Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Vaim είπε

Τηλεφώνησα στο Γερμανό, είχα παραγγείλει εχθές και σήμερα το status έγινε ολοκληρωμένη. Τους πήρα και με είπαν ότι η παραγγελία έχει ακυρωθεί, ή τουλάχιστον στο σύστημα τους φαίνεται ακυρωμένη. Οπότε σε όσους έγινε ολοκληρωμένη καλό είναι να ρίξουν ένα τηλεφώνημα γιατί απο οτι κατάλαβα οι χθεσινές ακυρώθηκαν. 

Τι φαση δε παιζει 🤣🤣 εγω εντωμεταξυ αγορασα και ps plus χθες, τι θα το κανω τωρα. Εχω εμαιλ επιβεβαιωσης δε με ενδιαφερει τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Dr_Rad είπε

Μα το Θεό, αν δεν τηρήσουν τη σειρά προτεραιότητας θα τους πάρει και θα τους σηκώσει με τα logs που έχω...

1.png

Δεν μπορούμε να τους κάνουμε τίποτα. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην ξανά ψωνίσουμε τίποτα και ειδικά σε προπαραγγελιες...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παιδιά εγώ κάνει προ παραγγελία από Κωτσόβολο 17-9 Στις 10:15 το βράδυ αν Δεν κάνω λάθος ήταν η πρώτη μέρα που ξεκινήσανε η  προ παραγγελίας εμενα  μου λέει ακόμα Αναμονή διαθεσιμότητας ελπίζω να το παραλάβω είναι η digital έκδοση Και η πληρωμή θα γίνει με αντικαταβολή

Επεξ/σία από Bad boy83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mhlogiatros είπε

Eμενα mediamarkt δε φορτωνει καν στο Οι παραγγελιες μου δειχνει κενο 

το σιτε τους ειναι ετοιμο να πεσει, κανε refresh θα στην εμφανισει καποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κωτσοβολος λέει ότι θα μάθουμε αύριο που θα γίνουν οι αποστολές αν είμαστε πρώτο κύμα ... Από ότι φαίνεται δεν έχουν ιδέα. Η δικιά μου παραγγελία είναι απο 27/9

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LYBEP4N είπε

Ο κωτσοβολος λέει ότι θα μάθουμε αύριο που θα γίνουν οι αποστολές αν είμαστε πρώτο κύμα ... Από ότι φαίνεται δεν έχουν ιδέα. Η δικιά μου παραγγελία είναι απο 27/9

εγω 24/9 παμε για 2ο κύμα λογικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kotsos: Καλησπέρα σας.

Εγω: Καλησπέρα σας

Αριθμός Παραγγελίας μου xxxxxxxxxx

δεν έχω καμία ενημέρωση

ούτε με sms ούτε με email τπτ

θα έρθει αύριο????

kotsos: Έχει δρομολογηθεί η αποστολή της παραγγελίας σας για αύριο 19/11/2020 και θα λάβετε ενημερωτικό μήνυμα στο κινητό που δηλώσατε με τον τρόπο παραλαβής της.

kotsos: Θα σας σταλεί sms όταν ξεκινήσει η αποστολή της παραγγελίας σας.

Εγω: άρα θα έρθει αύριο με το φορτηγό που γράφει Τρόπος παράδοσης

kotsos: Θα ενημερωθείτε μέσω sms στον τρόπο παραλαβής της παραγγελίας σας.

Εγω: καλός. γεια σας και καλή συνέχεια

kotsos : Να είστε καλά! Σας ευχαριστούμε για την επικοινωνία.
Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οτιδήποτε χρειαστείτε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mourtos1924 είπε

kotsos: Καλησπέρα σας.

Εγω: Καλησπέρα σας

Αριθμός Παραγγελίας μου xxxxxxxxxx

δεν έχω καμία ενημέρωση

ούτε με sms ούτε με email τπτ

θα έρθει αύριο????

kotsos: Έχει δρομολογηθεί η αποστολή της παραγγελίας σας για αύριο 19/11/2020 και θα λάβετε ενημερωτικό μήνυμα στο κινητό που δηλώσατε με τον τρόπο παραλαβής της.

kotsos: Θα σας σταλεί sms όταν ξεκινήσει η αποστολή της παραγγελίας σας.

Εγω: άρα θα έρθει αύριο με το φορτηγό που γράφει Τρόπος παράδοσης

kotsos: Θα ενημερωθείτε μέσω sms στον τρόπο παραλαβής της παραγγελίας σας.

Εγω: καλός. γεια σας και καλή συνέχεια

kotsos : Να είστε καλά! Σας ευχαριστούμε για την επικοινωνία.
Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οτιδήποτε χρειαστείτε.

Ας ελπίσουμε ότι θα γίνει έτσι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Apostol. είπε

Κοιταξα τα url στο e-shop και βρηκα ποιο θα ηταν το url του ps5 συμφωνα με τα υπολοιπα για τις κονσολες.

Το πατησα και υπηρχε σαν σελιδα με τιποτα μεσα, μετα μια μερα απο το πουθενα η σελιδα ειχε τις κονσολες μεσα και μπορουσα να το βαλω στο καλαθι.

Τωρα ειναι σε κατασταση αναμονη παραλαβης.

Η παρακατω ειχε μεσα προιοντα τωρα τα εβγαλαν παλι.

https://www.e-shop.gr/playstation-5-consoles

και

https://www.e-shop.gr/sony-playstation-5-console-p-PS5.00001

και αντιστοιχα 00002 στο τελος για το digital.

Δεν ξερω αν "επιασε" η παραγγελια οποτε θα κανω και αυριο.

Οποτε μπορειτε να τσεκαρετε κατευθειαν αυτες τις σελιδες.

Respect!!!

Αφου εχει περασει απο "ελεγχο ομαλοτητας" και δεν στην κοψανε εισαι οκ. Το θεμα ειναι ποτε θα παραλαβουν!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις άλλαξε και το status της παραγγελίας που έχω κάνει στο  πλαισιο σε "Ξεκίνησε Picking", σε κάποιο άλλο φίλο;

 

Επεξ/σία από gdal73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σε έναν στην ομάδα στο ΦΒ πέρασε η παραγγελία του το στάδιο "Επεξεργασία" και μπήκε στο "Συλλογή προϊόντων" στον Κωτσόβολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...