Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 λεπτά πριν, paok_revolution είπε

Νέα επικοινωνία με MM και μία από τα ίδια. Τους είπα πως έχουν εξυπηρετηθεί παραγγελίες μεταγενέστερες από τη δική μου και για ακόμα μία φορά άκουσα την ίδια απάντηση, πως  δεν έχει έρθει ακόμα από τον προμηθευτή η δική μου κονσόλα, παρά το γεγονός πως έχει λάβει το κατάστημα τη δεύτερη παρτίδα κονσολών. Και εννοείται κλασικά μου ζήτησε τηλέφωνο και στοιχεία για να επικοινωνήσει κάποιος αρμόδιος μαζί μου ενώ δεν με σύνδεσε με το κατάστημα της Πυλαίας στο οποίο είχα ζητήσει να παραλάβω την κονσόλα. Θα τους μαμήσω κι εγώ  

Τι ημερομηνία είναι η παραγγελία σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@ferrerorocher6918/09 στις 12:30 το βράδυ

@KadazVGC Είχες δώσει κάποια προκαταβολή; Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι παίρνουν πρώτοι όσοι έιχαν δώσει ένα μέρος του ποσού ή το έχουν εξοφλήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, paok_revolution είπε

@ferrerorocher6918/09 στις 12:30 το βράδυ

@KadazVGC Είχες δώσει κάποια προκαταβολή; Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι παίρνουν πρώτοι όσοι έιχαν δώσει ένα μέρος του ποσού ή το έχουν εξοφλήσει

Είχα πρόβλημα με το Site και δεν είχα δώσει τίποτα από λεφτά ούτε προκαταβολή. Και εκείνη την περίοδο είχα πάει και από τα καταστήματα του MM προ δεύτερης καραντίνας να κάνω live προπαραγγελια η προεξοφληση γιατι ήταν κάτω η σελίδα τους το ΣΚ μετά τα preorder, και μου είχαν πει μόνο online όταν ανοίξει. Την είχα για χαμένη την προπαραγγελια αλλα δεν μπορούσα ούτε να την ακυρώσω από το site τους ούτε να την πληρώσω. Με πήρε ένα παλικάρι σήμερα και μου είπε αν τη θέλω να την στείλουν με αντικαταβολή. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

22/9 Την είχα κάνει το τσέκαρα τώρα. 

Αθηνα ειμαι γι αυτό μου είπε λογικά μέχρι Τρίτη θα παραλάβω. 

Επεξ/σία από KadazVGC
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ. Αν υπάρχει κάποιο παιδί που να έχει παραγγείλει από MM Θεσσαλονίκης και έχει παραλάβει την προηγούμενη εβδομάδα ή έχει ενημερωθεί για παράδοση ας γράψει.

 

Πλέον η κατάσταση έχει ξεφύγει. Μόλις ξανακάλεσα και μου είπαν πως το προϊόν είναι εξαντλημένο και δεν ξέρει πως γίνεται να έχουν εξυπηρετηθεί κάποιοι αυτές τις μέρες.

 

Θα κάνω υπομονή (όσο γίνεται) μέχρι Τετάρτη-Πέμπτη και μετά κατευθείαν συνύγορο του καταναλωτή. Φτάνει η κοροϊδία 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Plaisio μου το έστειλαν σήμερα. Παραγγελία τηλεφωνικά 19/11. Οι πιο σοβαροί με διαφορά. Επίσης είχαν την ίδια ημέρα με το Amazon Γερμανίας το iPhone 12 pro max όταν δεν το έβρισκα πουθενά άλλου. Από εδώ κ πέρα έχουν μπει ψηλά στην λίστα μου. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, pantnick είπε

Plaisio μου το έστειλαν σήμερα. Παραγγελία τηλεφωνικά 19/11. Οι πιο σοβαροί με διαφορά. Επίσης είχαν την ίδια ημέρα με το Amazon Γερμανίας το iPhone 12 pro max όταν δεν το έβρισκα πουθενά άλλου. Από εδώ κ πέρα έχουν μπει ψηλά στην λίστα μου. 

Δυνατό marketing. Και πριν είδα διαφήμιση στην τηλεόραση click-away και παραλαβή απ' το κατάστημα. Θα μπουν δυναμικά, έχουν ανταγωνιστικό πλεονέκτημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Kingedward είπε

Δυνατό marketing. Και πριν είδα διαφήμιση στην τηλεόραση click-away και παραλαβή απ' το κατάστημα. Θα μπουν δυναμικά, έχουν ανταγωνιστικό πλεονέκτημα!

Δηλαδη κάτι σαν τον Κωτσόβολο? 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, pantnick είπε

Plaisio μου το έστειλαν σήμερα. Παραγγελία τηλεφωνικά 19/11. Οι πιο σοβαροί με διαφορά. Επίσης είχαν την ίδια ημέρα με το Amazon Γερμανίας το iPhone 12 pro max όταν δεν το έβρισκα πουθενά άλλου. Από εδώ κ πέρα έχουν μπει ψηλά στην λίστα μου. 

Πριν 1 χρονο το πλαισιο ειχε κανει λαθος στην τιμη για 1 paketo ps vr με 2 χειριστηρια και παρολο που ηταν χαμηλη τιμη σε οσους προλαβαν πηρανε τηλεφωνο και ειπανε εγινε λαθος ωστοσο επειδη ειναι αδικο να μην σας το στειλουμε θα σας το δωσουμε στην τιμη που το παραγγειλατε! απο τοτε το εκτιμησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ariccc είπε

ΠΟΣΟ ΑΤΥΧΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ
Μετα απο 1 μηνα σχεδον,εφτασε σημερα το  ps5 και το εχω βαλει να κατεβαζει παινχιδι. Το πολυ μια ωρα ανοικτο..ξαφνηκα εσβησε και δεν παιρνει μπρος με τιποταα..αντε να το πας στην σονυ τωρα και να περιμενεις να σου φερουν αλλο σε κανα 2μηνο...

Πω ρε φίλε... Το είχες σε λειτουργία αναστολής και κατέβαζε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...