Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10εκατ μονάδες είχε πει η sony παιδιά πριν το τέλος του έτους, τώρα στο ενδιάμεσο μπορεί να παίχτηκαν πολλά...

https://www.newsbreak.com/news/1600750434970/sony-surges-ps5-production-to-10-million-consoles-in-2020-claims-report

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Κατσε δηλαδη αλλου δεν δημιουργησε προβλημα ο κορωνοιος? Μονο εσυ ειχες θεμα με καραντινα? Ξερεις ποσες επιχειρησεις και εργοστασια υπολειτουργουν επειδη βρισκουν κρουσματα και πρεπει να κλεισουν για καθαρισμο και τεστ? 

Οσο για το αν θα ειναι σε 2-3 μηνες διαθεσιμο μετα το launch, θα το δουμε τελη Ιανουαριου αυτο. Επισης, και το xbox το βρισκεις και δεν το βρισκεις, και μεχρι τωρα σε launch day ειναι 2:1 υπες του ps5 σε τεμαχια.

Μα ακριβώς αυτό λέω! Εφοσον έχει ανακοινωθει πολύ νωρις το PS5 και μια τέτοια τόσο επιτυχημένη κονσολα οπως ειναι απο μια μεγαλη εταιρία θα έπρεπε να έχει προβλέψει το πρόβλημα αυτό και να βρει λύσεις όπως πχ να αναβάλλει το launch day  ή να ξεκινησει την παραγωγή του πιο νωρίς..  και άλλες συσκευές έχουν κάνει launch επι εποχη καραντινας που κατασκευάζονται στην Κίνα οπως samsung , iphone κτλ. δεν υπηρχε τετοιο θεμα.

που btw όσο παραλογο και να ακουγεται αν πατησεις στο google china coronavirus θα δεις μια οριζοντια γραμμή από 01 Μαρτίου έως και σήμερα σχεδόν στο 0 στα νεα κρουσματα! Δεν υπαρχει κανενα lockdown απο τότε.

Όπως και θεωρω τελείως άσχημο αυτό το γεγονος με το digital. Δεν ξερω αν δεν θελει να το πουλησει τοσο ή τι ακριβώς παιζει με αυτό αλλά η διαφορά είναι τεράστια απο τις διαθέσιμες συσκευές.

 

Αποψεις ειναι αυτες και θα φανουν τα αποτελεσματα βεβαια σε λιγο. Το μονο σίγουρο είναι ότι πέρασε ήδη πάνω από μηνας απο το launch day στην Ευρώπη και περισσότερο στην Αμερική και τα πράγματα δεν ειναι καλά σχετικά με τη διαθεσιμότητα στο άμεσο μέλλον .. όλα παει για νέο έτος και βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Δεν ηξερε η Sony να φτιαξει ολες τις κονσολες της γενιας για την release day. Τι αλλο θα διαβασουμε εδω μεσα.

πηγη για αυτο? Ή πεταμε οτι διαβαζουμε απο εδω και απο εκει?

Sony expects the PS5 to sell 7.6million units within five months

Sony Reportedly Plans To Make Fewer Than 6 Million PS5 Units In The Console’s First Year

PS5 sold between 2.1 and 2.5 million units worldwide on day one, report claims

Απο εκεί που διαβάζεις και εσυ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SabotazNic είπε

Sony: "We have not changed the production number for PlayStation 5"

Οκ αυτα απο εμενα

Αμα διαβάζες θα έβλεπες οτι λεει οτι η παραγωγή θα είναι μειωμένη κατα 4Μ και θα είναι 11Μ. Εγω είχα πεί για 10Μ. Οπότε μάλλον είναι σωστά αυτα που λέω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Stratosdias είπε

Παιδιά καλησπέρα.από public έχει παραλάβει κανεις στο υποτιθέμενο δεύτερο release του Ps5?εχω παραγγελία digital από 12/11 και μιλώντας πάλι μαζί τους στο τηλέφωνο σήμερα μου είπαν πως δεν έχουν παραλάβει ακόμα.

Το υποτιθέμενο δεύτερο release πρέπει να έχει έρθει ρε παίδες πριν 2 εβδομάδες 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, kosvar1983 είπε

Εμένα πάντως μου ειρθε μνμ σήμερα...

 

7EC749B3-4B45-47A0-8D27-75CFFA04413F.png

Πότε έκανες την παραγγελία? Ηταν disk ή digital? Για να ξέρω τι να περιμένω για το δικό μου.

Επεξ/σία από vorlon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω με τα Γερμανικά αλλά λέει λέει ότι περιμένει ίσως ένα 4ο κύμα? 😧 και ίσως πριν τα Χριστούγεννα?

https://www.hna.de/verbraucher/ps5-weihnachten-sony-playstation-lieferung-nachschub-amazon-saturn-media-markt-kassel-hna-zr-90147022.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...