Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν σήμερα πήγα στο media markt στην λ.Συγγρου μίλησα με έναν υπάλληλο στην εξυπηρέτηση και με διαβεβαίωσε πως έχει έρθει η δεύτερη παρτίδα ps5 κανονικά και με τον νόμο και εξυπηρετούν παραγγελίες Σεπτέμβρη ακόμα Παρολαυτα δεν γνώριζε ο ίδιος για την δίκη μου (22/09) αν θα εξυπηρετηθεί και μπυ συνέστησε να πάω στο κατάστημα που έχει αναλάβει την παραγγελία μου. Αυτά από εμένα αν από Δευτέρα Τρίτη δρν έχω νέα θα πάω από εκεί🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ferrerorocher69 είπε

Λοιπόν σήμερα πήγα στο media markt στην λ.Συγγρου μίλησα με έναν υπάλληλο στην εξυπηρέτηση και με διαβεβαίωσε πως έχει έρθει η δεύτερη παρτίδα ps5 κανονικά και με τον νόμο και εξυπηρετούν παραγγελίες Σεπτέμβρη ακόμα Παρολαυτα δεν γνώριζε ο ίδιος για την δίκη μου (22/09) αν θα εξυπηρετηθεί και μπυ συνέστησε να πάω στο κατάστημα που έχει αναλάβει την παραγγελία μου. Αυτά από εμένα αν από Δευτέρα Τρίτη δρν έχω νέα θα πάω από εκεί🙂

Σε ειδε αγριεμένο μάλλον και δεν ηξερε τι ελεγε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Thunder94 είπε

Εγω παντως αφησα την αξιολογηση μου (η οποια παρεπιπτοντως περιμενει την εγκριση διαχειριστων στο skroutz οποια και να ειναι αυτη) και μπορω να οτι αισθανομαι καλυτερα.. Το να πριζω καθε υπαλληλο στα τηλεφωνα δεν βοηθησε ενω ετσι αξιολογω και προστατευω καθε ευαλωτο gamer ο οποιος θα σκεφτει τα προπαραγγειλει την κονσολα απο τον Κωτσο #ουτε_μπαταριες_πλεον

Screenshot_20201212_150532_com.android.chrome.jpg

Ίδια ακριβώς αρνητική τους έκανα και εγώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, nikaki71 είπε

Σε ειδε αγριεμένο μάλλον και δεν ηξερε τι ελεγε...

λες για μια ακομη φορα να ακουσαν παπαρολογιες τα αυτια μου;; Γιατι επιτηδες πηρα και τηλεφωνο αφου γυρισα και μου ειπαν δεν εχουν ιδεα ποτε θα ερθει η παρτιδα χαχαχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, morgoth_gr είπε

Δεν εχουν εξυπηρετηθει όλες απο 19/11 εκτός και αν κάτι μου κρύβουν χαχα

Κι εμένα μου κρύβουν κάτι τότε... τι σου γράφει στο tracking στο πλαίσιο; Και τι ώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, geor92 είπε

Κι εμένα μου κρύβουν κάτι τότε... τι σου γράφει στο tracking στο πλαίσιο; Και τι ώρα;

Η προπαραγγελία σου θα ολοκληρωθεί αμέσως μόλις το προιόν είναι διαθέσιμο από τον προμηθευτή.

Παραγγελία 19/11 11:47 disk 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέα επικοινωνία με MM και μία από τα ίδια. Τους είπα πως έχουν εξυπηρετηθεί παραγγελίες μεταγενέστερες από τη δική μου και για ακόμα μία φορά άκουσα την ίδια απάντηση, πως  δεν έχει έρθει ακόμα από τον προμηθευτή η δική μου κονσόλα, παρά το γεγονός πως έχει λάβει το κατάστημα τη δεύτερη παρτίδα κονσολών. Και εννοείται κλασικά μου ζήτησε τηλέφωνο και στοιχεία για να επικοινωνήσει κάποιος αρμόδιος μαζί μου ενώ δεν με σύνδεσε με το κατάστημα της Πυλαίας στο οποίο είχα ζητήσει να παραλάβω την κονσόλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, paok_revolution είπε

Νέα επικοινωνία με MM και μία από τα ίδια. Τους είπα πως έχουν εξυπηρετηθεί παραγγελίες μεταγενέστερες από τη δική μου και για ακόμα μία φορά άκουσα την ίδια απάντηση, πως  δεν έχει έρθει ακόμα από τον προμηθευτή η δική μου κονσόλα, παρά το γεγονός πως έχει λάβει το κατάστημα τη δεύτερη παρτίδα κονσολών. Και εννοείται κλασικά μου ζήτησε τηλέφωνο και στοιχεία για να επικοινωνήσει κάποιος αρμόδιος μαζί μου ενώ δεν με σύνδεσε με το κατάστημα της Πυλαίας στο οποίο είχα ζητήσει να παραλάβω την κονσόλα  

Άλλος κωτσοβολος από εκεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΣΟ ΑΤΥΧΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ
Μετα απο 1 μηνα σχεδον,εφτασε σημερα το  ps5 και το εχω βαλει να κατεβαζει παινχιδι. Το πολυ μια ωρα ανοικτο..ξαφνηκα εσβησε και δεν παιρνει μπρος με τιποταα..αντε να το πας στην σονυ τωρα και να περιμενεις να σου φερουν αλλο σε κανα 2μηνο...

  • Sad 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, paok_revolution είπε

Νέα επικοινωνία με MM και μία από τα ίδια. Τους είπα πως έχουν εξυπηρετηθεί παραγγελίες μεταγενέστερες από τη δική μου και για ακόμα μία φορά άκουσα την ίδια απάντηση, πως  δεν έχει έρθει ακόμα από τον προμηθευτή η δική μου κονσόλα, παρά το γεγονός πως έχει λάβει το κατάστημα τη δεύτερη παρτίδα κονσολών. Και εννοείται κλασικά μου ζήτησε τηλέφωνο και στοιχεία για να επικοινωνήσει κάποιος αρμόδιος μαζί μου ενώ δεν με σύνδεσε με το κατάστημα της Πυλαίας στο οποίο είχα ζητήσει να παραλάβω την κονσόλα. 

Γιατι,η κονσολα που θα προοριζεται gia esena,θα γραφει συμφωνα με τα λεγομενα τους"αυτη η κονσολα ειναι για τον paok_revolution"??😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, georgepren είπε

Καλησπέρα σε όλους, μετά από τηλεφωνήματα κάθε μέρα στο Πλαίσιο, σήμερα πληροφορήθηκα ότι όλες οι 19/11 παραγγελίες έχουν εξυπηρετηθεί. Πολύ καλό αυτό γιατί σημαίνει ότι όσοι παρήγγειλαν μετά θα είναι οι επόμενοι στην σειρά.

Εγώ έκανα παραγγελία τηλεφωνική 26/11.

 

Απ ότι έχω διαβάσει εδώ ο κωτσος τα έχει κάνει μαντάρα, ενώ το πλαίσιο έχει σταθεί στο ύψος των περιστάσεων.

Αυτά από μένα.

Όχι φιλε μου όλες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, ariccc είπε

ΠΟΣΟ ΑΤΥΧΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ

Kρατα πατημενο το power on και το eject.Μολις ακουσεις 3 μπιπ ασε το eject και με πατημενο το power λογικα θα σε βαλει σε safe mode....Μετα ακολουθησε τις οδηγιες που θα σου βγαλει στην οθονη.Τουλαχιστον στο Ps4,δουλευε αυτο το κολπο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nikaki71 είπε

Kρατα πατημενο το power on και το eject.Μολις ακουσεις 3 μπιπ ασε το eject και με πατημενο το power λογικα θα σε βαλει σε safe mode....Μετα ακολουθησε τις οδηγιες που θα σου βγαλει στην οθονη.Τουλαχιστον στο Ps4,δουλευε αυτο το κολπο...

eject πρεπει να εννοεις το κουμπι για το δισκακι;
Εχω το digital version χαχαχ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, ariccc είπε

eject πρεπει να εννοεις το κουμπι για το δισκακι;
Εχω το digital version χαχαχ :P

Οκ.σορυ τοτε....Καλα ξεμπερδεματα..🤣😂

Επεξ/σία από nikaki71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο Κωτσόβολος σήμερα τι κάνει κρύβεται ? Από το πρωί δεν έχω καταφέρει να πιάσω γραμμή . Θα τους πάρει ο γεροδιάβολος έτσι όπως πάνε .Έχω  επιλέξει και πλάνο δόσεων ο μπούφος . Υπάρχει τροποσ να ακυρώσω την παραγγελία μου ? 
Επισης που μπορούμε να κάνουμε καταγγελία .Δεν θα βγει κάτι αλλά έτσι για το γαμωτο με τους ξεφτίλες 

Επεξ/σία από Owen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...