Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν είναι εύκολο όσοι έχετε ενημέρωση από Κωτσοβολο να γράφετε και την ημερομηνία που είχατε κάνει την παραγγελία σας για να δούμε όσοι την έχουμε κάνει αργότερα αν πλησιάζει η σειρά μας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα παιδιά.

Θεωρώ πως οι μεγαλύτερες αλυσίδες θα μισθώσουν άλλη εταιρεία κούριερ για να φτάσει αυθημερόν.

Όπως είπε και κάποιος "συνφορουμίτης" λίγες σελίδες πριν ότι του έφεραν τα παιχνίδια με εταιρεία leasing!

(Βέβαια δεν ξέρω αν αυτό θέλουμε απλά ή αυτό θα γίνει κιόλας 😋)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Charismo είπε

Άν βρεθούν πρόβατα που θα τα δώσουν, σου λέει γιατί όχι. Το πρόβλημα αυτών που δέχονται και τα αγοράζουν, είναι πολύ μεγαλύτερο από αυτούς που πωλούν.

Τους μόνους που ίσως θα δικαιολογούσα είναι κάτι πατεράδες που είναι κλείσμενοι στο σπίτι μαζί με τα "βλαστάρια" τους και δίνουν όσο-όσο για να τους πάρουν ενα PS5 μπας και σταματήσουν να τους σπάνε τα @@

😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Charismo είπε

Άν βρεθούν πρόβατα που θα τα δώσουν, σου λέει γιατί όχι. Το πρόβλημα αυτών που δέχονται και τα αγοράζουν, είναι πολύ μεγαλύτερο από αυτούς που πωλούν.

εγω εννοειται δεν θα πουλησω το ps5 οταν το παραλαβω

αλλα  εγω λεω μπραβο σε οποιον βρει κοροιδα και τους πουλησει το ps5 σε 2πλασια και 5πλασια τιμη

μαγκια τους

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω σήμερα από πλαίσιο να αρχίζουν να ενημερώνουν ακόμη σε στάδιο προπαραγγελιας είμαι. Τηλέφωνο που πήρα εχθές είπαν σήμερα θα παραλάβουν και θα αρχίσουν να ενημερώνουν αν δω ότι μου τα μασάνε θα ζητήσω τα χρήματα πίσω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραγγελία απο media markt 17/9 μεσημερι κατα τις 4, αποκλειστικά και μόνο επειδή είναι δίπλα μου το κατάστημα. έδωσα πενήντα ευρώ προκαταβολή και από τότε τους έχω πάρει γύρω στα 5 τηλέφωνα ανα τακτά διαστήματα για να "ξέρω" πως είναι η κατάσταση (κούνια που με κούναγε). Πήρα χθές τηλέφωνο, ο καημένος ο υπάλληλος δεν είχε ιδέα, μου έλεγε "θα σας καλέσουν", "δεν γνωρίζω", "έχετε δίκιο σε αυτό αλλα δεν μπορώ να κάνω κάτι" (επειδή τους είπα οτι είναι απαράδεκτο δύο μέρες πρίν την παράδοση να μην έχουν ιδέα αν παρέλαβαν και ποιά μεταφορική θα το φέρει). Και μέιναμε στο ότι να περιμένω μήνυμα. εντωμεταξύ στα προηγούμενα τηλεφωνήματα μου επιβεβαίωσαν οτι είμαι σίγουρα στο πρώτο κύμα παραλαβών. 

 εννοείται πως ακόμα δεν έχω το παραμικρό νέο. μάλιστα τώρα που τους κάλεσα, το σήκωσαν και μου είπαν να με καλέσουν αυτοί γιατί δεν έχουν σύστημα 😂😜

το μόνο σίγουρο είναι πως το φέρουν δεν το φέρουν αύριο, θα το σκέφτομαι πολύ πριν αγοράσω το παραμικρό απο media markt 😤

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, nosvasedis είπε

Καλημέρα παιδιά.

Θεωρώ πως οι μεγαλύτερες αλυσίδες θα μισθώσουν άλλη εταιρεία κούριερ για να φτάσει αυθημερόν.

Όπως είπε και κάποιος "συνφορουμίτης" λίγες σελίδες πριν ότι του έφεραν τα παιχνίδια με εταιρεία leasing!

(Βέβαια δεν ξέρω αν αυτό θέλουμε απλά ή αυτό θα γίνει κιόλας 😋)

δεν νομιζω να μπουν σε παραπανω έξοδα οι μεγαλες εταιριες...

Ελλαδα ειμαστε :)

4 λεπτά πριν, nikosgr είπε

Τους μόνους που ίσως θα δικαιολογούσα είναι κάτι πατεράδες που είναι κλείσμενοι στο σπίτι μαζί με τα "βλαστάρια" τους και δίνουν όσο-όσο για να τους πάρουν ενα PS5 μπας και σταματήσουν να τους σπάνε τα @@

😉

kai εγω σε αυτην την φαση ειμαι, παλι καλα το παραγγειλα νωρις και δεν θα χρειαστει να μπω σε αυτην την διαδικασια 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, edcat είπε

παραγγελία απο media markt 17/9 μεσημερι κατα τις 4, αποκλειστικά και μόνο επειδή είναι δίπλα μου το κατάστημα. έδωσα πενήντα ευρώ προκαταβολή και από τότε τους έχω πάρει γύρω στα 5 τηλέφωνα ανα τακτά διαστήματα για να "ξέρω" πως είναι η κατάσταση (κούνια που με κούναγε). Πήρα χθές τηλέφωνο, ο καημένος ο υπάλληλος δεν είχε ιδέα, μου έλεγε "θα σας καλέσουν", "δεν γνωρίζω", "έχετε δίκιο σε αυτό αλλα δεν μπορώ να κάνω κάτι" (επειδή τους είπα οτι είναι απαράδεκτο δύο μέρες πρίν την παράδοση να μην έχουν ιδέα αν παρέλαβαν και ποιά μεταφορική θα το φέρει). Και μέιναμε στο ότι να περιμένω μήνυμα. εντωμεταξύ στα προηγούμενα τηλεφωνήματα μου επιβεβαίωσαν οτι είμαι σίγουρα στο πρώτο κύμα παραλαβών. 

 εννοείται πως ακόμα δεν έχω το παραμικρό νέο. μάλιστα τώρα που τους κάλεσα, το σήκωσαν και μου είπαν να με καλέσουν αυτοί γιατί δεν έχουν σύστημα 😂😜

το μόνο σίγουρο είναι πως το φέρουν δεν το φέρουν αύριο, θα το σκέφτομαι πολύ πριν αγοράσω το παραμικρό απο media markt 😤

Και εχθές που πήρα εγώ πάλι σύστημα δεν είχαν και ακόμα τηλέφωνο περιμένω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, h3342 είπε

δεν νομιζω να μπουν σε παραπανω έξοδα οι μεγαλες εταιριες...

Ελλαδα ειμαστε :)

Αυτό ξαναπές το!

Αλλά γιατί να το κάνουν με τα παιχνίδια και όχι με τις κονσόλες τις ίδιες;

Ίσως έχουν κάνει κάποια συμφωνία;

Κοντός ψαλμός αλληλούια άλλωστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω για το βλασταρι το θελα και οχι τιποτα αλλο αλλα ο ατιμος εχεις σκιστει στο διαβασμα απο οταν του πα οτι το παραγγειλα. αντε τωρα να του πω οτι δεν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσοι προπαρηγγείλαν απο vodafone ξερουν, δεν εχουν ουτε συστημα για κατασταση παραγγελιας, μιλας με virtual shop σου λεει ο ενας απο 19 θα ξεκινησουμε να στελνουμε μιλας με τον αλλο σου λεει 19 θα παραλαβεις περνεις στο 13830 και παλι δεν ξερουν ακριβως. Σε κάνει να νιώθεις φουλ αβεβαιότητα βέβαια το θετικο ειναι οτι ειναι η Vodafone και ελπιζεις οτι εχει αλλο deal με sony οποτε δεν θα υπαρξει θεμα για ολους εμας που ειμαστε στο πρωτο κύμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, santrikos είπε

εμενα παντως μου πε ο υπευθυνος στα ισα "τι να σας πω, να σας πω οτι τα πηραν ολα τα dixons"; aka  κωτσοβολος

Ο υπεύθυνος ποιου καταστήματος στο είπε αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...