Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, Xrhstos211 είπε

Αυτό λέω και εγώ από Γερμανό περιμένω 30/11 διαγωνισμός!! Με το στανιό δεν παραλαμβάνουν μια χαρά κονσόλες έχουν και το παίζουν τρελητσα και δίνουν όπου θέλουν αυτή άσε!!!

Εσυ εχεις κερδισεις και 2η κ απο το ινστα!!! Ευσι δεν ελεγες?? Ρε τι παπατζες συνεχιζεις κ λες δεν βαρεθηκες?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μίλησα πάλι με κοτσωβολο για παραγγελία 06/10 disk, έχοντας πληρώσει όλο το ποσό, και συνεχίζουν να μην ξέρουν ακόμα τίποτα, περιμένοντας νέα από τον προμηθευτή. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Braveheart1980 είπε

βαρεθηκα-μπουχτησα-κουραστηκα-εχω κορεστει να διαβαζω αυτα τα τρολο-αρθρα που επιζηταν προβολες ψευδους αισοδοξιας απο νοεμβριο!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, εχω κανει προπαραγγελια 21/9 με πηραν σημερα απο τον Κωτσοβολο να με ρωτησουν αν θελω να ακυρωσω γιατι δεν γνωριζουν ποτε θα μπορεσουν να με εξυπηρετησουν. Τι αλλο θα ακουσουμε. Λογικα προσπαθουν να ακυρωσουν οσο περισσοτερες προπαραγγελιες γιατι εχουν χασει την μπαλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Φανούλα είπε

Καλησπερα, εχω κανει προπαραγγελια 21/9 με πηραν σημερα απο τον Κωτσοβολο να με ρωτησουν αν θελω να ακυρωσω γιατι δεν γνωριζουν ποτε θα μπορεσουν να με εξυπηρετησουν. Τι αλλο θα ακουσουμε. Λογικα προσπαθουν να ακυρωσουν οσο περισσοτερες προπαραγγελιες γιατι εχουν χασει την μπαλα.

Disk η digital, έχεις πληρώσει όλο το ποσό η όχι, μάλλον παίζουν ρόλο όλα αυτά εμένα πχ με παραγγελία 06/11 disk έχοντας πληρώσει όλο το ποσό δεν με πήρε κανείς, ενώ κάποιους άλλους με παραγγελία πριν από εμένα που δεν έχουν πληρώσει όλο το ποσό και με digital τους έχουν πάρει για ακύρωση , για κοτσωβολο μιλάω.

Μόλις τώρα, Taoustaoys είπε

Disk η digital, έχεις πληρώσει όλο το ποσό η όχι, μάλλον παίζουν ρόλο όλα αυτά εμένα πχ με παραγγελία 06/10 disk έχοντας πληρώσει όλο το ποσό δεν με πήρε κανείς, ενώ κάποιους άλλους με παραγγελία πριν από εμένα που δεν έχουν πληρώσει όλο το ποσό και με digital τους έχουν πάρει για ακύρωση , για κοτσωβολο μιλάω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Taoustaoys είπε

Disk η digital, έχεις πληρώσει όλο το ποσό η όχι, μάλλον παίζουν ρόλο όλα αυτά εμένα πχ με παραγγελία 06/11 disk έχοντας πληρώσει όλο το ποσό δεν με πήρε κανείς, ενώ κάποιους άλλους με παραγγελία πριν από εμένα που δεν έχουν πληρώσει όλο το ποσό και με digital τους έχουν πάρει για ακύρωση , για κοτσωβολο μιλάω.

 

το disc εχω παρει και εχω δωσει προκαταβολη. Προφανως οταν ερθει θα τους δωσω και το υπολοιπο ποσο. Επισης αυτο που λες δεν νομιζω οτι στεκει επειδη οπως με καθε αλλο πραγμα γενικοτερα οταν το προπαραγγελνεις πληρωνεις ενα μερος και οταν σου ερχεται πληρωνεις και το υπολοιπο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Φανούλα είπε

το disc εχω παρει και εχω δωσει προκαταβολη. Προφανως οταν ερθει θα τους δωσω και το υπολοιπο ποσο. Επισης αυτο που λες δεν νομιζω οτι στεκει επειδη οπως με καθε αλλο πραγμα γενικοτερα οταν το προπαραγγελνεις πληρωνεις ενα μερος και οταν σου ερχεται πληρωνεις και το υπολοιπο. 

Δεν ξέρω αν στέκει η όχι απλά βλέπω ότι κάποιους τους έχουν πάρει τηλέφωνο αν θέλουν να ακυρώσουν και όλοι αυτοί δεν είχαν πληρώσει όλο το ποσό ενώ εμένα πχ που το πλήρωσα όλο δεν με έχουν πάρει , όχι ακόμα τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Taoustaoys είπε

Δεν ξέρω αν στέκει η όχι απλά βλέπω ότι κάποιους τους έχουν πάρει τηλέφωνο αν θέλουν να ακυρώσουν και όλοι αυτοί δεν είχαν πληρώσει όλο το ποσό ενώ εμένα πχ που το πλήρωσα όλο δεν με έχουν πάρει , όχι ακόμα τουλάχιστον.

Μπορει δεν εχω ιδεα και ενας φιλος μου πηρε Νοεμβριο με προκαταβολη και ακομα δεν τον εχουν παρει. οπως και να εχει το καλυτερο ειναι να μην ακυρωσει κανενας απ οσους παιρνουν και ρωτανε καθως δεν φταιμε εμεις που αυτοι συνεχιζουν να παιρνουν προπαραγγελιες και δεν μπορουν να εξυπηρετησουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλή χρόνια σε όλους με υγεία αν και λίγο αργά αλλά ποτέ δεν είναι κακή μια ευχή ! Άντε και εμείς οι τελευταίοι των πλειστεισονιακων παραγγελιών να το πάρουμε μέχρι Φεβρουάριο ήμαρτον πχια!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραθέτω από σκρουτζ

"Για όσους έχετε κάνει προπαραγγελία . Τώρα μίλησα με στέλεχος απ τον κοτσοβολο όσο αφορά το ps5 , ο άνθρωπος μου μίλησε μπέσα .
Θα παραλάβουν μια μεγάλη παραγγελία από ps5 Μέσα στον Γενάρη 15-25 μέσα σε αυτήν την ημερομηνία. Όλες η προπαραγγελίες θα καλυφθούν κανονικά τουλάχιστον μέχρι αρχές του Δεκεμβρίου . Δεν στέλνει η Sony λίγα κομμάτια ανά λίγες μέρες πλέον γιατί έτσι δημιουργείτε πρόβλημα στην κάθε μεγάλη εταιρία όσο αφορά το πελατολόγιο της . Λίγο υπομονή ."

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

παραθέτω από σκρουτζ

"Για όσους έχετε κάνει προπαραγγελία . Τώρα μίλησα με στέλεχος απ τον κοτσοβολο όσο αφορά το ps5 , ο άνθρωπος μου μίλησε μπέσα .
Θα παραλάβουν μια μεγάλη παραγγελία από ps5 Μέσα στον Γενάρη 15-25 μέσα σε αυτήν την ημερομηνία. Όλες η προπαραγγελίες θα καλυφθούν κανονικά τουλάχιστον μέχρι αρχές του Δεκεμβρίου . Δεν στέλνει η Sony λίγα κομμάτια ανά λίγες μέρες πλέον γιατί έτσι δημιουργείτε πρόβλημα στην κάθε μεγάλη εταιρία όσο αφορά το πελατολόγιο της . Λίγο υπομονή ."

Εδώ δεν έχουν βγάλει επίσημη ανακοίνωση παγκοσμιος και το στέλεχος του κάθε υποκαταστήματος ξέρει ότι 15-25 έρχεται μεγάλη παρτίδα!! Τότε εγώ είμαι αστροναύτης της NASA που ζει στην Ανδρομέδα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, papsa είπε

Από σήμερα διαθέσιμο στο αμαζον κλπ

https://www.tomsguide.com/news/where-to-buy-ps5

 

Για να ερθει του χρονου τετοια μερα?Καλυτερα να περιμενω Κωτσό και όποτε φερει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Cariolanoc είπε

παραθέτω από σκρουτζ

"Για όσους έχετε κάνει προπαραγγελία . Τώρα μίλησα με στέλεχος απ τον κοτσοβολο όσο αφορά το ps5 , ο άνθρωπος μου μίλησε μπέσα .
Θα παραλάβουν μια μεγάλη παραγγελία από ps5 Μέσα στον Γενάρη 15-25 μέσα σε αυτήν την ημερομηνία. Όλες η προπαραγγελίες θα καλυφθούν κανονικά τουλάχιστον μέχρι αρχές του Δεκεμβρίου . Δεν στέλνει η Sony λίγα κομμάτια ανά λίγες μέρες πλέον γιατί έτσι δημιουργείτε πρόβλημα στην κάθε μεγάλη εταιρία όσο αφορά το πελατολόγιο της . Λίγο υπομονή ."

Ψέματα τα λένε, όλη την ώρα τα ίδια λένε, στις 15-25 θα λένε πάλι ότι τους έδωσαν λίγα κομμάτια και σε 15 μέρες θα πάρει πάλι στοκ και το πηγαίνουν από 15ημερο σε 15 ήμερο για να κάνει υπομονή ο κόσμος και να μην κάνει ακυρώσεις και δίνουν πίσω 500αρια.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...