Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Abreu είπε

Εμενα πηρε ο πατερας μου τηλεφωνο κωτσο για τον μικρο αδερφο και του λεγε ψεμματα ο υπαλληλος πως αν πληρωσει ολο το ποσο θα κερδισει σημαντικες θεσεις στη σειρα προτεραιοτητας...Οταν βλεπεις πως ολοι εχουν κλεοστες παραγγελιες φταις και εσυ ελαχιστα οταν παραγγελνεις τηλεφωνικα(?!) απο καπου αλλα η απατεωνια και το δημοσιοϋπαλληλικη τους δεν υπαρχει....ΟΠΟΥ ΤΟΥΣ ΒΡΕΙΤΕ ΕΝΑ ΑΣΤΕΡΙ ΔΕ ΜΑΣ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ

Αυτό που κάνουν είναι τραγικό. Τουλάχιστον εγώ όταν έκανα προπαραγγελία ήμουν ενήμερος οτι δεν θα παραλάβω πρώτος και δεν μου ζητήθηκε ποτέ προκαταβολή ή εξόφληση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

37 λεπτά πριν, Thunder94 είπε

Εγω λεω συλλογικα να τους αξιολογησουμε (τον κωτσο) ενα αστερι στο skroutz μηπως και παρουν μπρος.. Πραγματικα θελω να τους κανω κακο με καποιον τροπο!! Νιωθω οτι μας εξαπατησαν πραγματικα.. Πηραν προκαταβολες, χρηματα και ουτε καν μπαινουν στον κοπο να μας ενημρωσουν για την εξελιξη της παραγγελειας μας ενω παραλληλα δεχονται και αλλες τηλεφωνικα

Ότι έλεγα και εγώ όλη μέρα χθες για τον κωτσο, ήδη έκανα αρνητική κριτική στο skroutz, όπως είπα και εχθές με πείραξε που κάποιοι παρέλαβαν με παραγγελία 19/11 από άλλες αλυσίδες και εγώ με παραγγελία 06/10 δεν ξέρουν ακόμα τίποτα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Thunder94 είπε

Εγω λεω συλλογικα να τους αξιολογησουμε (τον κωτσο) ενα αστερι στο skroutz μηπως και παρουν μπρος.. Πραγματικα θελω να τους κανω κακο με καποιον τροπο!! Νιωθω οτι μας εξαπατησαν πραγματικα.. Πηραν προκαταβολες, χρηματα και ουτε καν μπαινουν στον κοπο να μας ενημρωσουν για την εξελιξη της παραγγελειας μας ενω παραλληλα δεχονται και αλλες τηλεφωνικα

Συμφωνώ απόλυτα με όσα γράφεις. Ακύρωση των παραγγελιών και μποϊκοτάζ στον Κώτσο !!! Είναι άθλιοι σαν επιχείρηση. Μηδενικός σεβασμός στον πελάτη.

38 λεπτά πριν, Abreu είπε

Εμενα πηρε ο πατερας μου τηλεφωνο κωτσο για τον μικρο αδερφο και του λεγε ψεμματα ο υπαλληλος πως αν πληρωσει ολο το ποσο θα κερδισει σημαντικες θεσεις στη σειρα προτεραιοτητας...Οταν βλεπεις πως ολοι εχουν κλειστες παραγγελιες φταις και εσυ ελαχιστα οταν παραγγελνεις τηλεφωνικα(?!) απο καπου αλλα η απατεωνια και το δημοσιοϋπαλληλικι τους δεν υπαρχει....ΟΠΟΥ ΤΟΥΣ ΒΡΕΙΤΕ ΕΝΑ ΑΣΤΕΡΙ ΔΕ ΜΑΣ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ

Να αγιάσει το στόμα σου !!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Thunder94 είπε

Εγω λεω συλλογικα να τους αξιολογησουμε (τον κωτσο) ενα αστερι στο skroutz μηπως και παρουν μπρος.. Πραγματικα θελω να τους κανω κακο με καποιον τροπο!! Νιωθω οτι μας εξαπατησαν πραγματικα.. Πηραν προκαταβολες, χρηματα και ουτε καν μπαινουν στον κοπο να μας ενημρωσουν για την εξελιξη της παραγγελειας μας ενω παραλληλα δεχονται και αλλες τηλεφωνικα

ήδη 2 αστέρια έχουν στο σκρουτζ. Δεν τους νοιαζει. Δε δουλευουν με τον σκρουτζ ο Κωτσοβολος γιατί είναι γνωστός και έχει τόσα καταστήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alexkrz είπε

ήδη 2 αστέρια έχουν στο σκρουτζ. Δεν τους νοιαζει. Δε δουλευουν με τον σκρουτζ ο Κωτσοβολος γιατί είναι γνωστός και έχει τόσα καταστήματα.

Σκρουτζ και google αρνητικές που φαίνεται να έχει 4,6/5.Βαρατε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν προκειται κανενας να ψαξει στο google και στο skroutz τον Κωτσοβολο. Ολοι τον ξερουμε . Δε θα επηρεασει αυτο. Το μονο ισως που μπορει να αλλαξει ειναι ομαδικά παραπονα και κοινοποιησεις/καταγγελιες στη sony και στον κωτσοβολο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, AngelJimbird είπε

Εχει φτάσει ήδη φίλε. 

Εδω και ένα 3ημερο για την ακρίβεια. 

Επεξ/σία από GeorgeHiken
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως αφησα την αξιολογηση μου (η οποια παρεπιπτοντως περιμενει την εγκριση διαχειριστων στο skroutz οποια και να ειναι αυτη) και μπορω να οτι αισθανομαι καλυτερα.. Το να πριζω καθε υπαλληλο στα τηλεφωνα δεν βοηθησε ενω ετσι αξιολογω και προστατευω καθε ευαλωτο gamer ο οποιος θα σκεφτει τα προπαραγγειλει την κονσολα απο τον Κωτσο #ουτε_μπαταριες_πλεον

Screenshot_20201212_150532_com.android.chrome.jpg

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου 28/9 απο public και δε προχωρησε ποτε. Φιλαρακι που δουλευει εκει μου ειπε οτι το ονομα μου δεν ειναι καν για 2ο κυμα. Εχω στειλει μυνημα για ακυρωση απο την Πεμπτη και ακομα εκτεταμενη αναζητηση γραφει. Οτι να' ναι.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους, μετά από τηλεφωνήματα κάθε μέρα στο Πλαίσιο, σήμερα πληροφορήθηκα ότι όλες οι 19/11 παραγγελίες έχουν εξυπηρετηθεί. Πολύ καλό αυτό γιατί σημαίνει ότι όσοι παρήγγειλαν μετά θα είναι οι επόμενοι στην σειρά.

Εγώ έκανα παραγγελία τηλεφωνική 26/11.

 

Απ ότι έχω διαβάσει εδώ ο κωτσος τα έχει κάνει μαντάρα, ενώ το πλαίσιο έχει σταθεί στο ύψος των περιστάσεων.

Αυτά από μένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, georgepren είπε

Καλησπέρα σε όλους, μετά από τηλεφωνήματα κάθε μέρα στο Πλαίσιο, σήμερα πληροφορήθηκα ότι όλες οι 19/11 παραγγελίες έχουν εξυπηρετηθεί. Πολύ καλό αυτό γιατί σημαίνει ότι όσοι παρήγγειλαν μετά θα είναι οι επόμενοι στην σειρά.

Εγώ έκανα παραγγελία τηλεφωνική 26/11.

 

Απ ότι έχω διαβάσει εδώ ο κωτσος τα έχει κάνει μαντάρα, ενώ το πλαίσιο έχει σταθεί στο ύψος των περιστάσεων.

Αυτά από μένα.

Δεν εχουν εξυπηρετηθει όλες απο 19/11 εκτός και αν κάτι μου κρύβουν χαχα

Επεξ/σία από morgoth_gr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Jordanis_kiou είπε

Μπορώ να κάνω τηλεφωνική παραγγελία από πλαίσιο ; 

Ειχα πάρει την Τρίτη που πέρασε ενα τηλ. και η απαντηση τους ήταν οτι δε δεχονται παραγγελιες πλεον. "Οταν θα ανοιξει το συστημα ξανα ηλεκτρονικά μπορείτε να παραγγείλετε."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...