Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω πιστευω οτι θα ερθουν πιο νωρις οι κονσολες και το λεω αυτο γιατι βλεπω 4 σελιδες φουλ αγγελιες απο μαυραγοριτες και δεν φευγουνε τα μηχανηματα  ....που  σημαίνει πως αυτοι που το ηθελαν σαν τρελοί  το πηραν ολοι και τωρα μενει ο λαουτζικος......... ειδη αρκετος κοσμος πηρε απο ακυρωσεις που παει να πει πως πολλοί μαυραγοριτες εμειναν με στοκ.

Παντως το βλεπω να πας να βγαλεις ενα μιμρο κερδος αλλα οχι και ετσι ρε φιλε 350 ευρω πανω

Επεξ/σία από sils
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Raylan είπε

Εγώ που θα το παραγγείλω τώρα πότε θα το παραλάβω? Πάσχα θα πάει και ακόμα δεν θα έχουμε κονσόλα... (Είμαι από αυτούς που πούλησαν το 4 για να πάρουν το 5 και δεν έχω κονσόλα να παίξω κάνα παιχνίδι)

90 ευρώ PS4 ;;

Για πήγαινε να δεις τιμές να δεις την αισχροκέρδεια...

Αυτην την στιγμή αν δεν έχεις PS το καλύτερο που έχεις να κανείς είναι να περιμένεις 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, TheSellerYouSeek είπε

90 ευρώ PS4 ;;

Για πήγαινε να δεις τιμές να δεις την αισχροκέρδεια...

Αυτην την στιγμή αν δεν έχεις PS το καλύτερο που έχεις να κανείς είναι να περιμένεις 

Αυτό ακριβώς είναι το τραγικό και πιάνει σαν αλυσίδα με το κόμπο έλλειψης-λοκνταουν. Να βλέπω 250 πλας για ps4 μτχ και 300 για καινούριο όταν 399 κάνει το ps5 κ το series s 350...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, tfonias είπε

Γιατί δεν το κάνεις claim από το site;;

γτ προφανως ειμαι γιδι και δεν το ηξερα οτι μπορω να το κανω αυτο! Δεν εχω ενεργοποιησει καν την συνδρομη μου για το ps+ φαντασου, εχω την καρτα και καθεται στο συρταρι απο τα χριστουγεννα που την αγορασα γτ περιμενα να ερθει το ps5 για να την ενεργοποιησω και δεν ηθελα κανενα απο τα παιχνιδια που εδιναν μεχρι και τον Φεβρουαριο. Θα την ενεργοποιησω σημερα - αυριο και θα το κανω claim απο το pc! Σας ευχαριστω ολους για τη συμβουλη!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Taoustaoys είπε

Ωραίος, άντε καλο παιχνιδο, έχω παρατηρήσει ότι στον κοτσωβολο κάθε μήνα εξυπηρετούν παραγγελίες μιας συγκεκριμένης ημερομηνίας. Πχ είδα ότι τον μήνα Νοέμβριο εξυπηρέτησαν 17/09 και 18/09 , τον Δεκέμβρη εξυπηρέτησαν 19 και 20 /09 , τον Γενάρη 21-22/09 , αν συνεχίσουν έτσι τον Φλεβάρη θα εξυπηρετήσουν 23-24/09 ,τον Μάρτη 25-26/09 και πάει λέγοντας, εγώ δηλαδή με 06/10 με αυτή την ακολουθία πάω για Σεπτέμβριο.

Ισχύει με το Κωτσόβολο..... αλλά νομίζω γενικα με τη digital την πάτησε πολύς κόσμος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, sils είπε

Εγω πιστευω οτι θα ερθουν πιο νωρις οι κονσολες και το λεω αυτο γιατι βλεπω 4 σελιδες φουλ αγγελιες απο μαυραγοριτες και δεν φευγουνε τα μηχανηματα  ....που  σημαίνει πως αυτοι που το ηθελαν σαν τρελοί  το πηραν ολοι και τωρα μενει ο λαουτζικος.

Σε καμία περίπτωση δεν το πήραν όλοι όσοι το ήθελαν σαν τρελοί. Απλά ίσως δε θέλουν να πληρώσουν το καπέλο που ζητάνε οι μαυραγορίτες. 

Εγώ βρίσκομαι σε αυτή την κατηγορία. 

  • Like 3
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, DHG_Cloud είπε

Παρέλαβα και γω σήμερα από public κάποιος ακύρωσε και ήμουν ο επόμενος στην λίστα νόμιζα ότι μου έκαναν πλάκα που με πήραν τηλ. Τυχερός. Επίσης ο υπεύθυνος καταστήματος ήταν πολύ εξυπηρετικός και το ανέλαβε για να λέμε και τα καλά. Καλή δύναμη σε όσους περιμένουν. 23\09 παραγγελία με πληρωμή στο κατάστημα.

IMG_20210129_163512.jpg

καλοπαιχνιδο να χαρω εγω ενα κουκλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Kreisson είπε

Κωτσόβολος μόλις, ρώτησα μου είπαν τώρα δίνουν τέλος Σεπτεμβρίου αρχές Οκτωβρίου εγώ που είμαι Νοέμβριο αν συνεχίσουν έτσι πάω για Μάιο

Screenshot_2021-01-30-16-23-03-549_com.miui.gallery.jpg

Ψέμματα σου είπαν. Οκτώβριο ούτε που τον πλησιάζουν ακόμα. Στα Digital είναι στις 17-18/9 ακόμα και στο Disc στις 22/9. Οκτώβριο καλό Απρίλιο αν αρχίσουν να δίνουν στην καλύτερη. Αλλιώς μετά το Πάσχα Μάιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το εχω ξαναπει αλλα θα προσθεσω μια λεπτομερεια

σε φιλο μου που το παραγγειλε μαζι μου δευτερη μερα που ανοιξαν οι προπαραγγελιες απο κωτσοβολο (το disk) οχι μονο δεν εχει γινει παραδοση αλλα του αλλαξαν και ημερομηνια. Πως εγινε αυτο; Μας πηρανε μια μερα να παμε να δωσουμε λεφτα προκαταβολη και καταχωρησαν τα λεφτα που δωσαμε την ημερομηνια που τα δωσαμε σαν νεα παραγγελια.

Τους ρωταμε αν θα αλλαξει η σειρα προτεραιοτητας και μας λενε οχι

Εμενα ηρθε στην ωρα του (ισως ειχε να κανει με το οτι τους ειχα ταραξει στα τηλεφωνα και στο τσατ, γιατι καθε ενας υπαλληλος μου ελεγε αλλα πραγματα... αλλος μου ελεγε να πληρωσω ολο το ποσο, αλλος οτι θα το παρω με αντικαταβολη... τεσπα ενας χαμος)

Ο φιλος μου αποπληρωσε ολο το ποσο καποια στιγμη και τους ξαναρωτησε μηπως εχει αλλαξει η ημερομηνια και λαμβανουν υποψιν ως ημερομηνια παραγγελιας τη μερα που δωσαμε την προκαταβολη

του ειπαν οχι

τωρα που βλεπει οτι εστειλε ο κωτσοβολος παλι κονσολες σε ημερομηνιες μετα την δικη μας παραγγελια επικοινωνησε παλι μαζι τους και τωρα του λενε οτι παιρνει προτεραιοτητα με βαση την ημερομηνια που δωσαμε την προκαταβολη

Πραγματικα απαραδεκτοι και τραγικοι

δεν ξερω γιατι τα μπερδεψανε τα πραγματα τοσο πολυ παντως αν ημουν εγω στη θεση του θα ειχα κανει καταγγελια

θα προσπαθησω οσο μπορω να αποφευγω τον κωτσοβολο.. ειναι και αλλες περιπτωσεις που μου εχουν τυχει αλλα δεν θελω να βγω εκτος θεματος

 

 

Επεξ/σία από Poexania
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, tfonias είπε

"Ξύλο" έπεσε σε πολυκατάστημα του Τόκυο για 300 PS5.. στην πηγή του!! Δεν υπάρχει ελπίδα. Η Sony τα έχει κάνει σκατά.

πηγη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...