Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγώ περιμένω να ανοίξει κάποιο κατάστημα παραγγελίες, να δούμε τι γίνεται...

Αυτά που δέχονται όπως ο Κοτσώβολος σωρηδόν όλο αυτό το διάστημα καλύτερο να αποφεύγονται γιατί όποιος παραγγείλει τώρα θα μπει τελευταίος σε καμιά λίστα με χιλιάδες άτομα πιο πάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Ενημερωνουν οτι θα υπαρχει μεγαλη καθυστερηση. Απο εκει και περα, ο καταναλωτης αποφασιζει απο που θα το αγορασει

Μεγάλη καθυστέρηση είναι από 15 μέρες πχ έως και ένα χρόνο; Αναγκάζουν σε προκαταβολή, δηλαδή συνεχίζουν να τοκιζουν τα λεφτά του κόσμου. Και ο καταναλωτής δεν αποφασίζει από που θα αγοράσει, όταν ΚΑΝΕΝΑΣ  δεν έχει ανοίξει παραγγελίες πάρα μόνο ο Κωτσοβολος. Συγνώμη δεν συμφωνώ ότι φταίνε τα παιδιά που παραγγέλνουν! 

BTW από Media ούτε φωνή ούτε ακρόαση εμείς του Νοεμβρίου με το μαγιό όπως είπε ο φίλος παραπανω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Rattlehead είπε

Μεγάλη καθυστέρηση είναι από 15 μέρες πχ έως και ένα χρόνο; Αναγκάζουν σε προκαταβολή, δηλαδή συνεχίζουν να τοκιζουν τα λεφτά του κόσμου.

Όταν σου λένε ότι θα κάνει 2+ μήνες είναι στην κρίση ΣΟΥ αν θα βάλεις παραγγελία ή όχι από κωτσο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Όταν σου λένε ότι θα κάνει 2+ μήνες είναι στην κρίση ΣΟΥ αν θα βάλεις παραγγελία ή όχι από κωτσο 

2+ μήνες έφτασα εγώ με προπαραγγελια Νοέμβρη και πάω στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα. 4 μήνες οι προπαραγγελιες Σεπτέμβρη και βλέπουμε όπως διαβαζεις. Άρα δεν ισχύει αυτό με το 2+.Δεν ξέρουν καν και το συνεχίζουν το παραμύθι. 

Επίσης δεν είναι όλοι σαν εσένα και εμένα, εξοικειωμένοι με την τεχνολογία και να διαβάζουν ένα φόρουμ για ενημέρωση. Υπάρχουν παππούδες, θείοι, νονοί για δώρα ή και ακόμα κοπελες να το κάνουν δώρο στα αγόρια τους. Χωρίς να έχουν τη δυνατότητα όπως εμείς, ναι αυτοί εξαπατουνται! Ζητάς προκαταβολή ενώ το launch day ηταν 19 Νοέμβρη ;; 

Κάνε παραγγελίες μάγκα Κωτσοβολε ΧΩΡΙΣ προκαταβολή και μην συνεχίζεις να το λες προπαραγγελια όταν το προϊόν ήρθε από Νοέμβρη Ελλάδα. Δεν μας ενδιαφέρει αν έπεσαν έξω στις προβλέψεις τους ακόμα και εμένα μου είναι αδιάφορο, πες τα στα παιδιά από τέλος Σεπτέμβρη που πληρώνουν δόσεις χωρίς να το έχουν και οι αποθηκάριοι να βγάζουν σελφι με τις παλετες και να μας λένε για μπιφτέκια.(τα είδες) 

Ο Κωτσοβολος και ο κάθε Κωτσοβολος μας έχει για αφελείς, ο κόσμος ένα απλό δώρο θέλει να κάνει. 

Με όλη την καλή διάθεση λοιπον, θα (ξανά) διαφωνήσω. 

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημέρωση τώρα από MediaMarkt, για παραγγελία 22/09 με προκαταβολή:

Αναφορά σε κείμενο

 

Γεια σας!

Ευχαριστούμε που μας επιλέγετε για τις αγορές σας.

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι μετά από νέα ενημέρωση από τον επίσημο διανομέα, το προϊόν GC CON PS5 STANDARD EDITION της παραγγελίας omXXXXXXXX θα είναι διαθέσιμο από 28 Ιανουαρίου 2021.

Θα ενημερωθείτε εκ νέου μόλις η παραγγελία σας είναι έτοιμη προς παραλαβή / απεσταλμένη.

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνηση.

 Με εκτίμηση,

Ομάδα Customer Passion

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα εγω παντώς έχω καλέσει  στα public  και μου λενε τοσο σημερα οσο και χθες οτι περιμενουν  να τους ερθουν ps5  μεχρι τελος μήνα αλλα δεν γνωρίζουν το πότε δεν ξέρω πως γίνεται να μην γνωρίζουν αμα θα τους φέρουν κονσόλες μεσα σε διαστιμα 4 ημερών και να μην γνωριζουν το πότε αλλα τελοςπαντων.  

Παραγγελια δικια μου απο 24/9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα, ενημερωση απο Κωτσοβολο οτι ειχαν ενημερωση απο sony οτι ολες οι παραγγελιες Νοεμβριου Δεκεμβριου θα εξυπηρετουνταν Φεβρουαριο Μαρτιο. Ωστοσο η sony ειχε αναθεσει και σε εργοστασιο στην ευρωπη την κατασκευη ps5 με στοχο να καλυφθουν οι παραγγελιες νωριτερα.. ομως η παραγωγη εχει κολλησει και δεν εχουν καμια ενημερωση απο τοτε.. 

 

Αυτα... παραγγελια 7/12  καλο καλοκαιρι με βλεπω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, spiros1993540 είπε

Μίλησα εγώ με public πρωί πρωί για να πάει καλά η μέρα και η εβδομάδα.Δεν έχουν καμία ενημέρωση περιμένουν το προμηθευτή με ενημέρωσαν.💪

Παραγγελία 19/10

απο οτι φαινεται τους εχει κρεμασει ολους η sony , που ενω η ζητηση ειναι στο θεο αυτοι φεεεετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, vampirion είπε

απο οτι φαινεται τους εχει κρεμασει ολους η sony , που ενω η ζητηση ειναι στο θεο αυτοι φεεεετα

Έχει κουράσει πραγματικά αυτή η ιστορία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστεύω καναν μλκ που έβγαλαν τις κονσόλες το 19 όχι μόνο η sony αλλά και η microsoft και έπρεπε να περιμένουν τις γιορτές του 20.

Και πωλήσεις χάσανε και reputation ιδίως η sony που έχει και την μεγαλύτερη ζήτηση.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chek2fire είπε

πιστεύω καναν μλκ που έβγαλαν τις κονσόλες το 19 όχι μόνο η sony αλλά και η microsoft και έπρεπε να περιμένουν τις γιορτές του 20.

Και πωλήσεις χάσανε και reputation ιδίως η sony που έχει και την μεγαλύτερη ζήτηση.  

To 2019 βγηκανε οι κονσολες; 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...