Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, nekio είπε

Μόλις με πήρανε τηλέφωνο από πλαίσιο θα σταλεί 17/12 το πότε θα παραλάβω είναι άλλο θέμα (επαρχία) λογικά σήμερα θα σε καλέσουν.

και εγω επαρχια...μακαρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εκεί στη ΜΜ πρέπει να το έκλεισαν το μαγαζάκι. Ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Πάντως αν ούτε τα καταστήματα ξέρουν αλλά ούτε η sony hellas, λέω να πάρω το απόγευμα στη microsoft να ρωτήσω πότε θα έρθει το ps5 μου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

ωχ ωχ εχω update

15/12/2020 10:00:00 πμ Καταχωρήθηκε Αιτία μη Παράδοσης, ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΌ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ

Πάρτους τηλέφωνο να σου πουν σε ποιό κατάστημα είναι!Είσαι ο προφήτης των παραγγελιών από  vodafone

φίλε πάρτο να δούμε ότι όντως υπάρχει!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, avenger είπε

Πάρτους τηλέφωνο να σου πουν σε ποιό κατάστημα είναι!Είσαι ο προφήτης των παραγγελιών από  vodafone

φίλε πάρτο να δούμε ότι όντως υπάρχει!!!!

να τους πάρει και αν του πούνε τίποτα περίεργο ας τους δείξει την photo του προφιλ να καταλάβουν τι θα επακολουθήσει 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως να έχουν απόθεμα σε κονσόλες και αξεσουάρ όταν το 50% των κονσολών δόθηκαν ακόμα και πριν την επίσημη κυκλοφορία σε Youtubers (μάστιγα) και δη, άσχετους με το gaming, σε σελίδες FB και Instagram για Giveaway, σε εκπομπές για Giveaway κτλ. Λογικό να ψάχνουμε όλοι από ένα ps5, μιας και η τύχη δε θα χαμογελάσει σε όλους..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Kypselaki είπε

Πως να έχουν απόθεμα σε κονσόλες και αξεσουάρ όταν το 50% των κονσολών δόθηκαν ακόμα και πριν την επίσημη κυκλοφορία σε Youtubers (μάστιγα) και δη, άσχετους με το gaming, σε σελίδες FB και Instagram για Giveaway, σε εκπομπές για Giveaway κτλ. Λογικό να ψάχνουμε όλοι από ένα ps5, μιας και η τύχη δε θα χαμογελάσει σε όλους..

Αυτό ήταν φοβερό πραγματικά! μιλάμε απίστευτο.. ενταξει το να δωσουν 7-8-9 κονσολες για διαφήμιση οκ. ΑΛλά μιλάμε βαρέθηκα να βλέπω βιντεος απο youtubers και μάλιστα ακόμα και με 10Κ συνδρομητές! καποιοι κι ολας τις ανοιγαν 2-2 .. ανοιγαν μια digital ανοιγαν και μια κανονική. άλλος άνοιγε όλα τα αξεσουάρ που υπάρχουν. Και όλα αυτά 1 μήνα πριν το επισημο λανσαρισμα. Δεν το χω ξαναδει αυτό. Ακόμα και στα κινητα τηλεφωνα πχ δεν γινοταν ολο αυτο. Και ποιος ο λογος να τα δινει τοσο νωρις;  Ας τα δωσει στην επισημη μερα λανσαρισματος. Ένας άλλος youtuber απο τη Θεσσαλονικη ειδα εστειλαν σε αυτον , έστειλαν και στην κοπελα του 😂😂

 

Σε μια τοσο μικρη χωρα όπως η Ελλάδα έβλεπες καθημερινά δεκάδες βίντεο με unboxing  ps5 ! Γιατί τόσα πολλά; Και θυμαμαι και ποσα βιντεο που έλεγαν οτι δεν έχω ιδεα απο gaming ειναι η πρωτη μου κονσολα αυτή. Και παρολα αυτα η σονυ τα έστελνε έτσι

Επεξ/σία από alexkrz
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά μια ερώτηση το πλαίσιο έστειλες σήμερα την παραγγελία του φίλου μου αλλά δε λέει ποια courier είναι λέει μόνο πρακτορείο διακίνησης ΑΕ γνωρίζουμε κάτι ποιο είναι Επειδή μένει επαρχία το παιδί πάντα με courier γενική ταχυδρομική Του στέλνανε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, alexkrz είπε

Αυτό ήταν φοβερό πραγματικά! μιλάμε απίστευτο.. ενταξει το να δωσουν 7-8-9 κονσολες για διαφήμιση οκ. ΑΛλά μιλάμε βαρέθηκα να βλέπω βιντεος απο youtubers και μάλιστα ακόμα και με 10Κ συνδρομητές! καποιοι κι ολας τις ανοιγαν 2-2 .. ανοιγαν μια digital ανοιγαν και μια κανονική. άλλος άνοιγε όλα τα αξεσουάρ που υπάρχουν. Και όλα αυτά 1 μήνα πριν το επισημο λανσαρισμα. Δεν το χω ξαναδει αυτό. Ακόμα και στα κινητα τηλεφωνα πχ δεν γινοταν ολο αυτο. Και ποιος ο λογος να τα δινει τοσο νωρις;  Ας τα δωσει στην επισημη μερα λανσαρισματος. Ένας άλλος youtuber απο τη Θεσσαλονικη ειδα εστειλαν σε αυτον , έστειλαν και στην κοπελα του 😂😂

Ναι φίλε, μιας και είναι η "μόδα" της εποχής να είσαι youtuber δώσε 5 κονσόλες στους TOP 5 gamers, όχι στην κουτσή Μαρία και εξυπηρέτησε και τους "κοινούς θνητούς", έτσι ώστε περισσότεροι να είμαστε happy. Είναι τουλάχιστον προκλητικό και απεχθές όλο αυτό που έγινε. Κι επίσης, οκ ρε bro σου έστειλε πιθανόν τσάμπα η Sony ή ο χορηγούλης σου μια κονσόλα, μην τη φλεξάρεις τόσο προκλητικά..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ebay να δείτε τι γίνεται με πωλητές που έχουν γεμίσει τις αποθήκες τους με PS5 που τα πουλάνε μέχρι και σε διπλάσια τιμή.

Είναι να απορείς πως μπόρεσαν κάποιοι να προμηθευτούν τόσα κομμάτια και μάλιστα από την ημέρα κυκλοφορίας του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Bad boy83 είπε

Καλημέρα παιδιά μια ερώτηση το πλαίσιο έστειλες σήμερα την παραγγελία του φίλου μου αλλά δε λέει ποια courier είναι λέει μόνο πρακτορείο διακίνησης ΑΕ γνωρίζουμε κάτι ποιο είναι Επειδή μένει επαρχία το παιδί πάντα με courier γενική ταχυδρομική Του στέλνανε 

λαρισα τα στελνουν με σαμαρα πχ μεταφορικι και οχι courrier

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Bad boy83 είπε

Καλημέρα παιδιά μια ερώτηση το πλαίσιο έστειλες σήμερα την παραγγελία του φίλου μου αλλά δε λέει ποια courier είναι λέει μόνο πρακτορείο διακίνησης ΑΕ γνωρίζουμε κάτι ποιο είναι Επειδή μένει επαρχία το παιδί πάντα με courier γενική ταχυδρομική Του στέλνανε 

https://diakinisis.gr Aυτο εδω βγαζει με ενα προχειρο googleαρισμα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εφοσον το click away εγινε και λιγο συμφωνα με την κυβερνηση να αποσυμφορηθει η δουλεια των courier , αραγε εχω δικαιωμα να παω να παραλαβω απο τα κεντρικα του easy mail με δεδομενο οτι μενω στα βορεια προαστια?

Επεξ/σία από dolcegusto04
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dolcegusto04 είπε

Εφοσον το click away εγινε και λιγο συμφωνα με την κυβερνηση να αποσυμφορηθει η δουλεια των courier , αραγε εχω δικαιωμα να παω να παραλαβω απο τα κεντρικα του easy mail με δεδομενο οτι μενω στα βορεια προαστια?

Φυσικά και μπορείς. Εδώ η ACS έστελνε κατευθειαν μηνυμα οτι περασαμε και δε σας βρηκαμε και ελατε απο το καταστημα σε τοσους πολλους. Αρκεί να παρεις τηλεφωνο πρώτα για να μεινει στο καταστημα και να μην την παρει ο οδηγός πχ μαζί του και λειπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...