Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Έχω ένα PS5 με οπτικό μέσο στον Κωτσόβολο το οποίο με ενημέρωσαν ότι αύριο θα είναι στην κούριερ. Δεν έχω δώσει ούτε ένα ευρώ προκαταβολή.

Το έχω βάλει αντικαταβολή και κατά 99% ΔΕΝ θα το παραλάβω, εάν κάποιος ενδιαφέρεται να μου στείλει προσωπικό μήνυμα, αν και πιστεύω ότι θα ανοίξουν οι παραγγελίες αύριο και στα διάφορα καταστήματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Πλεον τελειωσαν και στον Γερμανο.

Μενει το e-shop και τι θα κανει απο αυριο

https://www.e-shop.gr/page-230-ps5-promo

Δηλαδη μπορει να βγαλει διαθεσιμα κομματια το eshop απο αυριο που θα ξεκινησει η διαθεση της κονσολας;;;;


Επισης αν καποιος παιδια εχει κανει και δευτερη κονσολα προπαραγγελια και δεν την παρει ας μου πει να την παρω εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, h3342 είπε

καλημερα παιδια,

και εμένα στον κωτσοβολο απο σημερα δειχνει 

Eκτιμώμενη ημερομηνία έναρξης αποστολής : 19/11/2020

έλεγα μπας και τα στελνανε 1 μερα νωριτερα ωστε να τα εχουμε 19 ή 20/11

αλλα φαινεται οτι ειναι οριστικο πλεον οτι αυριο θα τα στειλουν

και οποιος μενει επαρχια θα αργησει να παραλαβει οπως εγω..

αν έχετε κανενα άλλο νεο ενημερωστε..

Καλημέρα!! Καλώς να τα δεχτείς...!! Μας κόψανε λίγο την χολή αλλά τελικά μπορούμε να ηρεμήσουμε... 😉 Οκ, μπορεί να καθυστερήσουν 1-4 μέρες, αλλά εδώ είχαμε φτάσει να ανησυχούμε για το αν τελικά θα παραλάβουμε φέτος ή του χρόνου...!!! 😅

Επεξ/σία από nikosgr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πηραν χθες απο κει που χα προπαραγγειλει και Νουμερο 1 στη σειρα μαλιστα, (μου το παν αυτο), για να μου πουν οτι η Σονυ δε τους στελνει ουτε ενα κοματι  και παω για Γεναρη... Ξενερωσα ασχημα... Αν εχει κανεις 2η προπαραγγελια που δε θελει ας μου στειλει ενα μνμ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, JohnPap7 είπε

Την έκανα από το σαιτ με πιστωτική. Δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει παιχτεί 

Μήπως την ώρα της παραγγελίας δεν είχες συνδεθεί στον λογαριασμό σού??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, santrikos είπε

Με πηραν χθες απο κει που χα προπαραγγειλει και Νουμερο 1 στη σειρα μαλιστα, (μου το παν αυτο), για να μου πουν οτι η Σονυ δε τους στελνει ουτε ενα κοματι  και παω για Γεναρη... Ξενερωσα ασχημα... Αν εχει κανεις 2η προπαραγγελια που δε θελει ας μου στειλει ενα μνμ...

...και σε ποιό κατάστημα είχες προπαραγγείλει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις μίλησα με τα public και με ενημέρωσαν πως οι παραγγελίες θα φύγουν αύριο αλλά με άλλη εταιρεία courier (και όχι acs) και σκοπό να έχουν παραδοθεί αυθημερών μέχρι τις 19:00 το απόγευμα. Η κοπέλα που μίλησα φάνηκε να γνωρίζει το θέμα καθώς μου απάντησε άμεσα.

Επεξ/σία από jay_D
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, argipent είπε
15 λεπτά πριν, JohnPap7 είπε

Την έκανα από το σαιτ με πιστωτική. Δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει παιχτεί 

Θα την έκανες ως επισκέπτης (καταλάθος?), βάζωντας όμως το πεδίο του email, την ίδια διεύθυνση με την οποία έχεις λογαριασμό στο Plaisio. Κι εγώ το ίδιο έκανα!

Το ότι κατά λάθος μπορεί να την έκανα ως επισκέπτης δεν το αποκλείω αλλά email έχω μόνο ένα και δεν έχω λογαριασμό σε καμία άλλη μεγάλη αλυσίδα απ όσο θυμάμαι. Οπότε τέτοιου είδους μπέρδεμα δεν παίζει να έχει γίνει. Απο την άλλη στο email που μου έστειλαν μετά την παραγγελία έχει από κάτω και τα στοιχεία παράδοσης στο σπίτι ακριβώς όπως τα έχω συμπληρώσει στο προφίλ μου. Δεν θυμάμαι να μου ζητήθηκε κατά την παραγγελία να συμπληρώσω στοιχεία αποστολής. Όσο και αν ήθελα να την παραλάβω ο ίδιος από κατάστημα επειδή δεν υπήρχε το προϊόν διαθέσιμο η μόνη επιλογή ήταν με δωρεάν μεταφορικά. Τι να πω? Θα επικοινωνήσω μπας και βγάλω άκρη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, santrikos είπε

Με πηραν χθες απο κει που χα προπαραγγειλει και Νουμερο 1 στη σειρα μαλιστα, (μου το παν αυτο), για να μου πουν οτι η Σονυ δε τους στελνει ουτε ενα κοματι  και παω για Γεναρη... Ξενερωσα ασχημα... Αν εχει κανεις 2η προπαραγγελια που δε θελει ας μου στειλει ενα μνμ...

Αυτό μου ακούγεται πολύ παράλογο. Εκτός αν παρήγγειλες σε κανένα πολύ μικρό μαγαζί γειτονιάς. Αλλά και πάλι πώς ανοίξαν παραγγελίες, χωρίς να ξέρουν πως περιμένουν κομμάτια.

Μυστήριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, santrikos είπε

Με πηραν χθες απο κει που χα προπαραγγειλει και Νουμερο 1 στη σειρα μαλιστα, (μου το παν αυτο), για να μου πουν οτι η Σονυ δε τους στελνει ουτε ενα κοματι  και παω για Γεναρη... Ξενερωσα ασχημα... Αν εχει κανεις 2η προπαραγγελια που δε θελει ας μου στειλει ενα μνμ...

Το ίδιο έπαθα και εγώ από τοπικό κατάστημα χοντρικής που ενώ είχε εικόνα πως θα παραλάβει 6 κομμάτια, η Sony έστειλε μήνυμα τη Δευτέρα πως τελικά δεν θα στείλει κανένα στο πρώτο κύμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, εν τω μεταξυ στις αγγελιες δεν παιζονται ορισμένοι. Ο άλλος κάνει δημοπρασία! ανεβασε αγγελια χωρις τιμή και λέει η καλύτερη προσφορά θα το παρει...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kaklas13 είπε

Καλα, εν τω μεταξυ στις αγγελιες δεν παιζονται ορισμένοι. Ο άλλος κάνει δημοπρασία! ανεβασε αγγελια χωρις τιμή και λέει η καλύτερη προσφορά θα το παρει...

Άν βρεθούν πρόβατα που θα τα δώσουν, σου λέει γιατί όχι. Το πρόβλημα αυτών που δέχονται και τα αγοράζουν, είναι πολύ μεγαλύτερο από αυτούς που πωλούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...