Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, Taoustaoys είπε

Κοιταχτε συζήτηση που είχα με κουτσωβολο πριν λίγο, ένα ps5 disk 06/10.

Screenshot_20201218-141807.png

Φόρτο εργασιας; Ξερω γω ειναι τ μονο μαγαζι που ειχε βλακειες για blackfriday τι φορτο εχει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, nekio είπε

Εχθές το βράδυ που έκανα αναζήτηση παραγγελίας μου έβγαλε ότι παραδόθηκε στης 8/11/2020 ότι να ναι. Καλού κακού θα πάρω ένα τηλέφωνο. (Ερώτηση να καλέσω από τον αριθμό κινητού που με πήραν για να με ενημερώσουν για το ps5 ?)

Ξεκίνα από εκεί για να αποφύγεις και την αναμονή στα κεντρικά

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, major65 είπε

Έκανα μια αμφισβήτηση συναλλαγής για μη παραλαβή προιόντος λογω αθέτησης εκτιμώμενης ημερομηνίας παράδοσης παραγγελίας, πήρα πίσω τα χρήματα και ας είναι καλά το PS4 Pro

Προς το παρον αν εξαιρεσεις το Demon Souls δεν εχει και τοση διαφορα ετσι και αλλιως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να παραλάβετε όλοι παίδες πριν τις γιορτές. Εγώ παρέλαβα σήμερα από ΕΛΤΑ. Disc Γερμανός 19/11. Καλές γιορτές σε όλους με υγεία!! Θα συνεχίσω να μπαίνω όπως και να κοιτάω το tracking number. Ψυχολογικά μας άφησες ρε Sony. 🤣

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, insanebob είπε

Μακάρι να παραλάβετε όλοι παίδες πριν τις γιορτές. Εγώ παρέλαβα σήμερα από ΕΛΤΑ. Disc Γερμανός 19/11. Καλές γιορτές σε όλους με υγεία!! Θα συνεχίσω να μπαίνω όπως και να κοιτάω το tracking number. Ψυχολογικά μας άφησες ρε Sony. 🤣

Αν ημουν λεφτας θα μας εκλεινα ολους ενα σαλέ ή μια κρουαζιερα στην επετειο ενος χρονου του launch date να συζητησουμε για το κοινο τραυμα που μας αφησε ολο αυτο. Καλοπαιχνιδο φιλε. Πες μας αν δεις τιποτα κουλο οταν το ανοιξεις, ή πως σου φαίνεται γενικά. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Poexania είπε

Προς το παρον αν εξαιρεσεις το Demon Souls δεν εχει και τοση διαφορα ετσι και αλλιως

και οχι μονο αλλα το compatibility backward ειναι για τα μπαζα... 

οτι παιχνιδι εχω τρεξει πλην του spiderman και του modern warfare κανουν κοψιματα στην εικονα.

ακομα ειναι νωρις παιδια....

ειμαι σε μεγαλη σκεψη να το σουταρω.

Μόλις τώρα, Sakm είπε

και οχι μονο αλλα το compatibility backward ειναι για τα μπαζα... 

οτι παιχνιδι εχω τρεξει πλην του spiderman και του modern warfare κανουν κοψιματα στην εικονα.

ακομα ειναι νωρις παιδια....

ειμαι σε μεγαλη σκεψη να το σουταρω. και να παρω κανα series s 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Sakm είπε

και οχι μονο αλλα το compatibility backward ειναι για τα μπαζα... 

οτι παιχνιδι εχω τρεξει πλην του spiderman και του modern warfare κανουν κοψιματα στην εικονα.

ακομα ειναι νωρις παιδια....

ειμαι σε μεγαλη σκεψη να το σουταρω.

 

Η δεν έχεις καλή τηλεόραση η καποιο προβλημα παιζει.....η τρολαρεις φιλε μου.....δεν παιζει αυτο που λες με την καμία......ακομα και το motogp 20 το παιζει πια στα 4κ60fps....θες να σου πω κ αλλα games με εμφανή διαφορα?

Gtsport ελαφρώς καλυτερα

Call of duty remastered καλυτερα

Uncharted καλυτερα 

The last of us καλυτερα 

Days gone καλυτερα 

Star wars καλυτερα 

Και εχω κ αλλα αλλα βαριεμαι να γράφω......

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Sakm είπε

και οχι μονο αλλα το compatibility backward ειναι για τα μπαζα... 

οτι παιχνιδι εχω τρεξει πλην του spiderman και του modern warfare κανουν κοψιματα στην εικονα.

ακομα ειναι νωρις παιδια....

ειμαι σε μεγαλη σκεψη να το σουταρω.

 

Όταν λες κοψίματα στην εικόνα; Πέφτει το frame rate ή κυριολεκτικά μαυρίζει η οθόνη για λίγο; Για το δεύτερο υπάρχει γνωστό fix.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, TeoRossi είπε

Η δεν έχεις καλή τηλεόραση η καποιο προβλημα παιζει.....η τρολαρεις φιλε μου.....δεν παιζει αυτο που λες με την καμία......ακομα και το motogp 20 το παιζει πια στα 4κ60fps....θες να σου πω κ αλλα games με εμφανή διαφορα?

Gtsport ελαφρώς καλυτερα

Call of duty remastered καλυτερα

Uncharted καλυτερα 

The last of us καλυτερα 

Days gone καλυτερα 

Star wars καλυτερα 

Και εχω κ αλλα αλλα βαριεμαι να γράφω......

 

δεν αναφερω οτι δεν τα παιζει στα 60fps, 

αλλα το προβλημα ειναι   στα γραφικα ,

μετα απο λιγη ωρα εμφανιζει κατι κουλα στην εικονα σαν σπασμενα μαυρα γυαλια ενα πραγμα... αν το τρεξεις το παιχνιδι σε ποιοτητα γραφικων και οχι performance το ιδιο μου το εκανε και στο god of war..

κατεβασε αν εχεις και  θες το knack και θα το καταλαβεις αυτο που αναφερω.

 

 

Μόλις τώρα, Sakm είπε

Η tv μου ειναι 4κ sony oled,

δεν αναφερω οτι δεν τα παιζει στα 60fps, 

αλλα το προβλημα ειναι   στα γραφικα ,

μετα απο λιγη ωρα εμφανιζει κατι κουλα στην εικονα σαν σπασμενα μαυρα γυαλια ενα πραγμα... αν το τρεξεις το παιχνιδι σε ποιοτητα γραφικων και οχι performance το ιδιο μου το εκανε και στο god of war..

κατεβασε αν εχεις και  θες το knack και θα το καταλαβεις αυτο που αναφερω.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Sakm είπε

δεν αναφερω οτι δεν τα παιζει στα 60fps, 

αλλα το προβλημα ειναι   στα γραφικα ,

μετα απο λιγη ωρα εμφανιζει κατι κουλα στην εικονα σαν σπασμενα μαυρα γυαλια ενα πραγμα... αν το τρεξεις το παιχνιδι σε ποιοτητα γραφικων και οχι performance το ιδιο μου το εκανε και στο god of war..

κατεβασε αν εχεις και  θες το knack και θα το καταλαβεις αυτο που αναφερω.

αν σου βγάζει artifacts στα παιχνίδια μάλλον έχει πρόβλημα η gpu, ζήτα αντικατάσταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...