Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 λεπτά πριν, AngelJimbird είπε

ανεβασε φωτο για εμας που εχουμε νωριτερα παραγγελια να τους πιεσουμε με την βοηθεια σου

Και να τους πιέσεις τι θα καταφέρεις; αφού δεν υπάρχουν κονσόλες διαθέσιμες πουθενά. Ουτε πλαίσιο, ούτε Γερμανό. Σε κανένα κατάστημα δεν παίρνουν παραγγελίες. Δεν νομίζω ότι βοηθάει κάτι με το να τους παίρνουμε 150 φορές τηλέφωνο την ημέρα. Χαλαρώστε λίγο παιδιά, εντάξει όλοι θέλουμε να χαζεψουμε τα Χριστούγεννα με την καινούργια μας κονσόλα αλλα κάποιοι δουλεύουν και δεν φταίνε σε κάτι. Δεν το λες και είδος πρώτης ανάγκης. 

  • Like 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsibosp είπε

Και να τους πιέσεις τι θα καταφέρεις; αφού δεν υπάρχουν κονσόλες διαθέσιμες πουθενά. Ουτε πλαίσιο, ούτε Γερμανό. Σε κανένα κατάστημα δεν παίρνουν παραγγελίες. Δεν νομίζω ότι βοηθάει κάτι με το να τους παίρνουμε 150 φορές τηλέφωνο την ημέρα. Χαλαρώστε λίγο παιδιά, εντάξει όλοι θέλουμε να χαζεψουμε τα Χριστούγεννα με την καινούργια μας κονσόλα αλλα κάποιοι δουλεύουν και δεν φταίνε σε κάτι. Δεν το λες και είδος πρώτης ανάγκης. 

 

Βοηθάει ομως σε προσφυγή για συνήγορο του καταναλωτή. Όταν διαφημίζουν καθαρά και ξάστερα "αυστηρή σειρά προτεραιότητας" και δεν την τηρούν μπορεί να φάνε καλό πρόστιμο για ψευδή διαφήμιση και παραπλάνηση καταναλωτικού κοινού. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε το μανάρι μου! Το παρέλαβε ο αδερφός και εγώ είμαι στη δουλειά! Αντιό ζωή! Άντε να σχολάσω το βράδυ να το αγγίξω! Χαχαχα Παραγγελία από Γερμανό στις 19/11 00:05 , η έκδοση disc και αποστολή με ΕΛΤΑ κούριερ. 
Εύχομαι ολόψυχα να παραλάβετε όλοι γρήγορα και Play Christmas!!!

Υ.Γ. Ο αδερφός μου ακόμα περιμένει τη δικιά του από Κώτσο. Με νύχια και με δόντια τον κρατάω να μην ανοίξει τη δικιά μου χωρίς εμένα. 

204324E2-70AF-4989-BCCF-F0CF215C3DC5.jpeg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Backpacker είπε

Βοηθάει ομως σε προσφυγή για συνήγορο του καταναλωτή. Όταν διαφημίζουν καθαρά και ξάστερα "αυστηρή σειρά προτεραιότητας" και δεν την τηρούν μπορεί να φάνε καλό πρόστιμο για ψευδή διαφήμιση και παραπλάνηση καταναλωτικού κοινού. 

Πως θα το αποδειξεις?Θα πουνε φταινε τα Courier. Τα Courier θα πουν οτι λογω φορτου εργασιας χασαμε τον μπουσουλα και εσυ απλα θα χασεις εξτρα λεφτα...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρέλαβα και εγώ το πρωί και από Vodafone (7/11- easy mail) και από πλαίσιο (19/11 δικό του φορτηγο) ! Με μισή ώρα διαφορά! Το πρώτο πληρωμένο από πρώτη μέρα για εμένα, το δεύτερο για έναν φίλο αντικαταβολή . 

Overall το πλαίσιο έκανε την καλύτερη και σωστότερη δουλειά μακράν

Επεξ/σία από morgoth_gr
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, ujmo είπε

Digital πάντως από Κώτσο, το έχω πάρει ήδη απόφαση ότι πάμε από νέα χρονιά. Παραγγελία 17/09/2020 21:06.

Να δω τελικά πότε θα παραλάβω!

Ναι οκ, και εγω το ιδιο απο το Public. Να το παρουμε μεν απόφαση ΑΛΛΑ δεν πρέπει να μείνει έτσι αυτό απο την στιγμή που δεν υπήρχε πουθενά η παραμικρή σημείωση στις προπαραγγελίες οτι τα digital έχουν άλλη ημερομηνία παραλαβής (1-2 μήνες μετά την κυκλοφορία). Πρέπει να καταλάβουν οτι έχουν ευθύνες όταν ανοίγουν προπαραγγελίες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Backpacker είπε

 

Βοηθάει ομως σε προσφυγή για συνήγορο του καταναλωτή. Όταν διαφημίζουν καθαρά και ξάστερα "αυστηρή σειρά προτεραιότητας" και δεν την τηρούν μπορεί να φάνε καλό πρόστιμο για ψευδή διαφήμιση και παραπλάνηση καταναλωτικού κοινού. 

Δεν θα βγάλεις άκρη με τη σειρά προτεραιότητας θα σου πουν έγινε ένα λάθος λόγω μαζικών παραγγελιών και δεν τρέχει κάτι. Θα ίσχυε αυτό που λες αν κατά την παραγγελία έλεγαν ετοιμοπαραδοτο κτλ. Και κάτι τέτοιο δεν έγινε, ίσα ίσα που ενημέρωναν από την αρχή για τις καθυστερήσεις. Και γω δλδ που στα λέω αυτά περιμένω ήδη 1 μήνα, είμαι στο περίμενε για να σπρωξω το ps4 (περιμένω το 5 για τη μεταφορά αρχείων) και έχω πάρει και 1 ps+ 365 μέρες και το έχω στο ντουλάπι Γτ θέλω να το ενεργοποιήσω όταν έρθει το 5.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Πως θα το αποδειξεις?Θα πουνε φταινε τα Courier. Τα Courier θα πουν οτι λογω φορτου εργασιας χασαμε τον μπουσουλα και εσυ απλα θα χασεις εξτρα λεφτα...

φιλε μου τι λες? Ποια κουριερ φταινε? Αλλο το ποτε θα φτασει... εδω λεμε εξελιξη παραγγελιας που εγινε αργοτερα κ δεν τηρητηκε η σειρα... Τα κουριερ θα παρουν οτι τους δωσουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ!! :)

Εντάξει απλά τεράστιο κουτί. Η παραλαβή έγινε άψογα, είναι το δεύτερο πακέτο που παίρων από easy mail χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsibosp είπε

Δεν θα βγάλεις άκρη με τη σειρά προτεραιότητας θα σου πουν έγινε ένα λάθος λόγω μαζικών παραγγελιών και δεν τρέχει κάτι. Θα ίσχυε αυτό που λες αν κατά την παραγγελία έλεγαν ετοιμοπαραδοτο κτλ. Και κάτι τέτοιο δεν έγινε, ίσα ίσα που ενημέρωναν από την αρχή για τις καθυστερήσεις. Και γω δλδ που στα λέω αυτά περιμένω ήδη 1 μήνα, είμαι στο περίμενε για να σπρωξω το ps4 (περιμένω το 5 για τη μεταφορά αρχείων) και έχω πάρει και 1 ps+ 365 μέρες και το έχω στο ντουλάπι Γτ θέλω να το ενεργοποιήσω όταν έρθει το 5.

οχι κανεις λαθος. δεν ισχυει αυτο που λες. γιαυτο υπαρχει ημερομηνια κωδικος πελατη κ αρ. παραγγελιας.. ολα ειναι ηλεκτρονικα.. δεν υπαρχει τεφτερι οπως παλια κ να πεις ωωχ εκανα λαθακι.. :)  μονο εσκεμενα γινεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, chek2fire είπε

Παρέλαβα και εγώ!! :)

Εντάξει απλά τεράστιο κουτί. Η παραλαβή έγινε άψογα, είναι το δεύτερο πακέτο που παίρων από easy mail χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. 

H Easymail με vodafone συνεργάζεται ή δεν έχει σημασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, tsibosp είπε

Δεν θα βγάλεις άκρη με τη σειρά προτεραιότητας θα σου πουν έγινε ένα λάθος λόγω μαζικών παραγγελιών και δεν τρέχει κάτι. Θα ίσχυε αυτό που λες αν κατά την παραγγελία έλεγαν ετοιμοπαραδοτο κτλ. Και κάτι τέτοιο δεν έγινε, ίσα ίσα που ενημέρωναν από την αρχή για τις καθυστερήσεις. Και γω δλδ που στα λέω αυτά περιμένω ήδη 1 μήνα, είμαι στο περίμενε για να σπρωξω το ps4 (περιμένω το 5 για τη μεταφορά αρχείων) και έχω πάρει και 1 ps+ 365 μέρες και το έχω στο ντουλάπι Γτ θέλω να το ενεργοποιήσω όταν έρθει το 5.

 

Μια χαρά άκρη βγάζουν στον συνήγορο του καταναλωτή. Ηλεκτρονικά είναι δεν έχει λάθη. Δεν μιλάμε πήγε στον αμέσως επόμενο και το δώσανε σε αυτόν που παρήγγειλα Πέμπτη ενώ ο άλλος μια μερα πριν Τετάρτη. Όταν πηδάς πόσα άτομα από παραγγελίες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου και παραλαμβάνει άτομο από Νοέμβριο δεν είναι λάθος. 

Επεξ/σία από Backpacker
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...