Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είδα και 'γω αυτό 

https://www.playstationlab.gr/2020/12/mathame-pote-tha-erthei-i-triti-partida-tou-ps5/
 

Συνοπτικά:

 

Αναφορά σε κείμενο

 

Η δεύτερη παρτίδα θα έρθει στις 15-16 Δεκεμβρίου και θα καλυφθούν οι παραγγελίες που δεν καλύφθηκαν στο πρώτο wave.

Όσοι δεν πρόλαβαν να παραγγείλουν θα έχουν σύντομα και άλλη ευκαιρία και λέει ότι στην καλύτερη θα έχουμε την κονσόλα στα μέσα Ιανουαρίου.

 


Αν ισχύουν όσα αναγράφονται τότε σύντομα θα το 'εχετε εσείς που προπαραγγείλατε!

 

Επεξ/σία από Kingedward
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, GiorgosNGR είπε

γιατί τ θα γινει αυριο;

Παραλαβούλες στις αποθηκούλες.....Φρεσκο πραγμα,οχι ακυρωσεις.

Επεξ/σία από nikaki71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Grouv είπε

Έκανα παραγγελία από e-expert στις 27/11. Υπάρχει και κάποιος άλλος στο νήμα με παραγγελία ακόμα πιο νωρίς. Κάπου αρχές Νοεμβρίου. Δεν θυμάμαι ακριβώς. Πριν 4-5 ημέρες που μίλησα μαζί τους δεν ήξεραν να μου πουν τίποτα συγκεκριμένο.

Έχω παραγγείλει εγώ 19/11.. με είχαν πάρει ίσως καμια βδομάδα μετά και μου είπαν ότι έχουν δει την παραγγελία μου και θα με ενημερώσουν μόλις παραλάβουν.. έκτοτε δεν έχω ακούσει κάτι.. έστειλα ένα εμαιλ πριν 10 μέρες περίπου χωρίς κάποια απαντηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μόλις πήρα τηλεφωνο στο Κωτσόβολο και ακύρωσα την παραγγελία! 

Ποτέ δεν έχω χαρεί τόσο που ακυρώνω παραγγελία  :P

To θέμα, βέβαια, ειναι το εξής: Έχω πληρώσει περίπου τα μισά σε compliments και τα άλλα μισά με την κάρτα μου. Ελπίζω να μην παιχτεί εκεί τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, geogod είπε

Εγώ μόλις πήρα τηλεφωνο στο Κωτσόβολο και ακύρωσα την παραγγελία! 

Ποτέ δεν έχω χαρεί τόσο που ακυρώνω παραγγελία  :P

To θέμα, βέβαια, ειναι το εξής: Έχω πληρώσει περίπου τα μισά σε compliments και τα άλλα μισά με την κάρτα μου. Ελπίζω να μην παιχτεί εκεί τίποτα...

Σε ταλαιπωρησαν καθόλου για να στην ακυρώσουν? Εννοώ σε ρώτησαν γιατί και πως και τέτοια? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, spiros1993540 είπε

Λογικο αλλο που δεν θελουν να γινουν ακυρωσεις

Είναι ότι δίνουν λεφτά πίσω, και δεν τους αρέσει αυτό, άλλωστε ο σκοπός τους είναι να μαζεύουν λεφτά, αν τα παίρνουν και μετά τα δίνουν πίσω δεν γίνεται δουλειά έτσι. 

25 λεπτά πριν, Kingedward είπε

Είδα και 'γω αυτό 

https://www.playstationlab.gr/2020/12/mathame-pote-tha-erthei-i-triti-partida-tou-ps5/
 

Συνοπτικά:

 


Αν ισχύουν όσα αναγράφονται τότε σύντομα θα το 'εχετε εσείς που προπαραγγείλατε!

 

Ο κωτσοβολος δεν καταλαβαίνει από τέτοια 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Taoustaoys είπε

Είναι ότι δίνουν λεφτά πίσω, και δεν τους αρέσει αυτό, άλλωστε ο σκοπός τους είναι να μαζεύουν λεφτά, αν τα παίρνουν και μετά τα δίνουν πίσω δεν γίνεται δουλειά έτσι. 

Με το πανικο που εχει δημιουργηθει απλα νομιζω οτι θελουν να εξυπηρετησουν το κοσμο οσο πιο γρηγορα γινεται.Ετσι και αλλιως οι περισσοτεροι πελατες τους με αυτη την ιστορια δυσαρεστημενοι ειναι.Αρα αν καταφερουν μεσω μιας ακυρωσης να εξυπηρετησουν καποιον αλλον πιο γρηγορα για αυτους καλο ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, spiros1993540 είπε

Με το πανικο που εχει δημιουργηθει απλα νομιζω οτι θελουν να εξυπηρετησουν το κοσμο οσο πιο γρηγορα γινεται.Ετσι και αλλιως οι περισσοτεροι πελατες τους με αυτη την ιστορια δυσαρεστημενοι ειναι.Αρα αν καταφερουν μεσω μιας ακυρωσης να εξυπηρετησουν καποιον αλλον πιο γρηγορα για αυτους καλο ειναι

Κουβάρι τα έχουν κάνει και δεν ξέρουν από που να το μαζέψουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Taoustaoys είπε

Κουβάρι τα έχουν κάνει και δεν ξέρουν από που να το μαζέψουν. 

Πάντως θα παρακολουθώ αυτό το thread, για να δω πότε θα παραλάβουν οι 21/9 όπως είχα προπαραγγείλει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ νομίζω ότι δεν τους ενδιαφέρει καθόλου το θέμα ακύρωση. Η ουρά είναι μεγάλη....και τα μαγαζιά δεν έχουν. Το ταιμ ατακ είναι τα Χριστούγεννα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...