Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, ariel555 είπε

μιλησα πριν λιγο τηλεφωνικα με public για παραγγελια 1/11 και μου ειπε οτι οσονουπω θα εξηπερετηθω και θα παραλαβω το ps5 digital, οποτε να εχετε το νου σας ολοι οι νοεμβριδες...

Eγω εχω παραγγειλει το digital τον Σεπτεμβριο απο εκει και ακομα τπτ και θα το παρεις εσυ με παραγγελια Νοεμβριου?

Ενδιαφερουσα κατασταση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλεύω σε μεταφορική και σήμερα μόλις διώξαμε για Θεσσαλονίκη Ps5 digital , δεν μπορώ εννοείται να σας πω από ποια εταιρεία , αλλά δεν είναι από τις 'μεγαλες' , άρα φαντάζομαι για να έχουν να στείλουν θα υπάρξει μια γενική κινητικότητα αυτές τις μέρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, selin323 είπε

22/10 disk

κωτσοβολος  παραλαβη τον μαρτιο τηλ επικ σημερα.

Περίεργο, έχω βάλει παραγγελία σχεδόν ένα μήνα μετά από σένα και μου είπαν και μένα Μάρτη (στην αρχή λέγαν για αρχές Γενάρη και μετά Φλεβάρη "το αργότερο").

Λογικά θα έρθει τεράστια παραλαβή το Μάρτιο που θα τα καλύψει όλα, δεν πιστεύω να λένε παπατζιλικια στο τηλέφωνο, είναι σοβαρή εταιρία.

Πέρα από την πλάκα είναι τραγικοί στον Κωτσόβολο , ακόμα δέχονται παραγγελίες, όσα αρπάξει ο κωλος τους. Είχα πάρει τηλ μεσα Γενάρη για ψάρεμα ότι ταχα ηθελα να παραγγείλω τοτε και λέγαν "παραλαβή Μάρτιο" οι απατεωνες ενώ για την παραγγελία μου που είναι του Νοέμβρη και θα πρεπε να χουν πιο ξεκάθαρη εικόνα δε μου λέγαν τπτ και μετά από πολύ κουβέντα μου λέγαν εκεί μια μαλακια να καθησυχαστω.

Δε θέλω βρε μαλακες να καθησυχαστω, θέλω μια εκτίμηση πάνω κάτω για το πότε θα παραλάβω, κι αν κάτσει κάτι παει ΟΚ, αλλά απτην όλη εικονα φαίνεται ότι σκοπίμως λειτουργούν παραπλανητικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ναι θα έχουν μια τεράστια παραλαβή))) μακάρι βρε παιδιά.

Αλλά εγώ το κόβω για μια τεράστια ψέμα. Δεν κάλυψε του Σεπτεμβρί ακόμα.... Λόγια άσχετα εδώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ariel555 είπε

μιλησα πριν λιγο τηλεφωνικα με public για παραγγελια 1/11 και μου ειπε οτι οσονουπω θα εξηπερετηθω και θα παραλαβω το ps5 digital, οποτε να εχετε το νου σας ολοι οι νοεμβριδες...

Μάλλον σε δουλεύουν. Παραγγελια digital απο Public 15/10 και δεν ξερουν ποτε θα μου παραδώσουν

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Komfri69 είπε

Ναι ναι θα έχουν μια τεράστια παραλαβή))) μακάρι βρε παιδιά.

Αλλά εγώ το κόβω για μια τεράστια ψέμα. Δεν κάλυψε του Σεπτεμβρί ακόμα.... Λόγια άσχετα εδώ.

Το σχόλιο μου ήταν καθαρα ειρωνικό, σε περιπτωση που δεν το καταλαβες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους 10/11 σε public disk version πάνω κάτω οτι έχουν πει σε εσάς λένε και σε εμένα! Περιμένουμε νέα παραλαβή κτλ! Ο μόνος λόγος που πήρα από παμπλικ ήταν η επέκταση εγγύησης γνωρίζει κανείς αν έδινε στo plaisio? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, boombox είπε

Καλησπέρα σε όλους 10/11 σε public disk version πάνω κάτω οτι έχουν πει σε εσάς λένε και σε εμένα! Περιμένουμε νέα παραλαβή κτλ! Ο μόνος λόγος που πήρα από παμπλικ ήταν η επέκταση εγγύησης γνωρίζει κανείς αν έδινε στo plaisio? 

Καί εγώ για αυτό δεν πήρα από πλαίσιο. Χτύπησα 4 χρόνια εγγύηση, ποιός ξέρει τί γίνεται)))

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ελπιζω το γεγονος του οτι εχει πεσει λιγο η ομαδα να ειναι οτι εχουν παραλαβει την κονσολα οι περισσοτεροι. 01/10 μου ειπαν απο Κωτσο εξυπηρετουν τελη Σεπτεμβρη και απο Μαρτιο μπαινουν ο υπολοιπος Οκτωβρης και τελη Οκτωβρη αρχες Νοεμβρη. Λιγο ακομα υπομονη παιδια !

Επεξ/σία από walkaboutalex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό μήνα παιδιά. Τέλος και ο Γενάρης, πιστεύω ότι καλύφθηκε κόσμος, όχι φυσικά κάποιο αξιοσημείωτο μέγεθος, παρολαυτα υπήρξε μια σχετική ροή. Η φάση με την διανομή, έχει τρελό input lag λόγω πανδημίας, κάτι που επιβεβαιώθηκε απο τα καταστήματα που ενδεικτικά περιμένανε κομμάτια 1 με 2 εβδομάδες νωρίτερα (συγκεκριμένα φημολογούταν απο 18/01. Τελικά μάλλον την τελευταία μιαμιση εβδομάδα κινήθηκε η κατάσταση). Αυτήν την εβδομάδα θα συνεχιστούν οι παραδόσεις. Το you, μου ανέφερε για άνοιγμα παραγγελιών απο την επόμενη εβδομάδα με ορίζοντα...ένας θεός ξέρει. Εγώ πάντως λαμβάνοντας υπόψιν και ΑΥΤΟ  θα πω ότι μια κάποια κανονική διαθεσιμότητα θα δούμε στα τέλη του 21 στην καλύτερη των περιπτώσεων. 

Σε άλλα νέα απο Αγγλία και StockAlert λογαριασμούς, μιλάνε για 'proper restock' (Σοβαρό restock σε ελεύθερη μετάφραση) στα μέσα Φλεβάρη, οπότε και εγώ θα πω τέλη του μήνα για να μαστε μέσα. Τουλάχιστον είναι κουτσός! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, walkaboutalex είπε

Ελπιζω το γεγονος του οτι εχει πεσει λιγο η ομαδα να ειναι οτι εχουν παραλαβει την κονσολα οι περισσοτεροι. 01/10 μου ειπαν απο Κωτσο εξυπηρετουν τελη Σεπτεμβρη και απο Μαρτιο μπαινουν ο υπολοιπος Οκτωβρης και τελη Οκτωβρη αρχες Νοεμβρη. Λιγο ακομα υπομονη παιδια !

ποια τελη Σεπτεμβρη? τα disc ειναι ακομα στις 21/09 και τα digital ακομα day one 17/09.  Σεπτεμβρη ειμαι και εγω και δε νομιζω να τελειωσει ο Σεπτεμβρης πριν τα μεσα με τελη Μαρτιου για να μην πω Απριλιο. με 150-200 κονσολες ανα παρτιδα που δινει ο κωτσοβολος δεν υπαρχει ελπιδα. 20 με 30 Σεπτεμβρη ειναι ισως το μεγαλυτερο ποσοστο παραγγελιων, και μετα ειναι μετα τις 19 Νοεμβρη. Μονο με τεραστιο κυμα θα σωθει η κατασταση που δυστυχως δε θα γινει πριν τον ιουλιο κατα τα λεγομενα της ΑΜD. οποτε καλο κουραγιο

Επεξ/σία από MisterGS
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα πήγα media markt αγόρασα το last of us 2 που το είχαν στα 29.90.

Ρώτησα για τα ps5 και είπαν στα καταστήματα για αγορά θα υπάρχουν το 2022.

Οτι έρθει και άμα έρθει είναι για να εξυπηρετήσουν προπαραγγελιες..

Όσον αφορά το series x είναι καλύτερα τα πράματα.
Είχαν περίπου 80 τεμάχια στο δίκτυο τους όλα θα διατεθούν για προπαραγγελια αλλά θα έρθουν κομμάτια από xbox. 

Τώρα κατά πόσο ισχύει δεν ξέρω... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα πήγα media markt αγόρασα το last of us 2 που το είχαν στα 29.90.

Ρώτησα για τα ps5 και είπαν στα καταστήματα για αγορά θα υπάρχουν το 2022.

Οτι έρθει και άμα έρθει είναι για να εξυπηρετήσουν προπαραγγελιες..

Όσον αφορά το series x είναι καλύτερα τα πράματα.
Είχαν περίπου 80 τεμάχια στο δίκτυο τους όλα θα διατεθούν για προπαραγγελια αλλά θα έρθουν κομμάτια από xbox. 

Τώρα κατά πόσο ισχύει δεν ξέρω... 

Σε 10 χρόνια από τώρα θα βγει ντοκιμαντέρ με την απατεωνια της Σονι ανακοίνωσε καινούργια κονσόλα από 399€ και επειδή "έδινε" με το σταγονόμετρο κονσόλες σε γιουτουμπερ και τυχερούς, πουλούσε το playstiατιon 4 απλo 293€ και 384€ το πρό. Ο κόσμος παρακαλούσε και έπαιζε ξύλο στην Ιαπωνία. Θα έχουμε και ανάφορα σε σκαλπερς και μποτς που πατούσαν το captcha κουτάκι "δεν είμαι ρομπότ" και αγόραζαν κονσόλες.

  • Like 2
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Tetrabitos είπε

Σε 10 χρόνια από τώρα θα βγει ντοκιμαντέρ με την απατεωνια της Σονι ανακοίνωσε καινούργια κονσόλα από 399€ και επειδή "έδινε" με το σταγονόμετρο κονσόλες σε γιουτουμπερ και τυχερούς, πουλούσε το playstiατιon 4 απλo 293€ και 384€ το πρό. Ο κόσμος παρακαλούσε και έπαιζε ξύλο στην Ιαπωνία. Θα έχουμε και ανάφορα σε σκαλπερς και μποτς που πατούσαν το captcha κουτάκι "δεν είμαι ρομπότ" και αγόραζαν κονσόλες.

Έγραψες! 

Και το captcha θα είναι κάπως έτσι.. 

The horror... the horror 😂🤣

Screenshot_20210203_170331.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...