Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά ούτε το Πλαισιο είναι κάτι ιδιαίτερο. Είχα παραγγείλει αρχικά digital πριν να μάθω πως είναι ελάχιστα τα κομμάτια των digital και προσπαθώ εδώ και μέρες να τους βρω να μου το αλλάξουν σε κανονικό. Ο υπεύθυνος υποτίθεται με καλεί από την Παρασκευή και χθες "έπεσε η γραμμή", όταν ήταν έτοιμος ένας υπάλληλος να κάνει την αλλαγή για παράδοση της κανονικής έκδοσης στα τέλη του μήνα.

Τραγική εξυπηρέτηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

Εφοσον το click away εγινε και λιγο συμφωνα με την κυβερνηση να αποσυμφορηθει η δουλεια των courier , αραγε εχω δικαιωμα να παω να παραλαβω απο τα κεντρικα του easy mail με δεδομενο οτι μενω στα βορεια προαστια?

Φίλε άνετα εξάλλου στη χειρότερη να σου έρθει 800 το ps5. Άλλοι σκοτώνουν να το πάρουν σε τέτοια τιμή.

😄😄😄

Δεν έχεις θέμα βάλε μετακίνηση 2 σε κατάστημα απλά πάρε τηλ πρώτα να στο δώσουν γιατί

είναι λίγο περίεργοι σε αυτό το ζήτημα..

Επεξ/σία από avenger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Poexania είπε

Με πηραν απο κωτσοβολο και μου ειπαν οτι οσοι παραλαβουν απο γεναρη θα εχει η συσκευασια μεσα και το εμβολιογια τον κορονοιο

 

spuntik 5 σίγουΡΑ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Kypselaki είπε

Ναι φίλε, μιας και είναι η "μόδα" της εποχής να είσαι youtuber δώσε 5 κονσόλες στους TOP 5 gamers, όχι στην κουτσή Μαρία και εξυπηρέτησε και τους "κοινούς θνητούς", έτσι ώστε περισσότεροι να είμαστε happy. Είναι τουλάχιστον προκλητικό και απεχθές όλο αυτό που έγινε. Κι επίσης, οκ ρε bro σου έστειλε πιθανόν τσάμπα η Sony ή ο χορηγούλης σου μια κονσόλα, μην τη φλεξάρεις τόσο προκλητικά..

Φταιμε κι εμεις που τα παρακολουθουμε ομως αυτα τα βιντεακια,και βαζουμε και thumbs up,αντι να τους ταραξουμε στα thumbs down,να δεις ξαναανεβαζουνε τιποτα??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να επικοινωνήσω με την γραμματεία του Συνήγορου του Καταναλωτή να κάνω καμμια επώνυμη καταγγελία έτσι για να μου φύγει η κάψα και ούτε εκεί το σηκώνουν και πλέον πέρασε και το ωράριο τους 9:30-13:00.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nikaki71 είπε

Φταιμε κι εμεις που τα παρακολουθουμε ομως αυτα τα βιντεακια,και βαζουμε και thumbs up,αντι να τους ταραξουμε στα thumbs down,να δεις ξαναανεβαζουνε τιποτα??

Εγώ προσωπικά δεν έβαλα πουθενά thumbs up, σε κανένα videaki. Στοχευμένα παρακολούθησα 2 reviews από κανάλια Ελλήνων Youtubers που εμπιστεύομαι την κρίση τους και τέλος. Απλά η ένσταση μου είναι η εξής: Προέχουν οι youtubers-διαφημίσεις-promotion σε σχέση με το καθαρό αγοραστικό κοινό; Και αν ΝΑΙ, τότε η στάση της Sony σε αυτό το κομμάτι κρίνεται απαράδεκτη και αντιδεοντολογική! Ξεκάθαρα! Και ναι το θέμα μου είναι το τεράστιο γιουτιουμπικό promotion της κονσόλας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Kypselaki είπε

Εγώ προσωπικά δεν έβαλα πουθενά thumbs up, σε κανένα videaki. Στοχευμένα παρακολούθησα 2 reviews από κανάλια Ελλήνων Youtubers που εμπιστεύομαι την κρίση τους και τέλος. Απλά η ένσταση μου είναι η εξής: Προέχουν οι youtubers-διαφημίσεις-promotion σε σχέση με το καθαρό αγοραστικό κοινό; Και αν ΝΑΙ, τότε η στάση της Sony σε αυτό το κομμάτι κρίνεται απαράδεκτη και αντιδεοντολογική! Ξεκάθαρα! Και ναι το θέμα μου είναι το τεράστιο γιουτιουμπικό promotion της κονσόλας!

Δεν αναφερθηκα προσωπικα σε εσενα γενικα το ειπα....Εχεις απολυτο δικιο για τη Σόνυ και τις πρακτικές της οσον αφορα το προμόσιον....

Επεξ/σία από nikaki71
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Mourlos36 είπε

Προσπαθώ να επικοινωνήσω με την γραμματεία του Συνήγορου του Καταναλωτή να κάνω καμμια επώνυμη καταγγελία έτσι για να μου φύγει η κάψα και ούτε εκεί το σηκώνουν και πλέον πέρασε και το ωράριο τους 9:30-13:00.... 

ΟΧΙ, ο Συνήγορος του Καταναλωτή δεν δέχεται τηλεφωνικές καταγγελίες. Οι αποδεκτοί τρόποι υποβολής αναφορών αναφέρονται στην απάντηση της προηγούμενης ερώτησης.

 

Αναφορές μπορούν να υποβληθούν με έναν από τους παρακάτω τρόπους:
 Υποβολή με αυτοπρόσωπη παρουσία στα γραφεία της Αρχής
  Αποστολή μέσω συμβατικού ταχυδρομείου (Λ.Αλεξάνδρας 144, 11471, Αθήνα)
  Αποστολή μέσω τηλεομοιοτυπίας-fax (210-6460414)
  Αποστολή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ([email protected])

 

http://www.synigoroskatanaloti.gr/stk_faq1.html

Επεξ/σία από alexkrz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ειλικρινά αυτοί που θίγετε το θέμα του promo ,αν ήσασταν Σόνυ θα προτιμούσατε για λανσάρισμα κονσόλας να κολλάτε αφίσες σε κολόνες ;;

 

Δλδ να είμαστε ρεαλιστές,λέγεται μάρκετινγκ και υπάρχει παντού σήμερα με αυτή τη μορφή.

 

Ακόμα κ αυτές οι 2;3;4 χιλιάδες κονσόλες να μην δινονταν σε youtubers θα γλίτωναν από scalping ;; Θα έφταναν Ελλάδα; Θα έφταναν Κωτσόβολο ;; Θα έφταναν στην πόρτα σου ;; 

 

Δεν νομίζω 

 

Τώρα το ότι η Σόνυ έπαιξε better safe than sorry και κατασκεύασε λιγότερες κονσόλες από το υποτιθέμενο demand είναι άλλο θέμα 

 

Όπως κ να έχει μια κονσόλα είναι που αυτή τη στιγμή δεν προσφέρει κ πολλά παραπάνω ουσιαστικά (πέραν του cyberpunk 😅 ) οπότε καλή υπομονή σε όλους 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, paok_revolution είπε

Απ' ότι καταλαβαίνω μάλλον κανένα κατάστημα δεν έχει παραλάβει ακόμα από τη sony. Μάλλον το πλαίσιο έχει δική του μονάδα παραγωγής

PS5 απο το Πλαίσιο....

 

 

EaT-_wkXsAAABY7.jpg

Επεξ/σία από nikaki71
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε φορα που μιλαω με το τσατ του Κωτσοβολου θελω να παω να κλαψω σε εμβρυικη σταση. Δεν εχω ενημερωση - αναμενουμε το προιον στις αποθηκες μας απο τον προμηθευτη - υπαρχει αυστηρη σειρα προτεραιοτητας - θα σας ειδοποιησουμε - θελετε να δουμε κατι αλλο μαζι;  
Εχω παρει προ πολλου αποφαση οτι δεν προκειται ποτε να μου πουνε κατι χρησιμο αλλα πλεον εχω εθιστει σε αυτη την ανουσια ιεροτελεστια.

  • Like 2
  • Thanks 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...