Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Mourlos36 είπε

Όσοι έχετε κάνει προπαραγγελία από Κωτσοβολο είτε Digital PS5 είτε με δισκάκι απλά ακύρωση ή υπομονή...Δεν υπάρχει άλλη λύση... 

Πάντα έχεις μια αμυδρή ελπίδα ότι ‘’εσυ’’ θα είσαι ο τυχερός . Ειδικά αν έχεις  ημερομηνίες Σεπτεμβρίου και αρχές Οκτωβρίου . Αν υπήρχε απόθεμα θα είχαμε ακυρώσει όλοι πιστεύω από Κώτσο είτε Disc είτε Digital .

Επεξ/σία από walkaboutalex
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, Kingedward είπε

Δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω εδώ. Αν εσύ παραλάβεις το Πάσχα μήπως εγώ παραλάβω 15Αυγουστο; Και αυτό γιορτή είναι! 9/12 DISC εγώ, Κωτσόβολος. 

Μ' αρέσει που έχει γίνει τόσος ντόρος και έχουν ειπωθεί τόσα αρνητικά σχόλια για τον Κωτσόβολο, αλλά παρ' όλα εκεί εγώ. 

Μαζι θα κλεισουμε το παρόν θεμα,μολις παραλαβουμε.Κι εγω με 4/12 τηλεφωνική παραγγελια,αντικαταβολη Κώτσος...Οι τελευταιοι των Μοικανων.Ελπιζω μονο να ειναι,πριν μας βρει ο Covid-20.. 😂

Επεξ/σία από nikaki71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε όσοι έχουμε παραγγείλει Digital PS5 (Ναι κ εγώ ένας από τους "Ψηφιακούς" ειμαι) μας βλέπω να είμαστε θύματα και της πολιτικής της Sony με τα Digital PS5 όπως φαίνεται.... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Mourlos36 είπε

Είπαμε όσοι έχουμε παραγγείλει Digital PS5 (Ναι κ εγώ ένας από τους "Ψηφιακούς" ειμαι) μας βλέπω να είμαστε θύματα και της πολιτικής της Sony με τα Digital PS5 όπως φαίνεται.... 

Το πολυ πολυ να σου αντιπροτεινει το καταστημα που παρηγγειλες Disc εκδοση,αν οντως η Σονυ δεν φερει αρκετα Digital οπως ακουγεται...

Επεξ/σία από nikaki71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, nikaki71 είπε

Το πολυ πολυ να σου αντιπροτεινει το καταστημα που παρηγγειλες Disc εκδοση,αν οντως η Σονυ δεν φερει αρκετα Digital οπως ακουγεται...

Συν τοις άλλοις, το ιδανικό θα ήταν με το click-away να πάμε όλοι να τα παραλάβουμε. Πολύ γρηγορότερα από τις μεταφορικές και ας έχει ουρά και ας γίνει μέρα παρα μέρα ανά 100 άτομα .

20 λεπτά πριν, nikaki71 είπε

Μαζι θα κλεισουμε το παρόν θεμα,μολις παραλαβουμε.Κι εγω με 4/12 τηλεφωνική παραγγελια,αντικαταβολη Κώτσος...Οι τελευταιοι των Μοικανων.Ελπιζω μονο να ειναι,πριν μας βρει ο Covid-20.. 😂

Εχω την τιμή να υπάρχει και άλλο άτομο μαζί μου; ΥΠΕΡΟΧΑ! Δεν νιώθω μόνος μου πλέον. Υπάρχει ζωή σε αυτό το forum!

Μην λες τέτοια, μην λες τέτοια. Τώρα ένας πρώην επικεφαλής διαστημικής ασφαλείας του Ισραήλ, έβγαλε στην φόρα ότι υπάρχουν εξωγήινοι και έχουμε επικοινωνία μαζί τους!

Ελπίζω να έρθουν ΜΕΤΑ την παραλαβή του playstation 5 και ας τα διαλύσουν όλα! Να πάμε χορτάτοι τουλάχιστον. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Kingedward είπε

Απλά ο Κωτσόβολος λογάριασε χωρίς τον ξενοδόχο (sony) , απ' ότι λένε και τα παιδιά και απ' όσα έχω δει και ακούσει. Δηλαδή έδωσε όλο το απόθεμα day one και μετά δεν είχε να δώσει. Ενώ το Πλαίσιο έκανε το ίδιο αλλά τμηματικά. 

Έτσι νομίζω.

Η Sony φταιει που ο Κωτσοβολος συνεχιζει να δεχεται παραγγελιες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Kingedward είπε

Συν τοις άλλοις, το ιδανικό θα ήταν με το click-away να πάμε όλοι να τα παραλάβουμε. Πολύ γρηγορότερα από τις μεταφορικές και ας έχει ουρά και ας γίνει μέρα παρα μέρα ανά 100 άτομα .

Μα αν δεν έχεις κάνει παραγγελία με παραλαβή από κατάστημα πως θα παραλάβεις;Εσύ πιστεύεις θα φέρουν κονσόλες στα μαγαζιά;Άντε και σε παίρνουν τηλ να κλείσεις μαγαζί να πας,πόσο καιρό θα κάνει να έρθει κονσόλα εκεί και αν δεν σε στείλουν σε τίποτα κεντρικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Rattlehead είπε

Μα αν δεν έχεις κάνει παραγγελία με παραλαβή από κατάστημα πως θα παραλάβεις;Εσύ πιστεύεις θα φέρουν κονσόλες στα μαγαζιά;Άντε και σε παίρνουν τηλ να κλείσεις μαγαζί να πας,πόσο καιρό θα κάνει να έρθει κονσόλα εκεί και αν δεν σε στείλουν σε τίποτα κεντρικά.

Αυτό είναι σωστό που λες ναι . Ωστόσο, θέλω να ελπίζω ότι ΟΛΟΙ εσείς θα παραλάβετε (Σεπτέμβρη-Οκτώβρη δηλαδή). Εμένα δεν με νοιάζει για τώρα. Μπήκα αργά στο παιχνίδι. 

2 λεπτά πριν, ctsag είπε

Η Sony φταιει που ο Κωτσοβολος συνεχιζει να δεχεται παραγγελιες; 

Ακόμα και η δική μου που έγινε πριν λίγες μέρες είναι υπερβολή. Για 'μενα θα έπρεπε εφόσον βλέπουν ότι δημιουργείται πρόβλημα να ενημερώσουν τους εν δυνάμει πελάτες, ότι δεν έχουν άλλο απόθεμα και δεν γίνεται να εξυπηρετηθούν αυτή τη στιγμή και να κρατήσουν τα στοιχεία τους για τυχόν ενημέρωση σε καινούργια παραλαβή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Kingedward είπε

Αυτό είναι σωστό που λες ναι . Ωστόσο, θέλω να ελπίζω ότι ΟΛΟΙ εσείς θα παραλάβετε (Σεπτέμβρη-Οκτώβρη δηλαδή). Εμένα δεν με νοιάζει για τώρα. Μπήκα αργά στο παιχνίδι. 

Εγώ είμαι 19/11 MM με παραλαβή από κατάστημα.Νομιζω θα εξυπηρετήσουν τα παιδιά με αντικαταβολή Σεπτεμβρίου Οκτωβρίου.Και το ΕΥΧΟΜΑΙ αυτό ,γιατί αν με πάρουν να παραλάβω ,ναι θα χαρώ αλλά θα είναι άδικο για τα παιδιά που έκαναν προπαραγγελια με προ-πληρωμη.

Τουλάχιστον εγώ έδωσα μόνο προκαταβολή,άλλοι πλήρωσαν κασέρι είτε με κάρτα και ο Κωτσος και τα MM τοκιζουν κάργα χρήμα!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Rattlehead είπε

Εγώ είμαι 19/11 MM με παραλαβή από κατάστημα.Νομιζω θα εξυπηρετήσουν τα παιδιά με αντικαταβολή Σεπτεμβρίου Οκτωβρίου.Και το ΕΥΧΟΜΑΙ αυτό ,γιατί αν με πάρουν να παραλάβω ,ναι θα χαρώ αλλά θα είναι άδικο για τα παιδιά που έκαναν προπαραγγελια με προ-πληρωμη.

Τουλάχιστον εγώ έδωσα μόνο προκαταβολή,άλλοι πλήρωσαν κασέρι είτε με κάρτα και ο Κωτσος και τα MM τοκιζουν κάργα χρήμα!!

Συμφωνώ και επαυξάνω! Και αν ήμουν στην θέση όλων των παιδιών που περιμένουν με ανυπομονησία τόσο καιρό, έστω και τελευταία στιγμή θα ένιωθα αγαλλίαση και χαρά!

Έδωσες ε; Εγώ αντικαταβολή. Με τα όσα άκουσα δεν το ρίσκαρα! Μήπως τυχόν γίνει καμιά στραβή και πάω και το πάρω από αλλού. Για την δε δόση, άστο ο κλέψας του κλέψαντος!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, nikaki71 είπε

Το πολυ πολυ να σου αντιπροτεινει το καταστημα που παρηγγειλες Disc εκδοση,αν οντως η Σονυ δεν φερει αρκετα Digital οπως ακουγεται...

Στα 399€ ναι.... αλλα οχι να δώσω 100€ για κάτι που μου είναι άχρηστο...... Στο PS4 εχω να βάλω δισκο στο drive πάνω απο 5 χρόνια και έχω πανω απο 200 αγορασμένα digital game

Επεξ/σία από vorlon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, vorlon είπε

Στα 399€ ναι.... αλλα οχι δώσω 100€ για κάτι που μου είναι άχρηστο...... Στο PS4 εχω να βάλω δισκο στο drive πάνω απο 5 χρόνια και έχω πανω απο 200 αγορασμένα digital game

Για 'μενα θα έπρεπε να τα δώσουν χωρίς να πληρώσει ο πελάτης τη διαφορά ή να δώσουν μια συνδρομή/βιντεοπαιχνίδι για όλη την ταλαιπωρία και να αντισταθμίσουν την κατάσταση που επικρατεί.

Σιγά μην το κάνουν όμως! Εφόσον τρέχουν ακόμα οι παραγγελίες, το μόνο που τους νοιάζει είναι το ρευστό.

Επαγγελματισμός; Τι είναι αυτό;

Επεξ/σία από Kingedward
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, vorlon είπε

Στα 399€ ναι.... αλλα οχι δώσω 100€ για κάτι που μου είναι άχρηστο...... Στο PS4 εχω να βάλω δισκο στο drive πάνω απο 5 χρόνια και έχω πανω απο 200 αγορασμένα digital game

Εγώ τα'δινα και τώρα αν μου δίνοταν η ευκαιρία, και δεν θα είχα αγοράσει ποτέ το digital αν είχα ενημερωθεί οτι θα παράγονται σε χαμηλοτερο ρυθμό απ'ότι τα standard editions. Και η αλήθεια είναι οτι ψάχνοντας εκ των υστέρων δεν ήταν δύσκολο να βρω άρθρα που αναφέρουν το συγκεκριμένο ζήτημα εγκαίρως, αλλά επίσημη τέτοια ενημέρωση δεν έχει υπάρξει απο τη Sony, που είναι foul 100% στο συγκεκριμένο ζήτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...