Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, geor92 είπε

UPDATE Πλαίσιο 19/11 - Ενώ δεν ειχα ενημέρωση μέχρι στιγμής, κάλεσα τώρα να δω τι γίνεται και μου είπε ότι υπάρχει κονσόλα για εσάς, σας είχαμε καλέσει αλλά δεν απαντήσατε (μίνι εγκεφαλικό). Του λέω ότι δεν είχα κάποια κλήση - που όντως - και μου είπε ότι κανένα θέμα, το δρομολογώ για Παρασκευή 18/12. Δεν είναι 100% σίγουρος ότι θα είναι με δικό τους μέσο (βανάκι). Αν ναι θα έρθει 18/12 αλλιώς μπορεί να καθυστερήσει... Οπότε θα φανεί...

 

Άρα όσοι είστε από Πλαίσιο 19/11 και δεν έχετε update θα έλεγα να καλέσετε!

Είμαι Πλαίσιο 16/11 digital όμως και προσπαθώ εδώ και μέρες να το αλλάξω σε κανονικό, μήπως και παραλάβω κάποια στιγμή, αλλά μάταια. Δεν με καλεί κανείς και οι υπάλληλοι πετάνε χαρταετό. 
μίλησες με κάποιον υπεύθυνο; Μου είπαν να βρω τον υπεύθυνο, μου έδωσαν το όνομα του, αλλά δεν τον βρίσκω πουθενά και δεν δείχνει πρόθυμος να με καλέσει. 
σε ποιο νούμερο κάλεσες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Agent_Orange είπε

Να ρωτησω κάτι, οσοι παραλάβατε απο Vodafon είχε καμία αποδειξη απο Vodafon μεσα το δέμα;

Μολις παρέλαβα!
Μέσα στο δέμα όχι, στα χαρτιά με το δελτίο αποστολής ήταν και η απόδειξη από Vodafone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, konos87 είπε

ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ

το οποιο βεβαια μπορει να ειναι και λογικο δεδομενου οτι δεν εχουν εξυπηρετηθει πριν απο εμενα πολλοι.

αλλα κακως το σκαλισα.επρεπε να το αφησω ετσι μηπως και παραλαβω.

 

Στο ξανα αλλαξαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Dt7 είπε

Είμαι Πλαίσιο 16/11 digital όμως και προσπαθώ εδώ και μέρες να το αλλάξω σε κανονικό, μήπως και παραλάβω κάποια στιγμή, αλλά μάταια. Δεν με καλεί κανείς και οι υπάλληλοι πετάνε χαρταετό. 
μίλησες με κάποιον υπεύθυνο; Μου είπαν να βρω τον υπεύθυνο, μου έδωσαν το όνομα του, αλλά δεν τον βρίσκω πουθενά και δεν δείχνει πρόθυμος να με καλέσει. 
σε ποιο νούμερο κάλεσες; 

Μίλησα με μια κοπέλα που νε συνέδεσε στο τμήμα υπολογιστών (?) και ήταν ένα παιδί που μου είπε ότι από μια ημερομηνία και μετά παραλαμβάνετε δεν ξέρω αν εσείς με 19/11 είστε μέσα σ αυτούς. Προφανώς δεν είχε ιδέα αλλά οκ, μου είπε μισό λεπτό να το δώ και μετά μου είπε αυτά που είπα πιο πάνω. Στο 8001112345 πήρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, geor92 είπε

Μίλησα με μια κοπέλα που νε συνέδεσε στο τμήμα υπολογιστών (?) και ήταν ένα παιδί που μου είπε ότι από μια ημερομηνία και μετά παραλαμβάνετε δεν ξέρω αν εσείς με 19/11 είστε μέσα σ αυτούς. Προφανώς δεν είχε ιδέα αλλά οκ, μου είπε μισό λεπτό να το δώ και μετά μου είπε αυτά που είπα πιο πάνω. Στο 8001112345 πήρα. 

Προχθές βρήκα έναν υπάλληλο και ήταν έτοιμος να μου το αλλάξει για παράδοση στα τέλη του μήνα, μετά από μεγάλη αναμονή και πριν ολοκληρώσει την αλλαγή έπεσε η γραμμή.

Στο Facebook μου είπαν πως θα με καλέσει ο συνεργάτης, αλλά δεν το βλέπω.

Θα ξανά προσπαθήσω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Agent_Orange είπε

Μίλησα με το τσατ της βόντα, είπαν θα μου στείλουν την απόδειξη στο mail. (σωθήκαμε)

 

ετσι εξηγητε τα κλεβει η βοντα απο τις αποθηκες τ κωτσοβολου γιαυτο δν βαζει απόδειξη 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε guys οπως εγραψα πιο πανω χθες παρηγγειλα απο e-expert. Με πηρε τηλ ο τυπος και μου ειπε τελη Γεναρη, αρχες Φλεβαρη. Υπαρχει αλλο καταστημα με ανοιχτες τις παραγγελιες (εστω και τηλεφωνικα) ? By the way, περασα απο Public Σερρων και μου λενε οι παραγγελιες θα ανοιξουν με το νεο ετος και παραλαβη το Πασχα.. Χαχα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Από κότσο προπαραγγελία 18/9. Βρίσκεται σε εξέλιξη... Δεν έχει αλλάξει ποτέ από την αρχή προπαραγγελίας. Τι σημαίνει αυτό;

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, vaggos231 είπε

εγω αν πω ρε παιδι μου οτι θελω να παραγγειλω τωρα, η στην επομενη που θα ανοιξουν παραγγελιες, ποτε λετε να παραλαβω;

Πιστεύω οτι και στη δεύτερη γύρα θα γίνει πάνω κάτω το ίδιο με την πρώτη, οπότε δεν θα ήμουν πολύ αισιόδοξος.

Η διαφορά είναι οτι στην πρώτη γύρα κάναμε προπαραγγελίες, οπότε, πχ, αν παρήγγειλες Σεπτέμβρη και τώρα είναι Δεκέμβρης και δεν έχεις παραλάβει, στο μυαλό σου είναι σα να περιμένεις τρεις μήνες. Στην πραγματικότητα όμως το PS5 κυκλοφόρησε 19/11, επομένως δεν έχει περάσει ούτε καν ένας μήνας.

Όταν ανοίξουν ξανά για παραγγελίες, αυτή η ψευδαίσθηση δεν θα υπάρχει οπότε ναι μεν μπορεί να περιμένεις, αλλά πλέον θα είσαι υποψιασμένος, δεν θα'χεις δέσει την παραλαβεί με κάποια περίοδο γιορτών για να αγωνιάς, και γενικά πιστεύω ως συνολική αίσθηση θα ταλαιπωρηθείς λιγότερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Komfri69 είπε

Καλησπέρα σε όλους. Από κότσο προπαραγγελία 18/9. Βρίσκεται σε εξέλιξη... Δεν έχει αλλάξει ποτέ από την αρχή προπαραγγελίας. Τι σημαίνει αυτό;

Ακόμα περιμενουνε την Σονυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην αγχωνεστε παιδια.Δεν υπαρχει προτεραιοτητα πλεον.Ολοι οσοι εχουν προπαραγγειλει θα το παρουν ταυτοχρονα.Τωρα αν θα το λαβουν οι του Οκτωβριου 3 μερες πριν του Νοεμβριου δεν εχει να λεει.ΟΙ προπαραγγελίες θα καλυφθουν ολες μαζι.

Προσωπικη εκτιμηση δεδομενου οτι εχουν αργησει.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...