Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χθες κάλεσα public ξανά για νεότερα (μιλάω για παραγγελία 10/12 διαθέσιμο στο site) μου λέει έχει έρθει από τον προμηθευτή και περιμένουμε την μεταφορική οπότε λογικά έχουν παραλάβει κομμάτια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λέτε να έφτασε η πολυπόθητη μέρα; ΕΛΤΑ θέλοντος ίσως μου έρθει σήμερα! Παραγγελία 19/11 από Γερμανό, disc version. Άντε γιατί έχω πάρει ήδη και το Daemon’s στα χέρια μου εδώ και 3 μέρες και το κοιτάω! Καλές παραδόσεις σε όλους παιδιά! 

4E1B5F83-4795-476B-A7FB-CF7DDFD40B1E.jpeg

F3C9D041-BB99-4BE0-92CD-2D899EB1BB77.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

χθες κάλεσα public ξανά για νεότερα (μιλάω για παραγγελία 10/12 διαθέσιμο στο site) μου λέει έχει έρθει από τον προμηθευτή και περιμένουμε την μεταφορική οπότε λογικά έχουν παραλάβει κομμάτια

φιλε μου καλημερα.Οταν λες εχει ερθει απο το προμηθευτει περιμενουν την μεταφορικη τι εννοεις?περιμενουν τα public την μεταφορικη να τους πανε τα κομματια στις αποθηκες εννοεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, spiros1993540 είπε

φιλε μου καλημερα.Οταν λες εχει ερθει απο το προμηθευτει περιμενουν την μεταφορικη τι εννοεις?περιμενουν τα public την μεταφορικη να τους πανε τα κομματια στις αποθηκες εννοεις?

καλημέρα όπως το έγραψα μου το είπε, εγώ κατάλαβα ότι είναι στην αποθήκη και περιμένουν την acs να παραλάβει το εμπόρευμα για αποστολή

Επεξ/σία από Cariolanoc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, tsegman είπε

Λέτε να έφτασε η πολυπόθητη μέρα; ΕΛΤΑ θέλοντος ίσως μου έρθει σήμερα! Παραγγελία 19/11 από Γερμανό, disc version. Άντε γιατί έχω πάρει ήδη και το Daemon’s στα χέρια μου εδώ και 3 μέρες και το κοιτάω! Καλές παραδόσεις σε όλους παιδιά! 

4E1B5F83-4795-476B-A7FB-CF7DDFD40B1E.jpeg

F3C9D041-BB99-4BE0-92CD-2D899EB1BB77.jpeg

Εμενα γιατι ειναι ακομη ετσι??

image.png.5803e304056c18521ad515a9f6a4f727.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tab0u είπε

Κάτι δείχνει να κινείται στην easymail (Vodafone/ 19/11 disk)1197880272_Screenshot2020-12-16at11_59_24.png.418cb0027de3af1c92e8db9b8c62fa78.png:
 

Ναι μόλις παρέλαβα!

Επεξ/σία από dolcegusto04
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, alexkrz είπε

Είναι αστείο οτι ακόμα και τα αξεσουάρ έχουν τόσο θέμα. Από 13/11 Τα εχω παραγγείλει όλα. μέχρι στιγμής μου ήρθε πρώτο το χειριστήριο.. τώρα προσφατα και το remote, ενώ τα ακουστικά και η βάση φόρτισης ακόμα στον Κωτσόβολο είναι "αναμονή διαθεσιμότητας". Δηλαδή οκ εδώ και ένα μήνα;; Τοσοι πολλοι πια τα παιρνουν; 

26/9 από Κωτσόβολο εγώ και τίποτα. Θα αργήσεις εσύ λογικα φίλε μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

καλημέρα όπως το έγραψα μου το είπε, εγώ κατάλαβα ότι είναι στην αποθήκη και περιμένουν την acs να παραλάβει το εμπόρευμα για αποστολή

Σου ειπαν οτι εισαι μεσα σε αυτες τις παραλαβες?Οτι θα παραλαβεις και εσυ δηλαδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, spiros1993540 είπε

Σου ειπαν οτι εισαι μεσα σε αυτες τις παραλαβες?Οτι θα παραλαβεις και εσυ δηλαδη?

όταν έκανα την αγορά από το site ήταν διαθέσιμο οπότε μάλλον ήταν κομμάτια από ακυρώσεις, από το τηλ επιβεβαίωσε το παιδί ότι υπάρχει το εμπόρευμα για την παραγγελία μου

Untitled.png

7 λεπτά πριν, Agent_Orange είπε

Btw, παρέλαβα χθες όλα καλά excited robbie keane GIF by LA Galaxy

 

IMG_1646.jpg

Καλοπαίχνιδο! 🙂🙂🙂

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθές παρέλαβα ένα δέμα από την ACS.ρώτησα το παιδί τι ακριβώς γίνεται με τις καθυστερήσεις στα PlayStation 5 και η απάντησή του ήταν η εξής: όπως έρχονται οι παλέτες στα κεντρικά δεν υπάρχει κανένας να κάνει έλεγχο και να τις ταξινόμησει βάσει ημερομηνίας από την παλιότερη στη νεώτερη με αποτέλεσμα να ανοίγουν στην τύχη κάποια παλέτα να παίρνουνε τα πράγματα από μέσα και να παραδίδουν εκείνα τα πράγματα. για αυτό βλέπουμε ανθρώπους με παραγγελίες Νοεμβρίου να παραλαμβανουν ενώ αυτοι με παραγγελίες σεπτεμβρίου-οκτωβρίου να μην έχουν πάρει ακόμα.αυτά μου είπε αυτός ο άνθρωπος που δούλευε στα κεντρικά γιατί τυχαίνει να μένω κοντά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Rattlehead είπε

Εχθές παρέλαβα ένα δέμα από την ACS.ρώτησα το παιδί τι ακριβώς γίνεται με τις καθυστερήσεις στα PlayStation 5 και η απάντησή του ήταν η εξής: όπως έρχονται οι παλέτες στα κεντρικά δεν υπάρχει κανένας να κάνει έλεγχο και να τις ταξινόμησει βάσει ημερομηνίας από την παλιότερη στη νεώτερη με αποτέλεσμα να ανοίγουν στην τύχη κάποια παλέτα να παίρνουνε τα πράγματα από μέσα και να παραδίδουν εκείνα τα πράγματα. για αυτό βλέπουμε ανθρώπους με παραγγελίες Νοεμβρίου να παραλαμβανουν ενώ αυτοι με παραγγελίες σεπτεμβρίου-οκτωβρίου να μην έχουν πάρει ακόμα.αυτά μου είπε αυτός ο άνθρωπος που δούλευε στα κεντρικά γιατί τυχαίνει να μένω κοντά.

Μάλλον η ACS κάνει LIFO (Last In First Out) αντι FIFO (First In First Out) .....

Επεξ/σία από vorlon
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, insanebob είπε

Εμενα γιατι ειναι ακομη ετσι??

image.png.5803e304056c18521ad515a9f6a4f727.png

Ζεις σε μεγαλη πολη? Εχει σταλει στο τοπικο ελτα κουριερ, αλλα ισως να εχουν πολλα δεματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...