούν λίγο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...