Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ θα το ξαναπώ γιατί βλέπω ότι από τα άλλα καταστήματα αρχίζουν και καλύπτουν σιγά σιγά τις προπαραγγελίες. Το πλαίσιο ήταν νομίζω το κατάστημα που έκανε την καλύτερη διαχείριση. Ο Κωτσόβολος δεν έχει καλύψει ακόμα 21/09 και λέμε ότι έκανε πολύ κακή διαχείρηση που άφηνε τις προπαραγγελίες ανοιχτές..

 

Το γεγονός ότι συνεχίζει και το κάνει αυτό και συνεχίζει να δέχεται παραγγελίες τηλεφωνικά ακόμα και τώρα;;; και είναι το μοναδικό κατάστημα που το κάνει;;; Και μάλιστα είναι πολύ περίεργο ότι το κάνει μόνο τηλεφωνικά πλέον. Μήπως η SONY τους έχει επιβάλλει να σταματήσουν τις προπαραγγελίες και ο Κωτσόβολος συνεχίζει και το κάνει; Αλλιώς γιατί να μην γίνεται και από το site? Θα δείτε ότι σε λίγο θα βλέπουμε με το νέο έτος να παραλαμβάνουν κάποιοι με παραγγελίες Δεκεμβρίου και να μένουν κάποιοι με παραγγελίες Νοεμβρίου και Οκτωβρίου ακόμα ανοιχτές.

 

Επίσης μου κάνει εντύπωση που πέσατε τόσοι πολλοί και παραγγείλατε από τον Κωτσόβολο. Εγώ το έκανα αναγκαστικά γιατί ήταν ο μόνος που δεχόταν πιο εύκολα με τιμολόγιο εν μέσω καραντίνας με κλειστά καταστήματα. Το Πλαίσιο συνήθως έχει πολιτική να φέρνει με δικά του φορτηγά παραγγελίες άνω των 500 ευρώ. Όλοι είδαμε τι έγινε και με κάποια τεμάχια σε κούτα από Κωτσόβολο και με την courier center.

Επεξ/σία από alexkrz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παντως ρε παιδια σοβαρα με τόσα που διαβάζω εδώ μέσα.....γιατι περιμένει ένας φίλος μου από public ακομα.....νιώθω ότι εκείνη την ημέρα έπρεπε να χα παιξει κανα τζοκερ

Screenshot_20201212-102214_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20201212-102228_Samsung Internet.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πούμε ωστόσο για τον Κωστόβολο πως παρ'ότι, ναι, ειναι απαράδεκτο οτι συνεχίζει να δέχεται παραγγελίες, αν δοκιμάσετε να το κάνετε θα δείτε οτι σας ενημερώνουν απολύτως ξεκάθαρα οτι η παραγγελία σας θα παραδοθεί το συντομότερο σε 1.5 μήνα και δεν έχουν καμμία διαβεβαίωση για το αν αυτός ο 1.5 μήνας γίνει 2, 3 ή 6 μήνες. Δεν τους αθωώνει φυσικά, και δεν ξέρω αν το κάνουν εξ αρχής αυτό το ξεκαθάρισμα στον πελάτη, αλλά απο τη στιγμή που σε προειδοποιούν τόσο ξεκάθαρα και είσαι πλήρως ενήμερος, πρακτικά έχεις πάρει κι εσύ το μερίδιο της ευθύνης που σου αναλογεί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, ctsag είπε

Να πούμε ωστόσο για τον Κωστόβολο πως παρ'ότι, ναι, ειναι απαράδεκτο οτι συνεχίζει να δέχεται παραγγελίες, αν δοκιμάσετε να το κάνετε θα δείτε οτι σας ενημερώνουν απολύτως ξεκάθαρα οτι η παραγγελία σας θα παραδοθεί το συντομότερο σε 1.5 μήνα και δεν έχουν καμμία διαβεβαίωση για το αν αυτός ο 1.5 μήνας γίνει 2, 3 ή 6 μήνες. Δεν τους αθωώνει φυσικά, και δεν ξέρω αν το κάνουν εξ αρχής αυτό το ξεκαθάρισμα στον πελάτη, αλλά απο τη στιγμή που σε προειδοποιούν τόσο ξεκάθαρα και είσαι πλήρως ενήμερος, πρακτικά έχεις πάρει κι εσύ το μερίδιο της ευθύνης που σου αναλογεί.

 

Μια χαρά το δοκίμασα χτες και είναι ανάλογα στον υπάλληλο που θα πέσεις στο τηλέφωνο. Εγώ το έκανα για να τους ξεμπροστιάσω λέγοντας τους "Το θέλω για τις γιορτές για το παιδί" (δεν εχω καν παιδι) και μου λέγανε δεν ξέρουμε περιμένουμε παρτίδα πριν τα Χριστούγεννα μπορεί να πάρετε μπορεί και όχι. 

Και τοτε τους τα πεταξα στη μάπα λέγοντας τους οτι εχω παραγγελια 30/10 και δεν θα παρω με τπτ μεσα στο 2020 και μου πουλατε φουμαρα οτι ΜΠΟΡΕΙ να παρω με παραγγελια 11/12? Απατεώνες.

Αντί να το αποκλείσουν κάθετα δλδ σε μένα οτι δεν παίζει να παρω πριν τα Χριστουγεννα με χτεσινή παραγγελία μου πετούσαν τυράκι ότι υπάρχουν πιθανότητες να παραλάβω μεσα στις γιορτές!!!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Backpacker είπε

 

Μια χαρά το δοκίμασα χτες και είναι ανάλογα στον υπάλληλο που θα πέσεις στο τηλέφωνο. Εγώ το έκανα για να τους ξεμπροστιάσω λέγοντας τους "Το θέλω για τις γιορτές για το παιδί" (δεν εχω καν παιδι) και μου λέγανε δεν ξέρουμε περιμένουμε παρτίδα πριν τα Χριστούγεννα μπορεί να πάρετε μπορεί και όχι. 

Και τοτε τους τα πεταξα στη μάπα λέγοντας τους οτι εχω παραγγελια 30/10 και δεν θα παρω με τπτ μεσα στο 2020 και μου πουλατε φουμαρα οτι ΜΠΟΡΕΙ να παρω με παραγγελια 11/12? Απατεώνες.

Αντί να το αποκλείσουν κάθετα δλδ σε μένα οτι δεν παίζει να παρω πριν τα Χριστουγεννα με χτεσινή παραγγελία μου πετούσαν τυράκι ότι υπάρχουν πιθανότητες να παραλάβω μεσα στις γιορτές!!!

Έχεις δίκιο το σκέφτηκα μετά το post μου οτι ίσως δεν πέσουν όλοι σε κάποιον εξίσου ξεκάθαρο υπάλληλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, darko__77 είπε

Μόλις παρέλαβα και εγώ, περιέργως άμεση η ACS, χθες το πήρε σήμερα το έφερε. Disk Version 22/9 απο Public 

 

1 λεπτό πριν, nikaki71 είπε

Σιγουρα υπαλληλος της ACS στο εφερε?Γιατι συνηθως χτυπανε τα κουδουνια και καλα οτι ηρθανε,και φευγουν τρεχοντας πριν προλαβεις  να ανοιξεις....Καλοριζικο και καλα παιχνιδια

 

Επεξ/σία από nikaki71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, ctsag είπε

παιδιά συγνώμη για το άσχετο αλλά ξέρει κανείς αν τα Public Κύπρου στέλνουν Ελλάδα; (όχι δε βρήκα PS5, ακουστικά για το PS5 ψάχνω)

Καλύτερα να γραψεις τζοκερ, πολύ χλωμό το βλέπω. Μου φαίνεται περίεργο να βρήκες κάτι εδώ που δεν έχει Ελλάδα. Δε ξέρω αν μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποια υπηρεσία που να παραλάβει το προιον σε κυπριακή διεύθυνση και να στο στείλει Ελλάδα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, petasis είπε

Έχει παραγγείλει κανείς από sony center; Θεωρητικά παραλαμβάνω 16/12, αλλά καμιά ενημέρωση από το κατάστημα. Και στο τηλέφωνο, δεν λένε και τίποτα, πάντα ο "ειδικός" δεν είναι εκεί όταν παίρνω τηλέφωνο.

Τελικά, μόλις με ενημέρωσαν από sony center. Το προφανές, ΔΕΝ θα παραλάβω εντός του 2020, αλλά θα παραλάβω "σίγουρα" τον Γενάρη.

Κρίμα το όνομα. Η δικαιολογία ότι τους έστειλαν λιγότερα από ότι περίμεναν.

Και φυσικά, παρότι παρήγγειλα τον Οκτώβριο, το πλαίσιο καλύπτει και παραγγελίες Νοεμβρίου.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μίλησα με Κωτσόβολο δεν έχουν καμία ενημερωση για το ποτε θα παραλαβουν κονσόλες. Τα ρίχνουν όλα στην Sony. Παραγγελία από 22 Σεπτέμβρη.. Καλο καλοκαίρι 😜

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ozric92 είπε

Μόλις μίλησα με Κωτσόβολο δεν έχουν καμία ενημερωση για το ποτε θα παραλαβουν κονσόλες. Τα ρίχνουν όλα στην Sony. Παραγγελία από 22 Σεπτέμβρη.. Καλο καλοκαίρι 😜

ίδια μέρα παραγγελία, τα ίδια λένε... το chat δεν ξέρει τίποτα...μόνο από τηλέφωνο αν μάθουμε τίποτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Κάβουρας είπε

13/11 παραγγελία με εξόφληση την Blu-ray από ΜΜ.   Προχτές μου έστειλαν μήνυμα ότι την παρέδωσαν στα courier και την ίδια ώρα με παίρνουν τηλέφωνο ότι έχω παράδοση σήμερα και μέχρι τις 4 μμ θα έρθει στο σπίτι. Χαρούμενος εγώ για το ps5 ανοίγω το κουτί και βλέπω μέσα ένα switch που είχα κάνει παραγγελία στις 26/11. Η αλήθεια είναι ότι στεναχωρήθηκα αλλά μετά από λίγο κάψιμο με το switch ήρθα στα λογικά μου, και πλέον μπορώ να περιμένω μέχρι του Άι Γιάννη 

Του Άη Γιάννη του Ρώσου θες να πείς?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Ozric92 είπε

Μόλις μίλησα με Κωτσόβολο δεν έχουν καμία ενημερωση για το ποτε θα παραλαβουν κονσόλες. Τα ρίχνουν όλα στην Sony. Παραγγελία από 22 Σεπτέμβρη.. Καλο καλοκαίρι 😜

να φτιάξουμε ένα club "Κώτσοι 22/9"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...