Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ενημερωση τωρα μολις απο public.μου ειπε το παληκαρι οτι επειδη ειναι για day 1 θα παραλαβουμε την ιδια μερα εχουν ενημερωσει σχετικα με τις κονσολες την acs.μιλαω για αθηνα παντα.αυτο που με παραξενεψε ηταν οτι προσπαθουσε να μου δωσει εγγυηση την οποια την εβαλα οταν του ειπα τι θα γινει αν παραλαβω  doa?μου ειπε οτι εχουν κρατησει καποιες κονσολες για εγγυηση ουτως ωστε αν παθει κατι να παρεις κατευθειαν 2η.δε ξερω αν ειναι αληθεια η απλα αν μου το πε για να τη βαλω,παντως αν ειναι αληθεια ισως εχουν ελπιδα και ατομα που εχουν παραγγειλει και πιο μετα αναλογως ποσες εγγυησεις θα δωσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, CoderX99 είπε

Όσοι έχετε πάρει από Πλαίσιο (και γράφει ξεκίνησε Picking) μπείτε σε αυτή την σελίδα:
https://www.plaisio.gr/order-tracking

Τι σας βγάζει; Εμένα:

1) Η παραγγελία σου καταχωρήθηκε με επιτυχία και έχει προχωρήσει στο στάδιο της επεξεργασίας. Ενημερώθηκε: 17/09/2020 14:30
2) Η παραγγελία σου είναι στο στάδιο της συλλογής των προϊόντων με εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης έως τις 25/11/2020. (Ενημερώθηκε: 17/11/2020 15:30)

Μένω επαρχία, έκανα preorder μόλις άνοιξαν, δεν νομίζω να τραβήξει μέχρι τις 25 η παράδοση με Ελτά Courrier.

Αυτό ακριβώς εμένα απλά λέει έως 24

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Valadis3 είπε

Παραγγελεια 18/9 το απογευμα απο Κωτσοβολο την εκδοση με το δισκακι.Εχει αλλαξει το στατους σε Σε Εξελιξη και Eκτιμώμενη ημερομηνία έναρξης αποστολής : 19/11/2020

 Εγω 17/9 Και λέει ακόμα αναμονή διαθεσιμότητας Εγώ digital έκδοση τι να πω οτι ναναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dinos234 είπε

Αυτό ακριβώς εμένα απλά λέει έως 24

εμενα :

 

Η παραγγελία σου είναι στο στάδιο της συλλογής των προϊόντων με εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης έως τις 19/11/2020.

Ενημερώθηκε: 12/11/2020 14:01

αλλα δεν γράφει γοια picking.

μου κάνει εντύπωση η ημ/νια ενημέρωση 12/11. Ισως επειδή ήταν παραγγελια 17/9 στις 15:30 και ήταν βέβαιη η παραλαβή? με είχαν πάρει και το σαββατο να επιβεβαιώσουν τον τόπο παράδοσης... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακυρες ΟΛΕΣ οι παραγγελίες που πέρασαν στον Γερμανο χτες βράδι.

 

Είχαν σηκώσει τη σελίδα για δοκιμή και πέρασαν δεκάδες παραγγελίες, οι οποίες ακυρώνονται μία-μία.

 

Δεν μπορεί να ξανα-ανοίξει, και η αποθήκη τους δείχνει 0 κομμάτια, επειδή δεν έχει γίνει επίσημα το Launch.

 

Τσάμπα η χαρά-ελπίδα.

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, stcp είπε

Respect!!!

Αφου εχει περασει απο "ελεγχο ομαλοτητας" και δεν στην κοψανε εισαι οκ. Το θεμα ειναι ποτε θα παραλαβουν!

Θα δουμε αυριο αν παραλαβουν, ελπιζω αφου περασε απο τον ελεγχο ομαλοτητας να μου κρατησουν.

Τουλαχιστον ξερω οτι δεν υπαρχει πιο πρωτος απο εμενα εκει χαχ

 

Capture.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα παραγγελία 17/09 21:00 ακόμα δείχνει αναμονή διαθεσιμότητας. Από Αθήνα, έκδοση Digital. Μήπως έχουν παραλάβει λιγότερα κομμάτια από την Digital?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...