Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

52 λεπτά πριν, apostolispap είπε

Καλημέρα φίλε έχω και εγώ παραγγελία 12-11 ποια έκδοση πήρε ο φίλος σου ;; 

Καλημέρα! 5-11 επίβεβαιωμενα πλεον  η παραγγελία του φίλου, ντίσκ βερσιόν. Αν έχεις παραγγείλει και εσύ ντισκ από mm πιθανόν ίσα ίσα να μη σε κάλυψε εκείνη η φουρνιά, οπότε στην επόμενη θα πρέπει να είσαι μέσα. Σε ζηλεύω κ σου εύχομαι καλοπαιχνιδο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, g-geo είπε

Καλημέρα! 5-11 επίβεβαιωμενα πλεον  η παραγγελία του φίλου, ντίσκ βερσιόν. Αν έχεις παραγγείλει και εσύ ντισκ από mm πιθανόν ίσα ίσα να μη σε κάλυψε εκείνη η φουρνιά, οπότε στην επόμενη θα πρέπει να είσαι μέσα. Σε ζηλεύω κ σου εύχομαι καλοπαιχνιδο!

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε αλλά δυστυχώς είμαι digital...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ξαναμιλησα με public και ουτε λιγο ουτε πολυ μου ειπανε πως ειναι κ αυτοι στα τυφλα σε αναμονη απο τη sony για να στοκαρουν, υπαρχει πιθανοτητα να εχουν αποθεμα μεσα στο Φλεβαρη με βαση καποιον "παλιο" στο καταστημα συμφωνα με τη τηλεφωνητρια, το θεμα ειναι πως τιποτα δεν μου ειπανε με σιγουρια, ουτε καν το ποσο εχουν προχωρησει στη παραδοση των προπαραγγελιων, μου ειπε πως ειναι στον Οκτωμβριο τωρα, αλλα νομιζω πως απλα μου ελεγε αυτο που θελω να ακουσω μιας κ η δικια μου καταχωρηση εγινε Νοεμβρη και να με χαροποιησει πως θα εξυπηρετηθω συντομα, η ολη φαση αρχισε να με κουραζει αλλα εφοσον εχω φαει ολοκληρο το γαιδαρο ειναι λιγο αργα για refund (εχω προπληρωσει ολο το ποσο) ευχομαι ολοι να ξεμπερδεψουμε το συντομοτερο με τις παραδοσεις, καλο κουραγιο

Επεξ/σία από vampirion
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είδος υπό εξαφάνιση παντού η κονσόλα. Δείτε Τοκυο τι έγινε με το που εμφανίστηκαν κάποια κομμάτια στο Bic Camera είναι νομίζω το μεγαλύτερο κατάστημα ηλεκτρονικών ειδών 

https://www.enternity.gr/Article/FreeTime/News/Χάος-και-παρέμβαση-της-αστυνομίας-σε-κατάστημα-που-πουλούσε-PS5-στο-Τόκιο-(video)/64949.html

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H Sony στεναχωριεται και κλαίει μεσα στα δις-εκατομμυρια της και στα επερχομενα λογω της ζητησης!

Μακάρι να υπηχε τροπος να δουλευουν 69 ωρες την ημερα οι υπαλληλοι του εργοστασιου...

Επεξ/σία από Tetrabitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τελικα καταφερα και πηρα τη κονσολα με παραγγελια 22/1 (εξωτερικο) .

Το αναφερω για να καταλαβουν αρκετοι ποσο αντιεπαγγλεματικα συμπεριφερονται τα ελληνικα καταστηματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, harisv είπε

Παιδια τελικα καταφερα και πηρα τη κονσολα με παραγγελια 22/1 (εξωτερικο) .

Το αναφερω για να καταλαβουν αρκετοι ποσο αντιεπαγγλεματικα συμπεριφερονται τα ελληνικα καταστηματα.

Από που? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Jake07 είπε

Από που? 

Μενω εξωτερικο και δεν ειναι καποια τεραστια αλυσιδα, ειχε ανοιξει τις παραγγελιες για μια ωρα περιπου και καταφερα να κανω μια παραγγελια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια. Εχει κανεις ιδεα η εστω μια εκτιμηση για το ποτε περιπου περιμενουμε να υπαρξει διαθεσιμοτητα περαν απο τις παραγγελιες? (αποθεμα). Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Sanshiro_Ugata είπε

Καλησπερα παιδια. Εχει κανεις ιδεα η εστω μια εκτιμηση για το ποτε περιπου περιμενουμε να υπαρξει διαθεσιμοτητα περαν απο τις παραγγελιες? (αποθεμα). Ευχαριστω.

Καλημέρα, ενω ο κωτσοβολος/public/media μοιραζουν αποθεμα απο την προηγουμενη εβδομαδα δεν υπαρχει κινητοποιηση σε πλαισιο/γερμανο/vodafone ακομα οποτε αναμενουμε μηπως ανοιξουν για αγορα online μιας και δεν εχουν (ή εχουν ελαχιστες) προπαραγγελιες να καλυψουν τουλαχιστον για το disc version.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλησα πριν λιγο τηλεφωνικα με public για παραγγελια 1/11 και μου ειπε οτι οσονουπω θα εξηπερετηθω και θα παραλαβω το ps5 digital, οποτε να εχετε το νου σας ολοι οι νοεμβριδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ariel555 είπε

μιλησα πριν λιγο τηλεφωνικα με public για παραγγελια 1/11 και μου ειπε οτι οσονουπω θα εξηπερετηθω και θα παραλαβω το ps5 digital, οποτε να εχετε το νου σας ολοι οι νοεμβριδες...

Εδώ δεν έχουμε παραλάβει ακόμη από Σεπτέμριο (27/09 disk με εξόφληση) και πιστεύεις τι λένε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...