Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Rattlehead είπε

Ναι αυτοί φτάνουν τα όρια εκνευρισμού.Μονιμως με ριγμένο δικτυο ,αφήστε τα στοιχεία να σας καλέσουμε.Κλασσικα μας γειωνουν.Τρεις μέρες δίνω στοιχεία 

Ακριβώς φιλαράκι. Κάθε μέρα τα ίδια και τα ίδια. Αναγκαστικά περιμένουμε από τη στιγμή που δεν μας παίρνει να ακυρώσουμε την παραγγελία. Τουλάχιστον το πάθημα να γίνει μάθημα και να προσέχουμε στο μέλλον όσο αφορά τις αγορές μας. Το μόνο θετικό είναι ότι επιτέλους μου απάντησαν με μήνυμα στο μέσεντζερ (μετά από 5 μέρες) και μου έγραψαν το ακόλουθο: 

Καλησπερα σας, οι παραλαβες θα ξεκινησουν μεσα Δεκεμβριου και θα εκτελουνται με σειρα προτεραιοτητας. Θα ενημερωθειτε με μηνυμα οταν ξεκινησουν οι παραδοσεις. Ευχαριστουμε.
 
 
 
 
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν μπορω να καταλαβω εχει ερθει η δευτερη παρτιδα και δινουν τις κονσολες οπου τους καυλ@σει;; Αν ισχυει κατι τετοιο παντως τι να πω μακαρι ολα τα μακαρι :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις επικοινώνησα και τηλεφωνικά με MediaMarkt και μου είπαν πως έχει γίνει επικοινωνία με τη sony και πως οι κονσόλες έρχονται και θα αρχίσουν να μοιράζονται από την άλλη εβδομάδα. Δεν τους πολυπιστεύω αλλά αναγκαστικά θα περίμενουμε.

 

Το μόνο ενθαρρυντικό είναι πως στα άλλα καταστήματα κάτι άρχισε να ''κινείται'' οπότε αναμένουμε να δούμε κι εμείς τι θα κάνουμε.

 

Πάντως για ακόμα μία φορά φαίνεται πως ΜΜ και Κώτσος είναι οι πιο αναξιόπιστοι και οι πιο αντιεμπορικοί-αντιεπαγγελματικοί

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tsakolis είπε

Παραλάβαμε κι εμείς από public !!!!! Με το καλό και οι υπόλοιποι !!!!!

Καλές  γιορτές να έχουμε !!!!

Disc η digital; Ημερομηνία παραγγελίας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον μονο του Σεπτεμβριου θα παραλαβουν αυτον τον μηνα.. σνιφ σνιφ, τζαμπα πουλησαμε τα ps4 :D (κλαιω στην τοποθεσια σπιτι μου, με παραγγελια 30/10@public)

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα οι άνθρωποι φαίνεται ότι ειναι κατσαπλιάδες γιατί χάνουν μακροπρόθεσμα πελάτες. Εγώ από τον ερχόμενο Σεπτέμβρη φτιάχνω σπίτι. Με αυτό που μας έκανε σε πόσα άτομα με το PS5 ο Κωτσόβολος έχασε από μένα αγορά Πλυντηριου-Στεγνωτηριου-Ψυγειου-Κουζινας αεριου. 
Ούτε τοστιέρα από κερδοσκόπους αντιεπαγγελματίες. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mythoc είπε

μαλλον μονο του Σεπτεμβριου θα παραλαβουν αυτον τον μηνα.. σνιφ σνιφ, τζαμπα πουλησαμε τα ps4 :D (κλαιω στην τοποθεσια σπιτι μου, με παραγγελια 

Εμεις απο public με παραγγελια οκτωβριου αμα δινουν ακομα κρατησεις σεπτεμβριου παμε για νεα χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13/11 παραγγελία με εξόφληση την Blu-ray από ΜΜ.   Προχτές μου έστειλαν μήνυμα ότι την παρέδωσαν στα courier και την ίδια ώρα με παίρνουν τηλέφωνο ότι έχω παράδοση σήμερα και μέχρι τις 4 μμ θα έρθει στο σπίτι. Χαρούμενος εγώ για το ps5 ανοίγω το κουτί και βλέπω μέσα ένα switch που είχα κάνει παραγγελία στις 26/11. Η αλήθεια είναι ότι στεναχωρήθηκα αλλά μετά από λίγο κάψιμο με το switch ήρθα στα λογικά μου, και πλέον μπορώ να περιμένω μέχρι του Άι Γιάννη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, paok_revolution είπε

Μόλις επικοινώνησα και τηλεφωνικά με MediaMarkt και μου είπαν πως έχει γίνει επικοινωνία με τη sony και πως οι κονσόλες έρχονται και θα αρχίσουν να μοιράζονται από την άλλη εβδομάδα. Δεν τους πολυπιστεύω αλλά αναγκαστικά θα περίμενουμε.

 

Το μόνο ενθαρρυντικό είναι πως στα άλλα καταστήματα κάτι άρχισε να ''κινείται'' οπότε αναμένουμε να δούμε κι εμείς τι θα κάνουμε.

 

Πάντως για ακόμα μία φορά φαίνεται πως ΜΜ και Κώτσος είναι οι πιο αναξιόπιστοι και οι πιο αντιεμπορικοί-αντιεπαγγελματικοί

εγω πριν 10 λεπτα μιλησα δεν ξερουν τιποτα μου ειπαν

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα από χθες το απόγευμα είναι σε στάδιο "τιμολογηθηκε". Παραγγελία από Γερμανό στις 19/11 disc version. Δεν πιστεύω να μου κάνουν κάνα χουνέρι αν και η απόδειξη έχει κοπεί όπως μου είπαν σήμερα από το τηλέφωνο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Κάβουρας είπε

13/11 παραγγελία με εξόφληση την Blu-ray από ΜΜ.   Προχτές μου έστειλαν μήνυμα ότι την παρέδωσαν στα courier και την ίδια ώρα με παίρνουν τηλέφωνο ότι έχω παράδοση σήμερα και μέχρι τις 4 μμ θα έρθει στο σπίτι. Χαρούμενος εγώ για το ps5 ανοίγω το κουτί και βλέπω μέσα ένα switch που είχα κάνει παραγγελία στις 26/11. Η αλήθεια είναι ότι στεναχωρήθηκα αλλά μετά από λίγο κάψιμο με το switch ήρθα στα λογικά μου, και πλέον μπορώ να περιμένω μέχρι του Άι Γιάννη 

Ε μα και 'συ τώρα...Μην τα θες όλα δικά σου! ΕΝΑ-ΕΝΑ111!!!111! 

ΗΡΕΜΑ το λέω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...