Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 ώρες πριν, kostasdovas είπε

Μόλις τώρα μίλησα με digital passion . Έχουν ενημέρωση ότι μέχρι 25/1 θα παραλάβουν σίγουρα disc (για digital πολύ δύσκολα ) και μου είπαν ότι η δική μου παραγγελία που είναι από Σεπτέμβριο θα καλυφθεί . Μου μίλησε με μεγαλη σιγουριά .

Έχουν ακόμα εκκρεμότητες από ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ;

Δηλαδή εμένα που μου είπαν ότι μείναμε μόνο 25 παραγγελίες ακάλυπτες στις 16/12, μάλλον με φλόμωσαν στο ψέμα. Εγώ παρήγγειλα 27/10. Και δεν ξέρουν αν θα παραλάβω τέλος του μήνα.

10 ώρες πριν, g213aag είπε

Κι εμενα το ιδιο μου ειπαν για τις παραλαβες. Εκανα παραγγελια 10/12 (γιατι αυτη απο 17/09 απο Κωτσοβολο δε βλεπω να εξυπηρετειται ΠΟΤΕ). Επειδη εκανα αργα παραγγελια απο Digital passion, δεν ειναι σιγουρο οτι θα παραλαβω τωρα. Περιμενω πως και πως τη στιγμη που θα μου το στειλουν απο Digital Passion για να ριξω ενα πανηγυρικο ακυρο στον Κωτσοβολο.

Και εγώ σε "αναμονή", 27/10. Δεν μου λένε κάτι (άρα προς το όχι πάμε και οι 2). Αν έχουν ακόμα ακάλυπτους από Σεπτέμβρη...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, whoever81 είπε

'Πολλές πηγές του Enternity πάντως δείχνουν να συμφωνούν πως διαθέσιμο για άμεση αγορά' 

 

Οχι άλλο κάρβουνο ρε παίδες δεν αντέχω με αυτές τος πηγές. Πηγές εδώ πηγές εκεί ήμαρτον πια 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά. Δεν ξέρω αν είναι άκυρο με το θέμα αλλά στην Vodafone στο Ηράκλειο Κρήτης Λεωφόρος Κνωσού έχει διαθέσιμο ένα dualsense charging station για όποιον ψάχνει και δεν βρίσκει και είναι από εδώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, petasis είπε

Έχουν ακόμα εκκρεμότητες από ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ;

Δηλαδή εμένα που μου είπαν ότι μείναμε μόνο 25 παραγγελίες ακάλυπτες στις 16/12, μάλλον με φλόμωσαν στο ψέμα. Εγώ παρήγγειλα 27/10. Και δεν ξέρουν αν θα παραλάβω τέλος του μήνα.

Και εγώ σε "αναμονή", 27/10. Δεν μου λένε κάτι (άρα προς το όχι πάμε και οι 2). Αν έχουν ακόμα ακάλυπτους από Σεπτέμβρη...

Εγώ με παραγγελία Δεκέμβρη πάω να κλάψω σε μια γωνιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.techradar.com/uk/news/ps5-stock-is-back-at-game-but-youll-have-to-queue-for-a-while 

Σήμερα το πρωί είχαν αρκετό στοκ με ημερομηνία παράδοσης 5/2 αν λέει κάτι αυτο στο game uk.

Είχαν στοκ και σε accessories, κατάφερα να πάρω τα ακουστικά σχετικά άνετα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, amakrypat είπε

Digital από 27/9 τίποτα. Μετά από πολλά μπινελίκια σταμάτησα να παίρνω τηλ .

17/09 απο κωστοβολο....ακομα τπτ!!!!!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

δεν μπορώ να καταλάβω πως δεν μπορούν να ελέγξουν αυτό το πράγμα. δλδ δεν είναι δύσκολο να ελεγχθεί να αγοράζει κάποιος 5 κονόλες μαζί η fake λογαριασμούς με καμία αγορά να μπαίνουν και να αγοράζουν 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, chek2fire είπε

 

δεν μπορώ να καταλάβω πως δεν μπορούν να ελέγξουν αυτό το πράγμα. δλδ δεν είναι δύσκολο να ελεγχθεί να αγοράζει κάποιος 5 κονόλες μαζί η fake λογαριασμούς με καμία αγορά να μπαίνουν και να αγοράζουν 

Δεν είναι εύκολο, πιθανώς να μην είναι καν δυνατό να ελεγχθεί η μοναδικότητα. Η μόνη ρεαλιστική λύση απαιτεί κοστοβόρα τεχνική υλοποίηση. Τα καταστήματα, παρ'ότι είνια τα μοναδικά που είναι υπεύθυνα γι'αυτό το χάλι, δεν έχουν κανένα κίνητρο να κάνουν κάτι για το θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

της μουρλης γινεται απο χθες. Amazon Uk sold out μεσα σε 5 λεπτα, shopto πριν λιγο ανεβηκε, το site κρασαρε αμεσως κ εγινε sold out,  smyths το ιδιο χθες. στο game τα ιδια το πρωι για την βασικη κονσολα, δε κρασαρε αλλα οι κονσολες εξαφανίστηκαν αμέσως. 
Από γνωστό σε μαγαζι Game, επομενο στοκ τον Φλεβαρη, με αγνωστη ημερομηνια. Ετσι οπως παει η κατασταση, ουτε Απριλιο δε θα εχει ηρεμήσει η υποθεση για το PS5.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποια εικονα για το ποσες κονσολες εχουν πουληθει μεχρι στιγμης;

Ειναι τοσο μεγαλη η ζητηση ή η παραγωγη γινεται τσουκου τσουκου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...