Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, elitistis είπε

Δε βρήκα δεύτερο. Προχθές παρέλαβε ο κολλητός μου από την εταιρεία που εργάζεται, και τον έχω εξυπηρετήσει άπειρες φορές δωρεάν, και όπως μου τόνισε «του χρωστάω για δύο ζωές». Αυτός απλώς το παρήγγειλε για χλιαρό gaming και δεν καιγόταν. Καλές γιορτές και καλή παραλαβή σε όλους.

για να καταλάβω... μπήκες στο thread να γράψεις ότι σου βρήκε ο κολλητός σου κονσόλα αλλά δεν γράφεις το κατάστημα που έφερε stock

Επεξ/σία από Cariolanoc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια το ειχα αναφερει οτι ολα μεσω γνωστων κ υπαλληλων θα πανε... Αυτα ειναι γνωστα ...    Και περιμενουμε εμεις με αυστηρη σειρα προτεραιοτητας χαχχαχχα γελαει ο κοσμος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, elitistis είπε

Με τόσο καλοπροαίρετα μέλη, εννοείται. ΥΓ Όλες πήραν στοκ προχθές.

Εγώ δεν κατάλαβα καν τι ήρθες να πεις.

Από ps5 πήγαμε σε xbox μετά eshop μετά πετάς vodafone, Κωτσόβολο.

Δεν έχει καμμία ουσία αυτό που έγραψες για τον κόσμο εδώ.Εχεις γνωστό;Δεν μας ενδιαφέρει.Απο εμένα αναφορά, για διαγραφή σχολίων

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως με τα λίγα που καταλαβαίνω όσοι παραγγειλαμε από κωτσοβολο πρέπει να μουτζωνομαστε. Πρέπει να έχει με διαφορά τις περισσότερες παραγγελίες από τους υπόλοιπους και η αναμονή θα είναι πολύ μεγάλη. Ήλπιζα μήπως παραλάβω πριν τα Χριστούγεννα (παραγγελία 16-11 με ολική εξόφληση) αλλά πλέον δεν το κόβω. Καλό Φεβρουαριο εύχομαι στους υπόλοιπους και αν. Αν σε περίπτωση έχω κάποια ενημέρωση θα ενημερώσω αλλά μέχρι τότε δεν ξαναμπαίνω στο thread, να στε καλά! 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Rattlehead είπε

Εγώ δεν κατάλαβα καν τι ήρθες να πεις.

Από ps5 πήγαμε σε xbox μετά eshop μετά πετάς vodafone, Κωτσόβολο.

Δεν έχει καμμία ουσία αυτό που έγραψες για τον κόσμο εδώ.Εχεις γνωστό;Δεν μας ενδιαφέρει.Απο εμένα αναφορά, για διαγραφή σχολίων

Την έκανα μόνος μου γιατί κουράστηκα. Επειδή όμως δεν καταλαβαίνεις όπως λες, και για να σε βοηθήσω, θα σου εξηγήσω τι λέω. Λέω ότι η Vodafone μου είπε σήμερα ότι θα παραλάβει από Γενάρη. Το θέμα με το xbox το ανέφερα για να αναδείξω το μπάχαλο με τις παραγγελίες, κι επειδή είχα ενημερωθεί από το συγκεκριμένο thread ότι άνοιξαν οι παραγγελίες. Για τον Κωτσόβολο ανέφερα ότι εμένα με εξυπηρέτησε την πρώτη μέρα επειδή βλέπω παιδιά που περιμένουν ενώ έχουν κάνει παραγγελία Σεπτέμβριο. Όσο για τον κολλητό μου όπως λες, δεν ξέρω ότι είναι κακό να σου δώσει κάποιος την κονσόλα του. Δε το ανέφερα για να φλεξάρω, ούτε να παίξω με τον πόνο κανενός. Απλώς σημείωσα ότι εγώ τελικά βρήκα. Αυτό ήταν μια γραμμή, σε μήνυμα-σεντόνι. Εγώ φταίω, που ενημέρωσα τι γίνεται με τη Vodafone, επειδή σκέφτηκα ότι κάποια μέλη ίσως περιμένουν. Καλές γιορτές.

Επεξ/σία από elitistis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsibosp είπε

Εγώ πάντως με τα λίγα που καταλαβαίνω όσοι παραγγειλαμε από κωτσοβολο πρέπει να μουτζωνομαστε. Πρέπει να έχει με διαφορά τις περισσότερες παραγγελίες από τους υπόλοιπους και η αναμονή θα είναι πολύ μεγάλη. Ήλπιζα μήπως παραλάβω πριν τα Χριστούγεννα (παραγγελία 16-11 με ολική εξόφληση) αλλά πλέον δεν το κόβω. Καλό Φεβρουαριο εύχομαι στους υπόλοιπους και αν. Αν σε περίπτωση έχω κάποια ενημέρωση θα ενημερώσω αλλά μέχρι τότε δεν ξαναμπαίνω στο thread, να στε καλά! 

 

καλα και εγω απο ΜΜ εχω παραγγειλει απο 13/11 πανω κατω τα ιδια χαλια πρεπει να ειναι . δεν μου απαντανε τηλεφωνο και 2-3 φορες που  μου εχουν απαντησει στο messenger λενε οτι δεν ξερουν τιποτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, georgepren είπε

Καλησπέρα σε όλους! Πλαίσιο 26/11 εδώ. Έχω βαρεθεί να παίρνω τηλέφωνα και να ακούω το άθλιο τραγουδάκι τους.

Έχει κάποιος νεότερα;

 

Υ.Γ. Κάποιος πιο πάνω είπε ότι απλά μπαίνει στο νήμα από εθισμό. Ακριβώς το ίδιο συναίσθημα έχω και εγώ. PTSD θα μας δημιουργήσει το PS5, ζούσαμε και χωρίς αυτό ρε γμτ.

Τα ίδια με παραγγελία 16/11. Ο υπεύθυνος υποτιθεται με καλεί εδώ και μια εβδομάδα. Εντελώς ανοργάνωτο μαγαζί, όπως και όλα τα υπόλοιπα βέβαια.

Κάθε υπάλληλος λέει και κάτι διαφορετικό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, napo14 είπε

Καλησπέρα υπάρχει κάποιος που έχει παραλάβει από eexperts; γτ μας δουλεύουν 

Εχω παραγγειλει εγω 21/11

πηρα ξανα τηλεφωνο προχθες και μου ειπαν οτι ναι μεν θα παραλαβεις οταν φερουμε,αλλα δεν ξερουν ποτε θα φερουν

Εχεις καποια αλλη ενημερωση φιλε μου;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΤΑ πράγματα είναι απλά τα έχουν κάνει μπιπ!!!! απλά αν είχανε σειρά θα βγάζανε ανακοινώσει και θα λέγανε θα παραλάβουν όσοι έκαναν παραγγελία από την τάδε ημ μέχρι τάδε ,ΜΟυ πάτε και αγοράζεται από κωτσόβολο-mediamarkt-public-vod gemranos, αν δεν έχει κάποιος όφελος με πληρωμή με καρτα  πόντους κτλ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΕΞΩΩΩΩΩ 9(AΝΟΙΞΑΝ ΔΕΧΤΙΚΑΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΕΣ ΚΑΙ αλλες μαζεψαν χρημα ΤΩΡΑ τον κινεζο) Δεν έχουν μυρωδιά στο e-shop  σύστημα , δεν κάνω διαφημίσει αλλά μόνο ΠΛΑΙΣΙΟ σοβαρή ,

Επεξ/σία από selin323
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την εμπειρία μου με τις γαμ*προπαραγγελιες έχω να πω τα εξής: 

1. Παραγγελία digital 9/10 από public. Μίλησα με γνωστό μου διευθυντή και μου είπε να το περιμένω από Γενάρη και αν. 

2. Δύο φορές μίλησα με Γερμανό της κωμόπολης μου αυτό το μηνα και τις δυο μου είπε ότι έχει τιμολογήσει 2 disc κομμάτια και αν θέλω να μου κρατήσει. Είμαι άτυχος γιατί θέλω μόνο το digital οπότε θα μείνω χωρίς κονσόλα τα Χριστούγεννα μιας και πούλησα το PS4 που είχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, john1080 είπε

Εχω παραγγειλει εγω 21/11

πηρα ξανα τηλεφωνο προχθες και μου ειπαν οτι ναι μεν θα παραλαβεις οταν φερουμε,αλλα δεν ξερουν ποτε θα φερουν

Εχεις καποια αλλη ενημερωση φιλε μου;;

Όχι φίλε τπτ την Πέμπτη μου είπαν ότι θα παραλάβουν Τρίτη την Τρίτη δεν περελαβαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Dt7 είπε

Τα ίδια με παραγγελία 16/11. Ο υπεύθυνος υποτιθεται με καλεί εδώ και μια εβδομάδα. Εντελώς ανοργάνωτο μαγαζί, όπως και όλα τα υπόλοιπα βέβαια.

Κάθε υπάλληλος λέει και κάτι διαφορετικό 

Και εμένα "με καλεί" ο υπεύθυνος εδώ και μία βδομάδα. Ακριβώς στα ίδια είμαστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...