Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, tsakitsan95 είπε

Εγω με Γερμανο που μιλησα τωρα, δε καταλαβα αν θα παραλαβουμε εμεις που αγορασαμε χθες, η απλα πληρωσαμε για να παραλαβουμε στην επομενη φουρνια. Μια υπαλληλος που μιλησα δεν ηξερε καθολου. Παντως ειναι φαουλ αν τις ανοιξανε χθες χωρις να εχουν αποθεμα. Περιμενουμε...

Όταν τις ανοίξανε έλεγε παράδοση εντός 2 ημερών, αν δεν παραδώσουν τότε θα μιλάμε για κοροϊδία ξεκάθαρα στους πελάτες. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Vaim είπε

Όταν τις ανοίξανε έλεγε παράδοση εντός 2 ημερών, αν δεν παραδώσουν τότε θα μιλάμε για κοροϊδία ξεκάθαρα στους πελάτες. 

Σωστος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικοινώνησα με πλαίσιο, έχουν μια τάση να ρωτάνε αν έχει γίνει τηλεφωνικά ή μέσω σάιτ η παραγγελία,νομίζω ότι παίζει κάποιο ξεχωριστό ρολο αλλά τεσπα

με ενημέρωσαν ότι το αργότερο Δευτέρα θα έχω παραλάβει. Όντως έκανα κλήση στη κούριερ και επειδή μένω επαρχία μου είπαν ότι γίνεται ένας χαμός και δεν έχουν καμία εικόνα,»ουσιαστικα» μου λέει «μπορεί να το πάρεις αυθημερόν ή σε 3 μέρες με μια εβδομάδα.» Χωρίς να του πω τι περιμενω,σε αόριστη φάση.

Ετσι λογικά και όσοι είστε από πλαίσιο θα έχετε ενημέρωση φαντάζομαι μέσα στη μέρα.Ευχομαι να πάνε όλα καλά για όλους και για μένα ισχύει το «κάλιο αργά παρά ποτέ» γιατι με αυτά που διάβαζα νόμιζα ότι θα με ακυρώνανε κιόλας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Vaim είπε

Όταν τις ανοίξανε έλεγε παράδοση εντός 2 ημερών, αν δεν παραδώσουν τότε θα μιλάμε για κοροϊδία ξεκάθαρα στους πελάτες. 

Οταν εκανες την χτεσινη παραγγελια στο γερμανο σου ηρθε καποιο μειλ επιβεβαιωσης με αριθμο παραγγελιας κτλ κτλ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεμαχια υπάρχουν στα καταστηματα και ειναι δρομολογημενα για αποστολή με ACS σημερα και 2η μεταφορική για αυθημερον παράδοση.

Υπάλληλος Public εδώ.

IMG_20201118_101312.jpg

  • Like 17
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, zacque είπε

Οταν εκανες την χτεσινη παραγγελια στο γερμανο σου ηρθε καποιο μειλ επιβεβαιωσης με αριθμο παραγγελιας κτλ κτλ???

Ναι εχει ερθει κανονικα (Τσεκαρε τα σπαμ αν ρωτας επειδη δε το βρισκεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Yggdrasill-sama είπε

Τεμαχια υπάρχουν στα καταστηματα και ειναι δρομολογημενα για αποστολή με ACS σημερα και 2η μεταφορική για αυθημερον παράδοση.

Υπάλληλος Public εδώ.

IMG_20201118_101312.jpg

Να μια φωτό που δεν χορταίνουμε να βλέπουμε!! Εύγε!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tsakitsan95 είπε

Ναι εχει ερθει κανονικα (Τσεκαρε τα σπαμ αν ρωτας επειδη δε το βρισκεις).

δεν μου εχει ερθει κατι γι αυτο ρωτησα, λογικα θα εφαγε σκαλωμα η παραγγελια και δεν θα εγινε ποτε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Tolinos20 είπε

Επικοινώνησα με πλαίσιο, έχουν μια τάση να ρωτάνε αν έχει γίνει τηλεφωνικά ή μέσω σάιτ η παραγγελία,νομίζω ότι παίζει κάποιο ξεχωριστό ρολο αλλά τεσπα

με ενημέρωσαν ότι το αργότερο Δευτέρα θα έχω παραλάβει. Όντως έκανα κλήση στη κούριερ και επειδή μένω επαρχία μου είπαν ότι γίνεται ένας χαμός και δεν έχουν καμία εικόνα,»ουσιαστικα» μου λέει «μπορεί να το πάρεις αυθημερόν ή σε 3 μέρες με μια εβδομάδα.» Χωρίς να του πω τι περιμενω,σε αόριστη φάση.

Ετσι λογικά και όσοι είστε από πλαίσιο θα έχετε ενημέρωση φαντάζομαι μέσα στη μέρα.Ευχομαι να πάνε όλα καλά για όλους και για μένα ισχύει το «κάλιο αργά παρά ποτέ» γιατι με αυτά που διάβαζα νόμιζα ότι θα με ακυρώνανε κιόλας!

Σου είπαν με ποια εταιρία κουριερ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή εμένα με έχουν γραμμένο και από τις 2 αλυσίδες σας παρακαλώ αν κάποιος έχει δεύτερη κονσόλα με οπτικό δίσκο παρακαλώ να μου την δώσει. Μένω Χαλκιδική βέβαια, αν κάποιος μπορεί να μου κάνει την εξυπηρέτηση ας μου πει, σαν μικρό παιδάκι το περιμένω μαζί με τον ανιψιό μου που το περιμένει πώς και πώς. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Tolinos20 είπε

ΕΛΤΑ κούριερ

Κατάλαβα αντε να δούμε επειδή σε χωριό μένω. Μακάρι να πάρουν τηλ σήμερα να δούμε αν και έπρεπε από την στιγμη που παρέλαβαν σήμερα να τα στείλουν σήμερα και όχι αύριο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Yggdrasill-sama είπε

Τεμαχια υπάρχουν στα καταστηματα και ειναι δρομολογημενα για αποστολή με ACS σημερα και 2η μεταφορική για αυθημερον παράδοση.

Υπάλληλος Public εδώ.

IMG_20201118_101312.jpg

Παραλαβή προπαραγγελιων από public πάντα day one τις ειχα (στις κανονικές παρεγγαλιες ωστόσο είναι φεεεεεεεετα με έως και μια βδομάδα καθυστερηση). Ο κωτσοβολος όταν είχα προπαραγγείλει την collectors του death stranding μου έλεγε πως θα το ΣΤΕΙΛΕΙ την ημέρα κυκλοφορίας οπότε θα το έχω 1 με 3 μέρες μετά.. Γι αυτό έφαγε και τότε και τώρα με το ps5 από εμένα άκυρο.

Επεξ/σία από aggelos87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...