Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, john1080 είπε

Προχθες τους πηρα και εγω,δεν ηξεραν τιποτα...

Αντε να δουμε τι θα γινει τελικα θα ερθει παραλαβη απο βδομαδα που λενε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, exan36 είπε

Αντε να δουμε τι θα γινει τελικα θα ερθει παραλαβη απο βδομαδα που λενε? 

Μην εχεις πολλες ελπιδες απο το e-expert...Λογικα θα εφοδιασουν μεγαλα καταστηματα οπως Κωτσοβολο,πλαισιο κτλ,αλλα ποτε δεν ξερεις καμια φορα,ισως δωσουν και στα μικρα καταστηματα καποια κομματια.Ποτε εκανες παραγγελια στο e-experts??

Εγω ειχα κανει digital 21/11 αλλα τους ειχα πει οτι φερουν θα παρω,ειτε digital ειτε disc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, john1080 είπε

Μην εχεις πολλες ελπιδες απο το e-expert...Λογικα θα εφοδιασουν μεγαλα καταστηματα οπως Κωτσοβολο,πλαισιο κτλ,αλλα ποτε δεν ξερεις καμια φορα,ισως δωσουν και στα μικρα καταστηματα καποια κομματια.Ποτε εκανες παραγγελια στο e-experts??

Εγω ειχα κανει digital 21/11 αλλα τους ειχα πει οτι φερουν θα παρω,ειτε digital ειτε disc

20/11   ειχα κανει ας ελπισουμε να παρουν κανα κοματι μπας και παρουμε και εμεις τιποτα αλλιως μας βλεπω για πασχα με αυτους τους ρυθμους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν έχω νέα από media markt.

Ανεπίσημα περιμένουν αρκετές κονσόλες προς το τέλος του μήνα.

Εγώ έχω προπαραγγελία 22/9 και σε αυτούς και στον κώτσο.

αλλά μην ανησυχείτε δεν είμαι scalper θα πάρω μόνο το 1!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, selin323 είπε

ps5 κωτσοβολος

Μετά την τηλεφωνική κλήση από εμένα  (ps5 disc) παραλαμβανουν 20 του μηνα , με καθε επιφυλαξη

 

Σήμερα και σε τηλέφωνο που πήρα...και στο τσατ του σάιτ τους που ρώτησα κανένας απ'τους δύο δεν είχε ιδέα. Το κλασσικό ποίημα περιμένουμε τον προμηθευτή μας. 

Μετά το "Περιμένοντας τον Γκοντό" έχουμε το "Περιμένοντας τον προμηθευτή μας"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, The__Blade είπε

λοιπόν έχω νέα από media markt.

Ανεπίσημα περιμένουν αρκετές κονσόλες προς το τέλος του μήνα.

Εγώ έχω προπαραγγελία 22/9 και σε αυτούς και στον κώτσο.

αλλά μην ανησυχείτε δεν είμαι scalper θα πάρω μόνο το 1!

Λογικά το ίδιο και το Public γιατι ουσιαστικά ειναι 1 εταιρεία και οι 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια εχω παραγγειλει απο Kωτσοβολο, Mediamarkt, Public στις 10/11. Θα παραλαβω ποτε ή του αγίου ανήμερα;

Επεξ/σία από polakis21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, εγώ είμαι με προπαραγγελία από Κωτσόβολο 17/9 και κανείς δε ξέρει τίποτα. Υπάρχει άλλος με τέτοια ημερομηνία? :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Dranthapo είπε

Καλημέρα, εγώ είμαι με προπαραγγελία από Κωτσόβολο 17/9 και κανείς δε ξέρει τίποτα. Υπάρχει άλλος με τέτοια ημερομηνία? :(

Το ιδιο κεγω φιλε μου, 17/9 digital. Εσυ disc ή digital? Και σε μενα τα ιδια λενε, περιμενουν προμηθευτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, spiros1993540 είπε

Καλησπέρα.Εμένα που με ενημέρωσαν μετά από δικό μου τηλεφώνημα ότι θα παραλάμβανα αυτή την εβδομάδα τίποτα.Δεν το περίμενα κιόλας να σου πω την αλήθεια γιατί ξέρω ότι δεν έχουν παραλάβει κάποιοι του Σεπτέμβρη ακόμα.

Παραγγελία 19/10

Καλησπέρα, παραγγελία disc 7/11 από public,  μετά από τηλεφώνημα μου, με ενημέρωσαν ότι μέχρι τέλος του μήνα θα παραλάβουν από την sony και λογικά θα παραλάβω και εγώ

Επεξ/σία από scirocco 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, scirocco 13 είπε

Καλησπέρα, παραγγελία disc 7/11 από public,  μετά από τηλεφώνημα μου, με ενημέρωσαν ότι μέχρι τέλος του μήνα θα παραλάβουν από την sony και λογικά θα παραλάβω και εγώ

Σοβαρά?Μόλις μίλησα και εγώ και μου είπαν οτι δεν εχουν ιδεα ακόμα πότε θα παραλάβω και σε ερωτηση μου οτι μου ειπε μια συναδελφος της οτι θα παραλαμβανα αυτη την εβδομαδα(ειπα και το ονομα της υπαλληλου που μου το ειπε)μου ειπε οτι δεν ξερει γιατι μου το ειπαν αυτο και μαλλον με ενημερωσαν λαθος.Μακαρι να παραλαβουμε τελος του μηνα.

Επεξ/σία από spiros1993540
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε, παίδες, ψιλο off topic, αλλά το ίδιο είχε γίνει και με το PS4? Επειδή πήρα το πρώτο (Fat) το 16, δεν είχα ασχοληθεί το 13 και μου κάνει εντύπωση ότι ακόμα και σε ξένα φορουμ λένε ότι τουλάχιστον μέχρι Απρίλη θα εκτελούνται μόνο οι προπαραγγελίες και δεν θα έχει εξομαλυνθεί η κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, ParafronGR είπε

Ρε, παίδες, ψιλο off topic, αλλά το ίδιο είχε γίνει και με το PS4? Επειδή πήρα το πρώτο (Fat) το 16, δεν είχα ασχοληθεί το 13 και μου κάνει εντύπωση ότι ακόμα και σε ξένα φορουμ λένε ότι τουλάχιστον μέχρι Απρίλη θα εκτελούνται μόνο οι προπαραγγελίες και δεν θα έχει εξομαλυνθεί η κατάσταση.

Δεν νομιζω μεχρι τον Απριλη να γινονται μονο οι προπαραγγελιες, δεν πιστευω οτι εχουν γινει τοσες προπαραγγελιες. Στο εξωτερικο οι παραγγελιες ανοιξαν για πολυ χρονικο διαστημα για να εγιναν λιγες . Μην κοιτας στην Ελλαδα που ελεγαν παραγγειλτε γιατι ερχεται την αλλη εβδομαδα.

Απλα ειμαι της αποψης οτι θα στοκαρουν καθε μηνα τα μαγαζια και οποιος προλαβει να παραγγειλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...