Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, georent είπε

Φίλε αν επιτρέπεται έχεις βάλει παραλαβή από κατάστημα? 

Ναι. Και θα το στείλουν από το κατάστημα που είχα βάλει με ACS της περιοχής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ο Κωτσο θα στειλει ειτε με Γενικη ή και με αλλους τροπους (εχει και δικα του βανακια). θα μας ερθει λεει sms την προηγουμενη μερα της αποστολης.

Επεξ/σία από havoc55
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά το θέμα είναι να έρθει μέχρι Παρασκευή. Συχαίνομαι να μου φέρνουν πράγματα τη Δευτέρα!! :D

Επεξ/σία από CarbonFibre
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, nosvasedis είπε

Γενική Ταχυδρομική; Καλή Δευτέρα τότε... Εκτός αν είμαστε τυχεροί και ο Κωτσόβολος της τα δώσει αύριο ώστε το πολύ μέχρι την Παρασκευή να τα έχουμε... Κρίμα, από τη στιγμή που εμπλέκονται 3rd party couriers, δυσκολεύει πολύ το πράγμα....

Ναι γενική ταχυδρομική. Η αλήθεια είναι οτι ήταν σε αναμονή για αποστολή απο τις 6/11 και το πήρανε στις 9/11. Παρόλα αυτά 10/11 (launch day) μπόρεσα να πάω να το πάρω απο τα κεντρικά. Αν περίμενα να έρθει σπίτι ίσως έχανα 1-2 μέρες.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, klainmaingr είπε

Ναι γενική ταχυδρομική. Η αλήθεια είναι οτι ήταν σε αναμονή για αποστολή απο τις 6/11 και το πήρανε στις 9/11. Παρόλα αυτά 10/11 (launch day) μπόρεσα να πάω να το πάρω απο τα κεντρικά. Αν περίμενα να έρθει σπίτι ίσως έχανα 1-2 μέρες.

Μέσα σε καραντίνα μας βλέπω όλους στα κεντρικά της Γενικής Ταχυδρομικής για να πάρουμε το PS5. 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, nosvasedis είπε

Μέσα σε καραντίνα μας βλέπω όλους στα κεντρικά της Γενικής Ταχυδρομικής για να πάρουμε το PS5. 🤣

Φέρνω τις πηρούνες , φέρτε τους δαβλούς. :D

Angry Black Friday GIF by Buyout Footage

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε έναν φίλο μου πήρε από το Πλαίσιο του έκαναν κλίση την Παρασκευή για να του πουν ότι θα έρθει το βανάκι το μεσημέρι στις 19/11. Εμένα από τα public μου είπαν ότι θα το στείλουν λογικά μια μέρα νωρίτερα ευελπιστώντας ότι θα έρθει Day 1 επίσης, αλλά με τις εμπειρίες που είχα στο προηγούμενο lockdown δεν κρατάω και την ανάσα μου.. Γενικά κάτι μου λέει ότι το Πλαίσιο ήταν το πιο επαγγελματικό καθόλη την διαδικασία. Και τα μεταφορικά τους μέσα έχουν και ενημέρωσαν την ιστοσελίδα τους έγκαιρα όταν δεν μπορούσαν να δεχθούν άλλα pre-orders, σε αντίθεση με άλλες αλυσίδες που έταζαν κονσόλες για μήνες. Τιμές φαρμακείου να μην είχαν μόνο.. 

Επεξ/σία από JohnnyGore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά από πλαίσιο μέχρι τωρα είμαι ικανοποιημένος μπορω να πω 3 φορές τηλ με πήραν να με ενημερώσουν ελπίζω τελευταια στιγμή να μην γίνει κάτι. Κι εμένα μου είπαν 18 η 19 θα το στείλουν δεν μου είπε αν θυμάμαι καλά με τι θα το στείλουν λογικά θα ξανά ενημερώσουν όταν είναι να το στείλουν απλά το μόνο που μου είπαν είναι ότι λόγο τις κατάστασης μπορεί να κάνει κάνα δυο με 3 μέρες να το παραλάβω. Εύχομαι Τετάρτη να το στείλουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μίλησα κ εγώ με κωτσο μου είπε αύριο τους έρχονται τα πρωτα κομμάτια κ ότι είμαι από τους πρώτους για παραλαβη

Να περιμένω αύριο η μεθαύριο επικοινωνία από κωτσο

17/9  3 μεσημέρι έκανα προπαραγγελια με αντικαταβολή σπίτι, έχω πληρώσει μόνο επεκταση εγγύησης

Επεξ/σία από aekoupoli
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, havoc55 είπε

ο Κωτσο θα στειλει ειτε με Γενικη ή και με αλλους τροπους (εχει και δικα του βανακια). θα μας ερθει λεει sms την προηγουμενη μερα της αποστολης.

Όντως έχει, βέβαια δεν έχω καταλάβει για τι περιπτώσεις τα κρατάει, πριν λίγο καιρο είχαν πάρει έναν φούρνο μικροκυμάτων απο εκεί και το έστειλαν με γενικη. Ήρθε κατακρεουργημένο αρκετές μέρες αργότερα, μόλις τους ενημέρωσα έστειλαν δικό τους οδηγό να το παραλάβει και να αφήσει καινούργιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τα μας(mediamarkt)...

Αγαπητέ πελάτη,

Ευχαριστούμε που μας επιλέγετε για τις αγορές σας!

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η παραγγελία σας με αριθμό  .... θα παρουσιάσει μικρή καθυστέρηση. Ζητούμε συγγνώμη και δεσμευόμαστε να σας ενημερώσουμε εκ νέου το συντομότερο δυνατό για την εξέλιξή της.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση και παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Apostol. είπε

Mediamarkt παραγγελια  προχθες που εδειχνε στοκ ηρθε mail τωρα οτι :" θα παρουσιάσει μικρή καθυστέρηση."

Έλα μωρέ για μια μέρα δύο λογικά λένε οι άνθρωποι 😀...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...