Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, Aleex είπε

Καλησπέρα ομάδα!
Γράφω αραιά και που πλέον και στον Κωτσόβολο καλώ ή μιλάω με Live Chat μια φορά τον μήνα και αν διότι enough με τα ψέμματα και τις μπαρούφες τους!
Ο κύριος λόγος που γράφω είναι επειδή βλέπω πολλούς να λένε τα εξής: ''Μίλησα με το εκάστοτε κατάστημα και μου είπε θα εξυπηρετηθώ τότε ή παραλαμβάνουν τότε''
   Από την αναμονή που έχω από 21/09 εγώ και τα υπόλοιπα παιδιά που είναι από τους πρώτους έχουμε αποκτήσει μια ''εμπειρία'' πάνω στο θέμα και θα ήθελα εντελώς φιλικά να συμβουλέψω όλους και όλες να μην πιστεύουν λέξη από ότι τους λένε τα καταστήματα διότι 9/10 είναι λόγια του αέρα για να μας καθησυχάσουν ώστε να μην ακυρώσουμε ή φήμες που έχουν ακούσει.
   Η κατάσταση είναι άκρως κακή και καθόλου ελπιδοφόρα μιας και το πρόβλημα δεν μένει στην χώρα μας αλλά είναι παγκόσμιας κλίμακας, σε άλλες χώρες της Ευρώπης έχουμε ανά εβδομάδα-δεκαήμερο restocks στα καταστήματα και καθημερινά Drops...γιατί όμως έξω και όχι εδώ?!
   Έχει να κάνει με τα συμφέροντα μιας και εμείς είμαστε μια μικρή αγορά σε σχέση με τις άλλες λόγο πληθυσμού αρχικά, η Sony έχει συμφέρον να κρατήσει καλές σχέσεις με τον πληθυσμό των χωρών που της προσφέρουν τα περισσότερα χρήματα π.χ Γαλλία-Γερμανία κτλ και τώρα που έσκασε και αυτό με την AMD? βλέπω να πηγαίνουν πιο αργά τα πράγματα...
   Εν κατακλείδι, για να μην σας κουράζω θέλω να σας συμβουλέψω να μην ακούτε όσα σας λένε τα καταστήματα διότι έχουν αποδειχθεί πως τα περισσότερα είναι μπαρούφες για να μην μας χάσουν από πελάτες, επιπλέον μην περιμένετε σε κανένα θαύμα της Sony, εάν είχε κονσόλες θα έδινε...να πουλήσει θέλει και αυτή.
Πάντως στον Κωτσόβολο είμαστε στα Disk 22/09 και στα Digital 17/09 (19:00) οπότε τα παιδιά που ρωτάτε πότε θα εξυπηρετηθείτε κάντε τους υπολογισμούς για να σας φύγει η απορία, καλή δύναμη σε όλους!
 

Φιλε πραγματικα ο καθε ενας εκει μεσα σου λεει αλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, The__Blade είπε

Στον κώτσο δεν ξέρω τι γίνεται εγώ ήμουν 22/9 , παρέλαβα από media markt (πάλι 22/9) με αντικαταβολή (είχαν ζητήσει προκαταβολή και έριξα άκυρο) τη δευτέρα και την ακύρωσα.

Ειλικρινά δεν ξέρω τι κάνουν.

έχει παραλάβει κανείς από κώτσο 20-25/9

 

2 ώρες πριν, Drolok είπε

23/9 είναι disk από Κωτσοβολο και ακόμα τίποτα....

Όπως προ είπα αρκετά άτομα 22/09 Disk έχουν παραλάβει...στο Disk κάτι κινείται, το Digital κλάφτα Χαράλαμπε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, Aleex είπε

 

Όπως προ είπα αρκετά άτομα 22/09 Disk έχουν παραλάβει...στο Disk κάτι κινείται, το Digital κλάφτα Χαράλαμπε

Κάτι κινείτε λέμε το 22/9? Μεγάλη ξεφτίλα όλοι οι υπεύθυνοι... Από Σόνυ μέχρι κωτσους κλπ... Πρώτη φορά στη ζωή μου σκέφτομαι ότι Αν η Microsoft έχει διαθεσιμότητα νωρίτερα να πάω προς τα εκεί. Και μόνο από Plaisio. Κωτσο ποτέ ξανά. Καλύτερα Amazon. 

Επεξ/σία από Jake07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/1/2021 στις 8:55 ΜΜ, toni31 είπε

Αυτά σου τα είπαν από κωτσο ή τα λες εσύ?

μου το είπαν από Κωτσόβολο, γιατί πείρα να δω τι γίνεται με την παραγγελία μου 21 Οκτωβρίου,και μου λέει φίλε άστο αν σου πω θα νευριάσεις,και του λέω ποτέ πάνω κάτω μου λέει όπως είπα ότι τους στέλνουν πολύ λίγα κομμάτια και ακόμα εξυπηρετούν τον Σεπτέμβριο,και ότι η παραγγελίες του Οκτωβρίου να υπολογίσετε Μάιο Ιούνιο 🤬🤬🤬 

36 λεπτά πριν, Jake07 είπε

Κάτι κινείτε λέμε το 22/9? Μεγάλη ξεφτίλα όλοι οι υπεύθυνοι... Από Σόνυ μέχρι κωτσους κλπ... Πρώτη φορά στη ζωή μου σκέφτομαι ότι Αν η Microsoft έχει διαθεσιμότητα νωρίτερα να πάω προς τα εκεί. Και μόνο από Plaisio. Κωτσο ποτέ ξανά. Καλύτερα Amazon. 

καλησπέρα και εγώ αυτό ακριβώς φίλε,κοιτάω για Xbox με το που βγάλει το plasio, παραγγελία από 21 Οκτωβρίου από Κωτσόβολο,και από ότι βλέπω καλό Μάιο Ιούνιο,να πάνε να γ@@@@@

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια σταμηστε να γραφετε ποστ με " <ημερομηνια> απο <καταστημα> και ακομα τιποτα", ελεος δηλαδη αν εχετε καποιο νεο ποσταρετε να το μαθουμε αλλα γιατι γραφετε να πειτε οτι δεν εχετε νεα...

  • Like 3
  • Thanks 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

ρε παιδια σταμηστε να γραφετε ποστ με " <ημερομηνια> απο <καταστημα> και ακομα τιποτα", ελεος δηλαδη αν εχετε καποιο νεο ποσταρετε να το μαθουμε αλλα γιατι γραφετε να πειτε οτι δεν εχετε νεα...

Πανω σε αυτό που λες, μου κάνει εντύπωση που λέγαμε ότι τέλη Ιανουαρίου θα έρθει παραλαβή και εδώ μέσα μόνο 2-3 άτομα έγραψαν ότι παρέλαβαν σε αυτό το διάστημα. Οι υπόλοιπες κονσόλες που πήγαν;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Jimmy08 είπε

Πανω σε αυτό που λες, μου κάνει εντύπωση που λέγαμε ότι τέλη Ιανουαρίου θα έρθει παραλαβή και εδώ μέσα μόνο 2-3 άτομα έγραψαν ότι παρέλαβαν σε αυτό το διάστημα. Οι υπόλοιπες κονσόλες που πήγαν;;

Αυτο αναρωτιεμαι και εγω απο την προηγουμενη εβδομαδα, περιμενα να ανοιξει το πλαισιο και η vodaofοne παραγγελιες (ισως και ο γερμανος) γιατι ξερω οτι δεν χρωστανε disk παραγγελιες αλλα τιποτα ακομα.

Μονο ενα ατομο ειδα οτι πηρε απο πλαισιο με παραγγελια 1/12 disk αλλα το ειχε κανει τοπικα απο καταστημα Κρητης. Μπορει απο μερα σε μερα να ανοιξουν...

Επισης οσοι δεν ειναι στο discord μπειτε για να ανταλλασουμε πληροφοριες περι παραγγελιων ps5. https://discord.gg/gdRPBrzJ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως με απλή λογική με αυτά που βλέπω και διαβάζω αν μέχρι το Πάσχα-καλοκαίρι παραλάβει ο Σεπτέμβριος εγώ που παράγγειλα Νοέμβριο πιθανόν θα πάω Χριστούγεννα και αν... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχως αφου καταφεραν εμενα που ημουν απο τους πλεον αισιοδοξους ανθρωπους ειτε περι ps ειτε σε γενικο τομεα να με κανουν πλεον απαισιοδοξο τοτε υπαρχει θεμα. Ας ειμαστε ρεαλιστες χωρις να εχουμε ψευτικες ελπιδες. Σεπτεμβριο η παραγγελια και δε νομιζω να παραλαβω πριν τα μεσα με τελη Μαρτιου στη καλυτερη. Καλως η κακως αυτη ειναι η πραγματικοτητα. Αιτια ειναι οτι το λανσαρισμα ηταν σε λαθος εποχη με πολλα προβληματα παγκοσμιως. Και ετσι οπως ηρθε η κατασταση, και τελος Μαρτιου η Απριλιο να ερθει, εχει χαθει η διαθεση που ειχα να παιξω γιορτες η εστω χειμωνα. Ο καιρος θα ανοιξει οποτε σιγα μη κατσω σπιτι να παιζω. Καλη υπομονη.

Επεξ/σία από MisterGS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα σήμερα με το Public γιατι έχω παραγγελία digital στις 15/10. Αυτο που μου είπαν οτι την προηγούμενη εβδομάδα παρέλαβαν λιγα κομμάτια απο PS5 με τα οποία κάλυψαν παραγγελίες του Σεπτεμβρίου και δεν έχουν ενημέρωση προς το παρόν για νέες παραλαβές. Οπότε καταλαβαίνετε......

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακυρώσει (22 Οκτωβρίου) όλη τώρα , αν είναι δυνατών 4 μήνες τα χρήματα μας μέσα είναι έχουν βγάλει και χρήματα  , χωρίς προϊόν , δεν προκειτε να παραλάβουμε πριν από τον Μάιο -Ιούνιο , με 10 κομμάτια το μήνα που να φτάσουνε ,  περνούμε τηλ στο κενό  κάθε ένα τηλ και ps5 ποτε θα ερθει θα βλεπουνε εφιαλτες

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 4
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Jimmy08 είπε

Πανω σε αυτό που λες, μου κάνει εντύπωση που λέγαμε ότι τέλη Ιανουαρίου θα έρθει παραλαβή και εδώ μέσα μόνο 2-3 άτομα έγραψαν ότι παρέλαβαν σε αυτό το διάστημα. Οι υπόλοιπες κονσόλες που πήγαν;;

οι κονσόλες που πήραν μαγαζιά στο τέλος Ιανουαρίου που δεν είχαν ανοιχτές παραγγελίες (π.χ. πλαίσιο) μάλλον έφυγαν εσωτερικά και στο μιλητό. Λογικά θα πήραν τόσες λίγες που δεν θα άξιζε να τις βγάλουν στο site. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...