Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, vejitto είπε

Εκτός από το ps5 είχε άλλα προϊόντα μέσα; Γιατί εγώ έκανα και μία δεύτερη με μόνο ένα dualsense και αυτή άλλαξε σε "Σε επεξεργασία".

Μονο PS5

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ παράγγειλα χθες από Γερμανό. Η παραγγελία είναι στο στάδιο "Σε επεξεργασία" σχεδόν από τη στιγμή που την έκανα, αν δεν κάνω λάθος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, bill_anastasiadis είπε

Κι εγώ παράγγειλα χθες από Γερμανό. Η παραγγελία είναι στο στάδιο "Σε επεξεργασία" σχεδόν από τη στιγμή που την έκανα, αν δεν κάνω λάθος.

τρόπο πληρωμής έβαλες αντικαταβολή ή εξόφληση; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλησα και εγω με τον Γερμανο με χθεσινη παραγγελια .

Τους λεω καταλαβαινω οτι γινεται χαμος με το ps5 ( γελουσε μου λεει η αληθεια ειναι αυτη )θα ηθελα να ρωτησω αν ειμαστε οκ με την παραγγελια γιατι στην διευθυνση δεν με αφηνε να βαλω 32-34 και μου λεει ναι ολα καλα το βλεπω οτι εχετε βαλει και POS αντικαταβολη θα αλλαξει σε χρεωση σε κουριερ αυριο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, edcat είπε

παραγγελία απο media markt 17/9 μεσημερι κατα τις 4, αποκλειστικά και μόνο επειδή είναι δίπλα μου το κατάστημα. έδωσα πενήντα ευρώ προκαταβολή και από τότε τους έχω πάρει γύρω στα 5 τηλέφωνα ανα τακτά διαστήματα για να "ξέρω" πως είναι η κατάσταση (κούνια που με κούναγε). Πήρα χθές τηλέφωνο, ο καημένος ο υπάλληλος δεν είχε ιδέα, μου έλεγε "θα σας καλέσουν", "δεν γνωρίζω", "έχετε δίκιο σε αυτό αλλα δεν μπορώ να κάνω κάτι" (επειδή τους είπα οτι είναι απαράδεκτο δύο μέρες πρίν την παράδοση να μην έχουν ιδέα αν παρέλαβαν και ποιά μεταφορική θα το φέρει). Και μέιναμε στο ότι να περιμένω μήνυμα. εντωμεταξύ στα προηγούμενα τηλεφωνήματα μου επιβεβαίωσαν οτι είμαι σίγουρα στο πρώτο κύμα παραλαβών. 

 εννοείται πως ακόμα δεν έχω το παραμικρό νέο. μάλιστα τώρα που τους κάλεσα, το σήκωσαν και μου είπαν να με καλέσουν αυτοί γιατί δεν έχουν σύστημα 😂😜

το μόνο σίγουρο είναι πως το φέρουν δεν το φέρουν αύριο, θα το σκέφτομαι πολύ πριν αγοράσω το παραμικρό απο media markt 😤

Και φίλος μου που παρήγγειλε 17/09 στις 3.00 το μεσημέρι με προκαταβολή 50 ευρώ, έχει την ίδια αντιμετώπιση. Κοινώς οτι δεν ξέρουν τίποτα ενώ σε τηλέφωνο δεν δεχόντουσαν καν να τους πει τον αριθμό παραγγελίας πολλές φορές.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vejitto είπε

Τι να σημαίνει αυτό άραγε;;;

γερμανοσ.jpg

Τι να σημαινει ρε παιδια. Ολοκληρωμενη ειναι και θα σταλθει μεχρι απογευμα-βραδυ-αυριο το τρακινγκ. Τα εξηγει τα σταδια της παραγγελιες πανω οταν μπαινετε στην παραγγελια.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πολυ εμενα με ενδιαφερει για το τι ωρα κανατε την παραγγελια απο Γερμανο και ποια απο τις 2 κονσολες. Εγω 21:51 και ειναι ακομα καταχωρημενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...