Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ολοι το ιδιο χάλια είναι..

για άλλο προιόν.. (συγνώμη που βγαίνω εκτός θέματος)

ACS

2020-12-13 02:16

ATTIKIS, Arrival-departure from HUB

2020-12-07 16:28

KARPENISI, Departure to destination PIKERMI

2020-12-05 14:26

KARPENISI, Pick-up from sender

υπάρχει καμιά πληροφορία για νέο κύμα πριν τα μέσα του γενάρι?

Επεξ/σία από papsa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έτσι οπως το πάει το public και ο κωτσοβολος μπορεί να μην παραλάβουμε ούτε στο επόμενο κύμα μέσα Γενάρη όπως λένε που θα έρθει τότε.Αν υπάρχουν αυτοί οι αριθμοί παραγγελιών όπως αναφέρεται σε διάφορα forum και έχουν πνιγεί οι εταιρείες όντως δύσκολο το βλέπω να παραλάβουμε.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, papsa είπε

για πες, ενδιαφέρει

τι νουμερα υπάρχουν?

Μπορώ να μεταφέρω αυτά που διαβάζω αλλα δεν ξέρω αν έχουν καμία βάση ούτε θέλω να μεταφέρω ψευδείς ειδήσεις.Εγώ έχω παραγγείλει απο public πχ 19/10 και με ενημέρωσαν ότι παώ απο καινούργιο χρόνο.Με υψηλόβαθμο στέλεχος που μίλησα του Γερμανού πχ με ενημέρωσε πως ο Γερμανός σε αυτό το λεγόμενο τελευταίο κύμα παρέλαβε μόνο 150 κονσόλες.Αν στέλνονται οι κονσόλες με αυτό το ρυθμό δεν θα παραλάβουμε ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, papsa είπε

και γω 20/10 είμαι

αλλά νομίζω πως ο γερμανός δεν είχε τον όγκο του public...

Καλά σίγουα δεν θα είχε τον όγκο του public αλλά και πάλι λίγες μου φαίνονται 150 κονσόλες για μία επιχείρηση όπως ο Γερμανός.Τώρα τι να σου δεν ξέρω.Εσύ είχες καμία ενημέρωση από public αφού είμαστε και κοντά στις ημερομηνίες παραγγελίας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, spiros1993540 είπε

Μπορώ να μεταφέρω αυτά που διαβάζω αλλα δεν ξέρω αν έχουν καμία βάση ούτε θέλω να μεταφέρω ψευδείς ειδήσεις.Εγώ έχω παραγγείλει απο public πχ 19/10 και με ενημέρωσαν ότι παώ απο καινούργιο χρόνο.Με υψηλόβαθμο στέλεχος που μίλησα του Γερμανού πχ με ενημέρωσε πως ο Γερμανός σε αυτό το λεγόμενο τελευταίο κύμα παρέλαβε μόνο 150 κονσόλες.Αν στέλνονται οι κονσόλες με αυτό το ρυθμό δεν θα παραλάβουμε ποτέ.

Εγω που παρηγγειλα απο Γερμανος στις 19/11 το πρωι που ηταν οι προπαραγγελιες ανοιχτες για κανα 2-3 ωρο και ειχε μηνυμα για παραλαβη πριν τα Χριστουγεννα μου εχει ηδη σταλει. Η απορια ειναι μονο ο Γερμανος ηξερε ποσο κομματια θα παραλαβει και εκλεισε τις προπαραγγελιες?  Γιατι για Γερμανο απο 18 και 19/11 νομιζω ολοι εχουν παραλαβει ή ειναι στα ΕΛΤΑ οπως η δικη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, spiros1993540 είπε

Εσύ είχες καμία ενημέρωση από public αφού είμαστε και κοντά στις ημερομηνίες παραγγελίας?

αυτο που είχα γραψει πριν μέρες. 23/9 κάλυψαν. Εμείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, insanebob είπε

Εγω που παρηγγειλα απο Γερμανος στις 19/11 το πρωι που ηταν οι προπαραγγελιες ανοιχτες για κανα 2-3 ωρο και ειχε μηνυμα για παραλαβη πριν τα Χριστουγεννα μου εχει ηδη σταλει. Η απορια ειναι μονο ο Γερμανος ηξερε ποσο κομματια θα παραλαβει και εκλεισε τις προπαραγγελιες?  Γιατι για Γερμανο απο 18 και 19/11 νομιζω ολοι εχουν παραλαβει ή ειναι στα ΕΛΤΑ οπως η δικη μου

Πραγματικά είνια σωστή η ερώτηση σου και είναι απορίας άξιο τι ακριβώς έχει γίνει με τη διαχείριση των παραγγελιών.Πραγματικά δεν ξέρω τι να σου απαντήσω.Είμαι απο την αρχή δημιουργίας αυτού του νήματος και πραγματικά έχω μπερδευτεί πάρα πολύ δεν ξέρω τι διαχείριση έγινε με τις παραγγελίες πραγματικά.

1 λεπτό πριν, papsa είπε

αυτο που είχα γραψει πριν μέρες. 23/9 κάλυψαν. Εμείς...

Τι να πώ δεν ξέρω

Επεξ/σία από spiros1993540
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, spiros1993540 είπε

Πραγματικά είνια σωστή η ερώτηση σου και είναι απορίας άξιο τι ακριβώς έχει γίνει με τη διαχείριση των παραγγελιών.Πραγματικά δεν ξέρω τι να σου απαντήσω.Είμαι απο την αρχή δημιουργίας αυτού του νήματος και πραγματικά έχω μπερδευτεί πάρα πολύ δεν ξέρω τι διαχείριση έγινε με τις παραγγελίες πραγματικά.

Eιμαι σιγουρος κατα 99% οτι Κωτσο, ΜΜ και Public σιγουρα ηξεραν ποσο κομματια θα εχουν στα 2 κυματα αλλα προφανως θελησαν να αρπαξουν χρημα ευκολα..

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, papsa είπε

αυτο που είχα γραψει πριν μέρες. 23/9 κάλυψαν. Εμείς...

Κανεις λαθος. 23/9 εκανα παραγγελια απο public και δεν εχω παραλαβει ακομα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι απλό.

Στην Ελλάδα, το Σουδάν, το Αφγανιστάν και μερικές άλλες ¨χώρες¨ κάποιοι ξέχασαν να πατήσουν το κουμπί να σταματήσουν τις παραγγελίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Owen είπε

Κανεις λαθος. 23/9 εκανα παραγγελια απο public και δεν εχω παραλαβει ακομα

Ρε παιδιά αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι ότι πόσο μεγάλες διαφορές σε παραγγελίες μπορεί να έχουν τα public από το πλαίσιο που ο ένας έχει καλύψει μέχρι και 19/11 παραγγελίες και ο άλλος ούτε μέχρι 23/9?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Owen είπε

Κανεις λαθος. 23/9 εκανα παραγγελια απο public και δεν εχω παραλαβει ακομα

ότι μου είπε τότε η κοπελιά. Δεν είναι να εμπιστεύεσαι, βέβαια και τους απο το σπίτι εργαζομενους. Δεν έχουν και αυτοί καμία ενημέρωση

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...