Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Kingedward είπε

Θα είμαι μόνος μου τις γιορτές, χωρίς καμία κονσόλα και θα δουλεύω! Άσε μη σου τύχει!

Όλο γυμναστική και μαγείρεμα να περνάει η ώρα!

καπως ετσι κ εγω.. μαγειρευει η κοπελα μου και εγω τρωω.. δεν απεχουμε κ πολυ.. παντως σ αυτο με τις αγγελιες αυτοι πουλανε την μανα τους λογικα μαζι με τα πσ5.. απο παντου να βγαινει το μεροκαματο προσπαθουν.. υγεια να χουμε και προχωραμε!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, nikp7 είπε

καπως ετσι κ εγω.. μαγειρευει η κοπελα μου και εγω τρωω.. δεν απεχουμε κ πολυ.. παντως σ αυτο με τις αγγελιες αυτοι πουλανε την μανα τους λογικα μαζι με τα πσ5.. απο παντου να βγαινει το μεροκαματο προσπαθουν.. υγεια να χουμε και προχωραμε!!

Εμένα λείπει στο εξωτερικό (γεννημένη εκεί), και 'γω έφαγα άκυρο απ' την πτήση, συν ότι έχει 10ημερη καραντίνα και δεν ρίσκαρα να χάσω καμιά δουλειά. Να 'ναι καλά το netflixάκι και να 'ναι καλά η όρεξή μου για ζωή! :P 

Επίσης, για τις αγγελίες που λες άσε, πληρώνουμε την νύφη εμείς. Αντί να κλείσουμε ραντεβού και να τους λιντσάρουμε ξέρω 'γω να μάθουν να τα βάζουν 1500-2000€ μετά...

Υγεία συμφωνώ με χίλια!!

Επεξ/σία από Kingedward
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, kundi είπε

 καλησπέρα ξέρει κανείς ποτέ θα ανοίξουν οι παραγγελίες ? μόνο από πλαίσιο θέλω δεν με πειράζει Μάρτιο Μάρτιο 

Αντώνη αγάπη μου έλα πάρε με από δω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, kundi είπε

 καλησπέρα ξέρει κανείς ποτέ θα ανοίξουν οι παραγγελίες ? μόνο από πλαίσιο θέλω δεν με πειράζει Μάρτιο Μάρτιο 

Μα γιατί δε θες από Κωτσόβολο! Εμείς χαζοί είμαστε δηλαδή που πήραμε από εκεί;! Και εμείς τον Μάρτιο θα το πάρουμε...εύχομαι του 2021!

Πέρα από την πλακα τώρα, λογικά Γενάρη ή Φλεβάρη θα αρχίσουν να δέχονται παραγγελίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, etnica είπε

Μα γιατί δε θες από Κωτσόβολο! Εμείς χαζοί είμαστε δηλαδή που πήραμε από εκεί;! Και εμείς τον Μάρτιο θα το πάρουμε...εύχομαι του 2021!

Πέρα από την πλακα τώρα, λογικά Γενάρη ή Φλεβάρη θα αρχίσουν να δέχονται παραγγελίες.

Ναι και εμείς Μάρτιο θα πάρουμε αλλά παραγγειλαμε Σεπτέμβρη, αυτός αν παραγγείλει τώρα από κοτσοβολο θα πάρει 15αυγουστο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, kundi είπε

 καλησπέρα ξέρει κανείς ποτέ θα ανοίξουν οι παραγγελίες ? μόνο από πλαίσιο θέλω δεν με πειράζει Μάρτιο Μάρτιο 

Γενάρη δεν νομίζω να ανοίξουν καθώς ακόμα θα τρέχουν να εξυπηρετήσουν προπαραγγελίες. 
Αν καταφέρουν να τελειώσουν όλους από Νοεμβριο-Δεκεμβριο του 2020 μέχρι Αγιου Βαλεντινου θα ανοίξουν παραγγελίες για Μάρτιο. Αλλιώς αν στέλνουν ακομα σε εμας τον Μάρτιο κλάφτα. Καλό Πάσχα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Taoustaoys είπε

Ναι και εμείς Μάρτιο θα πάρουμε αλλά παραγγειλαμε Σεπτέμβρη, αυτός αν παραγγείλει τώρα από κοτσοβολο θα πάρει 15αυγουστο. 

Μα πως την πατήσαμε έτσι ρε παιδί μου, πόσοι ήμαστε που μετάνιωσαμε που παραγγειλαμε από κοτσωβολο, αν είναι δυνατόν όλα τα καταστήματα να έχουν δώσει μέχρι και 19/11 και εμείς να παρακαλάμε τον απατεωνα για παραγγελίες Σεπτέμβρη Οκτώβρη, 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Taoustaoys είπε

Μα πως την πατήσαμε έτσι ρε παιδί μου, πόσοι ήμαστε που μετάνιωσαμε που παραγγειλαμε από κοτσωβολο, αν είναι δυνατόν όλα τα καταστήματα να έχουν δώσει μέχρι και 19/11 και εμείς να παρακαλάμε τον απατεωνα για παραγγελίες Σεπτέμβρη Οκτώβρη, 

Άσε, κάθε μέρα με μουντζωνω που επέλεξα Κωτσο....θυμόμουν την εμπειρία που είχα με το PS4 από Κωτσόβολο στην κυκλοφορία του, ο οποίος τότε ήταν άψογος! Γι'αυτό τον εμπιστεύτηκα πάλι. Που να ξερα...λίγο ο Covid, λίγο η Sony, πάρα πολύ η "στρατηγική του" ( ο θεός να τη κάνει) τον έβγαλαν νοκ-άουτ. Βασικά, εμάς έβγαλαν αλλά λέμε τώρα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάγκες, είναι κανείς με 19/11 παραγγελία από Πλαίσιο σε περιοχή που ΔΕΝ υπάρχει κατάστημα και στέλνουν με κούριερ; Στις 15 με κάλεσε ένας εκπρόσωπος του Πλαισίου για επιβεβαίωση και ότι θα δρομολογηθεί στις 17-12 η αποστολή. Τον ρωτάω πριν κλείσει: θα παραλάβω κανονικά πριν τις γιορτές; τουλάχιστον να έχω κωδικό αποστολής να ξέρω που βρίσκεται και όποτε έρθει ας είναι και λίγες μέρες μετά. Λέει " 17 θα σταλεί θα σας έρθει μήνυμα στο κινητό και όποτε έρθει μετά λόγω των μεταφορικών κλπ". Κατευθείαν στο ψητό μπήκε δηλαδή, " είμαι από το Πλαίσιο, για το PlayStation 5 που έχετε παραγγείλει, ειστε ο τάδε, λοιπόν τότε θα δρομολογηθεί " 

Αν και αρχικά κάτω έγραφε έως 12 μετά 13 κ τώρα είμαστε για 14-1. Τηλέφωνο δεν πήρα να τους πρηξω, δεν θα μου πουν και κάτι διαφορετικό ούτε θέλω να ενοχλώ τους υπαλλήλους ενώ έχουν αλλά 200 τηλέφωνα να εξυπηρετήσουν. 

IMG_20201220_231621.jpg.753f3abea064268558d800db6b44e084.jpg

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Μάγκες, είναι κανείς με 19/11 παραγγελία από Πλαίσιο σε περιοχή που ΔΕΝ υπάρχει κατάστημα και στέλνουν με κούριερ; Στις 15 με κάλεσε ένας εκπρόσωπος του Πλαισίου για επιβεβαίωση και ότι θα δρομολογηθεί στις 17-12 η αποστολή. Τον ρωτάω πριν κλείσει: θα παραλάβω κανονικά πριν τις γιορτές; τουλάχιστον να έχω κωδικό αποστολής να ξέρω που βρίσκεται και όποτε έρθει ας είναι και λίγες μέρες μετά. Λέει " 17 θα σταλεί θα σας έρθει μήνυμα στο κινητό και όποτε έρθει μετά λόγω των μεταφορικών κλπ". Κατευθείαν στο ψητό μπήκε δηλαδή, " είμαι από το Πλαίσιο, για το PlayStation 5 που έχετε παραγγείλει, ειστε ο τάδε, λοιπόν τότε θα δρομολογηθεί " 

Αν και αρχικά κάτω έγραφε έως 12 μετά 13 κ τώρα είμαστε για 14-1. Τηλέφωνο δεν πήρα να τους πρηξω, δεν θα μου πουν και κάτι διαφορετικό ούτε θέλω να ενοχλώ τους υπαλλήλους ενώ έχουν αλλά 200 τηλέφωνα να εξυπηρετήσουν. 

IMG_20201220_231621.jpg.753f3abea064268558d800db6b44e084.jpg

Και εγώ είμαι ακριβώς η ίδια περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εάν έχετε ενημέρωση ότι θα σας στείλουν το ps5 επικοινωνήστε μαζι τους Οι courier περιόρισαν τον αριθμό δεμάτων ου παραλαμβάνουν

email που πήρα για άλλη αποστολή..

 

"Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε οτι τα προιόντα σας είναι στην αποθήκη μας σε κατάσταση αναμονής λόγω Acs courier.

Όπως ήδη γνωρίζετε επικρατούν ειδικές συνθήκες σε όλες τις εταιρίες ταχυμεταφορών όσο αφορά τις παραδόσεις των εμπορευμάτων.

Στις 10/12 ενημερωθήκαμε από την ACS πως λόγω της κατάστασης που επικρατεί και τον όγκο των αποστολών που πρέπει να εξυπηρετήσει
παύει να παραλαμβάνει απεριόριστο ποσοστό δεμάτων περιορίζοντας τον αριθμό των παραγγελιών που θα αναχωρούν από όλα τα συνεργαζόμενα μαζί τους καταστήματα, καθώς δεν έχουν χώρο να τα αποθηκεύσουν...."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...