Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, spiros1993540 είπε

Παιδιά καλησπέρα.Μόλις μίλησα με public με ένα εξυπηρετικότατο και ευγενικότατο παιδί.Με ενημέρωσε πως δεν ξέρει πότε θα παραλάβω και ότι η μόνη η ενημέρωση που έχουν είναι ότι αναμένουν παραλαβή τέλος του μήνα.Σε ερώτηση μου αν ξέρουν το μέγεθος της παραλαβής μου είπε ότι δεν ξέρουν αν η παρτίδα θα είναι μεγάλη η όχι.Αυτά

Παραγγελία 19/10

Απο το θα έρθουν κονσόλες μεσα στον Δεκεμβριο..... πηγαμε στο θα ερθουν κονσολες 15-20 Ιανουαριου.... παμε θα έρθουν κονσολες τελος Ιανουαρίου...... Ποιο πιθανο είναι να πιάσω το τζοκερ τους επομενους μήνες παρα να πάρω το PS5 Digital που εχω κάνει παραγγελια 15/10 απο Public.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, vorlon είπε

Απο το θα έρθουν κονσόλες μεσα στον Δεκεμβριο..... πηγαμε στο θα ερθουν κονσολες 15-20 Ιανουαριου.... παμε θα έρθουν κονσολες τελος Ιανουαρίου...... Ποιο πιθανο είναι να πιάσω το τζοκερ τους επομενους μήνες παρα να πάρω το PS5 Digital που εχω κάνει παραγγελια 15/10 απο Public.

Συμφωνώ μαζί σου δεν διαφωνώ.Δυστυχώς ότι μας λένε με αυτό πορευόμαστε.Είναι η μόνη πληροφόρηση που μπορούμε να έχουμε ανεξαιρέτως αν θεωρείτε αξιόπιστη η όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, spiros1993540 είπε

Συμφωνώ μαζί σου δεν διαφωνώ.Δυστυχώς ότι μας λένε με αυτό πορευόμαστε.Είναι η μόνη πληροφόρηση που μπορούμε να έχουμε ανεξαιρέτως αν θεωρείτε αξιόπιστη η όχι.

Ναι το ξέρω και γι' αυτό εγω με τον νέο χρόνο δεν τους ξαναπήρα τηλ. Οταν ειναι να έρθει ας έρθει. Κουράστικα, τουλάχιστον δεν πούλησα το PS4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, vorlon είπε

Ναι το ξέρω και γι' αυτό εγω με τον νέο χρόνο δεν τους ξαναπήρα τηλ. Οταν ειναι να έρθει ας έρθει. Κουράστικα, τουλάχιστον δεν πούλησα το PS4

Και κάπου εδώ ενός λεπτού σιγή για εμένα και όσους τρέξαμε να πουλήσουμε το PS4 πριν πάρουμε στα χέρια μας το PS5 😂

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Sad 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Grouv είπε

 

Καλά το άρθρο λέει ότι να ναι εν τω μεταξύ. Λέει ότι το Πλαισιο έχει παραγγελιες απο Σεπτεμβριο ανεκπλήρωτες πράγμα που δεν ισχύει. Ούτε απο Νοέμβριο καν έχει εκκρεμότητες. 
Καλά τα νούμερα που λέει μετά για όλους και οι ημερομηνίες δεν υπάρχουν πουθενά. Απ'το μυαλό του τα έβγαλε ο αρθρογράφος όλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Backpacker είπε

 

Καλά το άρθρο λέει ότι να ναι εν τω μεταξύ. Λέει ότι το Πλαισιο έχει παραγγελιες απο Σεπτεμβριο ανεκπλήρωτες πράγμα που δεν ισχύει. Ούτε απο Νοέμβριο καν έχει εκκρεμότητες. 
Καλά τα νούμερα που λέει μετά για όλους και οι ημερομηνίες δεν υπάρχουν πουθενά. Απ'το μυαλό του τα έβγαλε ο αρθρογράφος όλα. 

Για το Πλαίσιο το είδα και εγώ. Μάλλον θα εννοεί τα digital. Όσον αφορά τα νούμερα τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Grouv είπε

Για το Πλαίσιο το είδα και εγώ. Μάλλον θα εννοεί τα digital. Όσον αφορά τα νούμερα τι να πω...

Δηλαδή μας λέει ότι υπάρχουν 68.000 ανεκπλήρωτες προπαραγγελιες...

Δύσκολο το κόβω, το νούμερο είναι υπερβολικό.

Άσε που μιλάει για προπαραγγελιες. Τι προπαραγγελιες ρε φίλε; Η κονσόλα έχει κυκλοφορήσει δύο μήνες τώρα! (Το κυκλοφορήσει τρόπος του λέγειν χαχαχα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι να ναι λέει. Τα νούμερα αυτά στην Ελλάδα δεν βγαίνουν ούτε σε χρόνια ολοκληρα. Αυτά είναι νούμερα για αγορες επιπέδου Ισπανίας όχι Ελλάδας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Παραγγελια 21/9 πληρωσα ολο το ποσο μηπως εχω καμια παραπανω ενημερωση απο Κωτσοβολο αλλα τπτ. Μηπως ξερει κανενας τι παιζει και αν οντως εχουν παραλαβες αυτο το μηνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακύρωση όλοι  , τέλος του μήνα ,τελευταία προθεσμία για τον Κωτσόβολο , Έχουν βγάλει και χρήματα τους τόκους τόσους μήνες. Δεν περιμένω ούτε μια μέρα παραπάνω

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Brazhlias είπε

Υπαρχει καποια εικονα για το ποσες κονσολες εχουν πουληθει μεχρι στιγμης;

Ειναι τοσο μεγαλη η ζητηση ή η παραγωγη γινεται τσουκου τσουκου;

 

18 ώρες πριν, polakis21 είπε

Μαλλον το β’

Μια απλη αναζητηση θα σας λυσει την απορια. Με βαση τα οσα γινονται με τον κορωνοιο, μια χαρα ειναι τα νουμερα

PS5 Sells Over 4 Million Units Since Launch & Shows No Signs Of Stopping (Jan 3rd)

PS4 sells 4.2 million units in 2013 (Jan 7th)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Φανούλα είπε

Καλησπερα. Παραγγελια 21/9 πληρωσα ολο το ποσο μηπως εχω καμια παραπανω ενημερωση απο Κωτσοβολο αλλα τπτ. Μηπως ξερει κανενας τι παιζει και αν οντως εχουν παραλαβες αυτο το μηνα?

από τι λέγετε μάλλον πάει για Φεβρουάριο και αν γίνουν τότε παραδόσεις δηλαδή . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Backpacker είπε

Ότι να ναι λέει. Τα νούμερα αυτά στην Ελλάδα δεν βγαίνουν ούτε σε χρόνια ολοκληρα. Αυτά είναι νούμερα για αγορες επιπέδου Ισπανίας όχι Ελλάδας. 

Το νούμερο μου ακούστηκε και εμένα υπερβολικό. Από την άλλη βέβαια πρέπει να σκεφτούμε ότι υπάρχουν και πολλαπλές παραγγελίες από τα ίδια άτομα για να το πάρουν όπου το βρουν. Επομένως αυτό το 70000 να είναι το πλασματικό νούμερο που έχει προκύψει από αυτήν την κατάσταση.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερες θα ήθελα να ρωτήσω αμα συγκεκριμένα  από τα παμπλικ θεσσαλονικης υπαρχουν παραγγελίες μετα τις 24/09 του μηνος που εξηπερετηθηκαν?

Επεξ/σία από jim0894
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...