Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά εγώ πάντως ότι έχω παραγγείλει μέχρι τώρα οποιαδήποτε και μεταφορική ήταν να μου το φέρει έκανε πολύ γρήγορα. ή τυχερός ήμουν ή δεν ξέρω τι παίζεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά πήγα για μια παραλαβή στον Κωτσόβολο του Μενιδίου και πήρε το μάτι μου πάνω στα ράφια δύο PlayStation 5 disk και δύο digital .Δεν ξέρω αν είναι για αποστολή η παραλαβή απλά μου έκανε εντύπωση ότι τα είχαν πάνω σε ράφια Και όχι σε αποθήκη . Αν έχετε όρεξη πάρτε τηλέφωνο στο κατάστημα και ρωτήστε μπορεί να είστε τυχεροί και να είναι ακυρωμένα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, nikosspeed είπε

Παιδιά πήγα για μια παραλαβή στον Κωτσόβολο του Μενιδίου και πήρε το μάτι μου πάνω στα ράφια δύο PlayStation 5 disk και δύο digital .Δεν ξέρω αν είναι για αποστολή η παραλαβή απλά μου έκανε εντύπωση ότι τα είχαν πάνω σε ράφια Και όχι σε αποθήκη . Αν έχετε όρεξη πάρτε τηλέφωνο στο κατάστημα και ρωτήστε μπορεί να είστε τυχεροί και να είναι ακυρωμένα 

 

Αφού ήσουν εκεί και σου έκανε εντύπωση γιατί δεν ρώτησες? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, nikosspeed είπε

Παιδιά πήγα για μια παραλαβή στον Κωτσόβολο του Μενιδίου και πήρε το μάτι μου πάνω στα ράφια δύο PlayStation 5 disk και δύο digital .Δεν ξέρω αν είναι για αποστολή η παραλαβή απλά μου έκανε εντύπωση ότι τα είχαν πάνω σε ράφια Και όχι σε αποθήκη . Αν έχετε όρεξη πάρτε τηλέφωνο στο κατάστημα και ρωτήστε μπορεί να είστε τυχεροί και να είναι ακυρωμένα 

Τέτοια λέγε να εμφανιστεί κανένας και να γράψει ότι πήρε τηλέφωνο και του έδωσαν, να δεις το κατάστημα να καίγεται στις ειδήσεις το απόγευμα!! 😛😛😛

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Backpacker είπε

 

Αφού ήσουν εκεί και σου έκανε εντύπωση γιατί δεν ρώτησες? 

Μπορεί να μην τον ένοιαζε, να το έχει ήδη! Δε φτάνει που είπε έστω και αυτή την πληροφορία που εδώ και 1 μήνα δεν υπάρχει ούτε μισό update και όλα τα posts απλα επαναλαμβάνονται, έχετε και παράπονο... 🤷‍♂️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Backpacker είπε

 

Αφού ήσουν εκεί και σου έκανε εντύπωση γιατί δεν ρώτησες? 

Προφανώς εκείνη την ώρα δεν με διέφερε για μένα γιατί έχω παραλάβει και δεν έχω κάποιο άτομο προσωπικά που να ψάχνει και λίγη ώρα αργότερα σκέφτηκα να το ποστάρω εδώ μήπως τα προλάβει κάποιος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, what30 είπε

Απλά να πω ότι εχω εθιστεί τόσο στο συγκεκριμένο τόπικ που μπαίνω απλά για να σας διαβάζω...

Στεναχωριέμαι πραγματικά για όλους σας που δεν καταφέρατε να παραλάβετε εγκαίρως για τις γιορτές.Νιώθω τυχερός που εμπιστεύτηκα κι αγοράσα απο το Πλαίσιο και δεν αγχώθηκα και δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου.

Επίσης να σας πω το πάθημα να σας γίνει μάθημα και σε μελλοντικές αγορές σας να θυμηθείτε την ταλαιπωρία σας και να "μαυρίσετε" όλους αυτούς...

Επίσης για μένα εννοείται ότι δεν φταίει η Sony.Τα καταστήματα φταίνε που συνέχισαν να δέχονται παραγγελίες και θρασύτατα να ζητανε και προκαταβολές.

Το Πλαίσιο ποτέ δεν μου ζήτησε προκαταβολή για να "μην χάσω τη σειρά μου" και τέτοιες π@πα@ριές.

Και πάλι καλή υπομονή σε όλους εύχομαι... 

Όσον αφορά το thread, είναι εθιστικό ναι! Και ευτυχώς που υπάρχει και γεμίζει τις ελπίδες όλων για το playstation 5 και βγάζουμε τα απωθημένα μας!

Την ευθύνη αν την μοιράζαμε με ποσοστό, το 30-40% θα πήγαινε στην Sony και το 60-70% στα μαγαζιά που συνεχίζουν παρά τα όποια προβλήματα και τις υπέρογκες παραγγελίες να δέχονται τηλεφωνικές παραγγελίες ακατάπαυστα (ονόματα δεν λέμε οικογένειες δεν θίγουμε!)

Μπράβο για το πλαίσιο και μπράβο για όσους έβαλαν την λογική κάτω και πόνταραν σωστά στην επιλογή καταστήματος. 


Υπομονή, καλές γιορτές σε όλους και έξτρα μπράβο και σε 'σενα για το post!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παντός πήρα σήμερα το πρωί τον κοτσοβολο τηλέφωνο και ρωτησα πάλι για την παραγγελία μου, μου είπε περιμένουμε εισαγωγή στις αποθήκες μας όταν υπάρχει διαθεσημοτητα από τον προμηθευτή και θα τηρηθεί αυστηρή σειρά προταιρεοτητας και στανιαρα. Το κάνω κάθε πρωί μου έχει γίνει συνήθεια και δεν μπορώ χωρίς αυτό. 

Να δεις που θα πάρω καμιά ώρα και θα μου πει η παραγγελία σας είναι έτοιμη προς παράδοση και θα της πω τώρα γιατί μου το χαλάς. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα σας χαλασω, μιας και περασε η συζυγος μπρος απο τον κοτσο μενιδιου πηγαινοντας για κρεατικα και γιαουρτια χριστουγεννων προ ολιγου, ειναι διπλα απο το 7ο λυκειο, της εστειλα να ρωτησει εαν αδειαζει και μου εστειλε ΣΜΣ οτι εχει ενα κομματι ΠΣ5 εκει στο μαγαζι οντος διαθεσιμο. Λετε να το γραψω στο ρενντιτ στις θεασεις  Γιετι;

Να τονισω μην σκοτωθει κανεις σας τρεχοντας, οτι δεν ειμαι ακριβως σιγουρος οτι η συζυγος ξεχωριζει καλα το ΠΣ4 απο το ΠΣ5...  

Επεξ/σία από Mazinga
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, sndev είπε

κ νανε διαθέσιμο πως θα το παρεις αφου θελει ηλεκτρονικη αγορα κ click away;

Δεν ξερω για εσας, αλλα ολοι στις γυρω αγορες, και γερμανοι και κοτσοι και κλπ, εαν ξερεις τι θες, το λες σε καποιον στην πορτα, δινεις το τηλ σου και παραλαμβανεις μαζι με την αποδειξη εντος πενταλεπτου... Ειπαμε ασφαλεια...

Επεξ/σία από Mazinga
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ακουσαν


ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ - Εικόνα, Ήχος, Computing, Smartphones, Gaming, Κλιματισμός, Λευκές Συσκευές, Οικιακές Συσκευές, Προσωπική Φροντίδα, Κήπος και Εργαλεία

Sony PS5 

Κονσόλα
214305
4.9 star rating57 Αξιολογήσεις
 
 
 
Sony PS5
Sony PS5
214305-3-s.jpg
214305-4-s.jpg
214305-5-s.jpg
icon_video.png
next
 499.00
 

Ευχαριστούμε όλους όσους μας επισκέφθηκαν online και έβαλαν την παραγγελία τους για το PS5.

Αν δεν είχατε την δυνατότητα να αγοράσετε ένα, παρακαλώ συνεχίστε να ελέγχετε online για περισσότερες ενημερώσεις

 
Πιστωτική κάρτα  20.79 / μήνα άτοκα 
button
Πλάνο δόσεων  24.20 
button
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...