Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν υπάρχει σωτηρία.....

Πρέπει να έρθουν κονσόλες. Το πλαίσιο έχει περίπου 635 παραγγελίες από τα τελευταία νέα που είχα με Μ.Ο 3 μήνες αναμονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα με Κωτσοβολο πριν λίγο. Μου είπαν πως αυριο παραλαμβάνουν κομμάτια και ήθελαν να δουν αν ενδιαφέρομαι ακόμα. (Προφανως και ναι) Λογικα μέχρι Δευτέρα-Τριτη θα το έχω. 

23/9 disc 10:40 π.μ. 😂

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GeorgeHiken είπε

Μίλησα με Κωτσοβολο πριν λίγο. Μου είπαν πως αυριο παραλαμβάνουν κομμάτια και ήθελαν να δουν αν ενδιαφέρομαι ακόμα. (Προφανως και ναι) Λογικα μέχρι Δευτέρα-Τριτη θα το έχω. 

23/9 disc 10:40 π.μ. 😂

Τόσο καιρό μας έχει φλομώσει στο ψέμα ο κωτσος, πείτε και εσείς ένα ψέμα ότι δεν το θέλετε (μπας και πάρουμε κ εμείς πιο γρήγορα)🤣😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, toni31 είπε

Δεν υπάρχει σωτηρία.....

Πρέπει να έρθουν κονσόλες. Το πλαίσιο έχει περίπου 635 παραγγελίες από τα τελευταία νέα που είχα με Μ.Ο 3 μήνες αναμονή.

Το πλαίσιο δεν ήταν που διαχειριζόταν τάχα μου τις παραγγελίες πιο σωστά από τους υπόλοιπους; Δεν θέλω να ξέρω την απόκλιση από τα υπόλοιπα καταστήματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Kingedward είπε

Το πλαίσιο δεν ήταν που διαχειριζόταν τάχα μου τις παραγγελίες πιο σωστά από τους υπόλοιπους; Δεν θέλω να ξέρω την απόκλιση από τα υπόλοιπα καταστήματα...

Πράγματι, αλλά δεν γκρινιάζει κανένας εδώ για αυτούς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Jimmy08 είπε

Πράγματι, αλλά δεν γκρινιάζει κανένας εδώ για αυτούς. 

Από όσα μου είπαν, το πλαίσιο έδωσε κονσόλες πριν από λίγες ημέρες σε παραγγελίες που έγινα αρχές Δεκεμβρίου, μετά έκλεισε τις παραγγελίες.

Τώρα, από που μαζεύτηκαν τόσες όσες μου είπαν δεν ξέρω και δεν μπορώ να το διασταυρώσω. Αλλά (όπως έγραψα και λίγο πιο πίσω) είχα πάρει τηλ. την Παρασκευή και μου είπαν ότι έκλεισαν τις παραγγελίες την προηγούμενη ημέρα. Μάλλον άλλαξαν πολιτική κ ανοίγουν ακαθόριστα τις τηλεφωνικές? Τι να πω δεν ξέρω. 

Επεξ/σία από toni31
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, toni31 είπε

Από όσα μου είπαν, το πλαίσιο έδωσε κονσόλες πριν από λίγες ημέρες σε παραγγελίες που έγινα αρχές Δεκεμβρίου, μετά έκλεισε τις παραγγελίες.

Τώρα, από που μαζεύτηκαν τόσες όσες μου είπαν δεν ξέρω και δεν μπορώ να το διασταυρώσω. Αλλά (όπως έγραψα και λίγο πιο πίσω) είχα πάρει τηλ. την Παρασκευή και μου είπαν ότι έκλεισαν τις παραγγελίες την προηγούμενη ημέρα. Μάλλον άλλαξαν πολιτική κ ανοίγουν ακαθόριστα τις τηλεφωνικές? Τι να πω δεν ξέρω. 

Με λίγα λόγια μας καλούν για ανελέητο spam στο τηλεφωνικό τους κέντρο 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, petran91 είπε

Μόλις έκανα μία τηλεφωνική παραγγελία, επιβεβαιώνω το quote.

Ευχαριστώ για την ενημέρωση!

Μια ερώτηση, εμένα για την παραγγελία μου ζήτησε μόνο ονοματεπώνυμο email και τηλέφωνο. Επίσης μόλις την ξαναπηρα για επιβεβαίωση της κατάθεσης μου είπε ότι θα έρθει και ένα email επιβεβαίωσης, το οποίο ακόμα δεν ήρθε. Σε εσάς ήρθε email επιβεβαιωσης? Επίσης σας ζήτησαν και διεύθυνση η μόνο όνομα τηλέφωνο email?

Απευθύνομαι σε αυτούς που έκαναν σήμερα τηλεφωνική παραγγελία από Sony center.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, petran91 είπε

Μια ερώτηση, εμένα για την παραγγελία μου ζήτησε μόνο ονοματεπώνυμο email και τηλέφωνο. Επίσης μόλις την ξαναπηρα για επιβεβαίωση της κατάθεσης μου είπε ότι θα έρθει και ένα email επιβεβαίωσης, το οποίο ακόμα δεν ήρθε. Σε εσάς ήρθε email επιβεβαιωσης? Επίσης σας ζήτησαν και διεύθυνση η μόνο όνομα τηλέφωνο email?

Απευθύνομαι σε αυτούς που έκαναν σήμερα τηλεφωνική παραγγελία από Sony center.

Καλησπέρα φίλε. Μου ζητήθηκε 50€ προκαταβολή μέσω κατάθεσης σε τράπεζα τους και ναι μου ήρθε αμέσως επιβεβαίωση μέσω email, έπειτα τηλεφωνικής παραγγελίας. Ξανακάλεσε τους αύριο το πρωί, και φρόντισε να τσεκάρεις τα Spam Email σου.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, rinzler3798 είπε

Καλησπέρα φίλε. Μου ζητήθηκε 50€ προκαταβολή μέσω κατάθεσης σε τράπεζα τους και ναι μου ήρθε αμέσως επιβεβαίωση μέσω email, έπειτα τηλεφωνικής παραγγελίας. Ξανακάλεσε τους αύριο το πρωί, και φρόντισε να τσεκάρεις τα Spam Email σου.

 

Έχεις δίκιο, ήταν στα ανεπιθύμητα.. ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι σε δίλημμα. Περιμένω με παραγγελία από Δεκεμβρίου στον Κωτσόβολο ή να δώσω και γω παραγγελία με προκαταβολή τα 50€ στην Sony; 

Αμάν βρε παιδιά βραδιάτικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Kingedward είπε

Είμαι σε δίλημμα. Περιμένω με παραγγελία από Δεκεμβρίου στον Κωτσόβολο ή να δώσω και γω παραγγελία με προκαταβολή τα 50€ στην Sony; 

Αμάν βρε παιδιά βραδιάτικα!

Προσωπικά ακύρωσα παραγγελία  από αρχές Δεκέμβρη Κωτσ με 100€ προκαταβολη(θα επιστραφουν). Δεν θα σε παρω στο λαιμο μου, αλλα βαση οσων διαβασα εδω και σε αλλα πολλα φορουμ, δεν προκειτε να λαβω πριν το καλοκαιρι, αναφορικα παντα με τα μεχρι τωρα δεδομενα. To Sony Center φαινεται να εχει ανταποκριθει με επαγγελματισμο και ελεγχομενες παραγγελιες. Προτιμησα να κινηθω με το δευτερο. Τωρα αν θα μου βγει σε καλο, μακαρι. Παντως αν ημουν εσυ θα επαιρνα πρωι πρωι, καθως οσες φορες εχει ανοιξει το Sony Center ειναι για μερικες ωρες, αρα μπορει να περασε αυτο το παραθυρο ευκαιριας. Καλη σου τυχη φιλε μου.

11 λεπτά πριν, petran91 είπε

Έχεις δίκιο, ήταν στα ανεπιθύμητα.. ευχαριστώ

Χαιρομαι που βοηθησα.

Επεξ/σία από rinzler3798
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πλαισιο χρωσταει σιγουρα digital, για disk ξερω οτι εχει εξυπηρετησει ολα τα παιδια εδω που ειχαν παραγγειλει στις 19/11 οπου και εκλεισε τις παραγγελιες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, rinzler3798 είπε

Προσωπικά ακύρωσα παραγγελία  από αρχές Δεκέμβρη Κωτσ με 100€ προκαταβολη(θα επιστραφουν). Δεν θα σε παρω στο λαιμο μου, αλλα βαση οσων διαβασα εδω και σε αλλα πολλα φορουμ, δεν προκειτε να λαβω πριν το καλοκαιρι, αναφορικα παντα με τα μεχρι τωρα δεδομενα. ToSony Center φαινσται να εχει ανταποκριθει με επαγγελματισμο και ελεγχομενες παραγγελιες. Προτιμησα να κινηθω με το δευτερο. Τωρα αν θα μου βγει σε καλο, μακαρι. Παντως αν ημουν εσυ θα επαιρνα πρωι πρωι, καθως οσες φορες εχει ανοιξει το Sony Center ειναι για μερικες ωρες, αρα μπορει να περασε αυτο το παραθυρο ευκαιριας. Καλη σου τυχη φιλε μου.

Χαιρομαι που βοηθησα.

Να 'σαι καλα αγορίνα! Ναι θα καλέσω το πρωί αν είναι. Ο Κωτσόβολος μου την δίνει στο τρόπο διαχείρισης. Αν και είμαι της υπομονής σαν άτομο, άλλο να ξέρω ότι θα παραλάβω περίπου καλοκαίρι και άλλο να μην ξέρω καθόλου! Ευτυχώς ΔΕΝ με δεσμεύει τίποτα, καθώς δεν έχει δοθεί ούτε ευρώ και περιμένω με αντικαταβολή την παραγγελία!

Επεξ/σία από Kingedward
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...