Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, rinzler3798 είπε

Ο φίλος (εικάζω πάντα) πρέπει να μπήκε στην επόμενη επόμενη παρτίδα, καθώς κάλεσε μία μέρα μετά. Τουλάχιστον έτσι υποθέτω, καθώς σε εμένα στις 17 Φλεβαρη 16:00 μου λέγαν κατηγορηματικά για τέλη Μάρτη- αρχές Απρίλη, καθώς δέχονται υπολογισμένες παραγγελίες ανά παρτίδα. Ανέφερε κιόλας "Δεν είμαστε Κωτσόβολος😂". Θέλω να πιστεύω πως είχε μία τέτοια λογική η πληροφόρηση και δεν μας δουλεύουν ομαδικώς.

Κι εγώ ακριβώς την ίδια ώρα με σένα παρήγγειλα, αν πάρουμε αρχές Απρίλη είμαι ευχαριστημένος.

8 λεπτά πριν, rinzler3798 είπε

Ανέφερε κιόλας "Δεν είμαστε Κωτσόβολος😂"

Αυτό το είπε όταν ανέφερες εσύ τον Κωτσόβολο σαν απάντηση, ή το είπε μόνος του??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

39 λεπτά πριν, petran91 είπε

Κι εγώ ακριβώς την ίδια ώρα με σένα παρήγγειλα, αν πάρουμε αρχές Απρίλη είμαι ευχαριστημένος.

Αυτό το είπε όταν ανέφερες εσύ τον Κωτσόβολο σαν απάντηση, ή το είπε μόνος του??

 

Έκανα αναφορά σε εμπειρίες μου με Public- Κωτσόβολο και ακύρωσεις και γέλασε, λέγοντας αυτό.

Έβαλες έπειτα την προκαταβολή σε λογαριασμούς που σου απέστειλαν με δελτίο παραγγελίας; Είχα απορία αν ώρα καταχώρησης θεωρείτε αυτή του δελτίου η αυτή της κατάθεσης της προκαταβολής (έγινε λίγο αργότερα). Ευελπιστώ το πρώτο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, rinzler3798 είπε

Έκανα αναφορά σε εμπειρίες μου με Public- Κωτσόβολο και ακύρωσεις και γέλασε, λέγοντας αυτό.

Έβαλες έπειτα την προκαταβολή σε λογαριασμούς που σου απέστειλαν με δελτίο παραγγελίας; Είχα απορία αν ώρα καταχώρησης θεωρείτε αυτή του δελτίου η αυτή της κατάθεσης της προκαταβολής (έγινε λίγο αργότερα). Ευελπιστώ το πρώτο.

 

Πρώτα τους πήρα τηλέφωνο για επιβεβαίωση της κατάθεσης που έκανα και μετά μου ήρθε το email. Έτσι νομίζω τουλάχιστον αλλά έτσι κι αλλιώς όλα αυτά έγιναν μέσα σε 5 λεπτά ( πρώτο τηλεφώνημα από εμένα, κατάθεση προκαταβολής και ξανά τηλέφωνο από εμένα για επιβεβαίωση της κατάθεσης).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, petran91 είπε

Πρώτα τους πήρα τηλέφωνο για επιβεβαίωση της κατάθεσης που έκανα και μετά μου ήρθε το email. Έτσι νομίζω τουλάχιστον αλλά έτσι κι αλλιώς όλα αυτά έγιναν μέσα σε 5 λεπτά ( πρώτο τηλεφώνημα από εμένα, κατάθεση προκαταβολής και ξανά τηλέφωνο από εμένα για επιβεβαίωση της κατάθεσης).

Χμμ, εμένα μου ήρθε το Δελτίο Παραγγελίας πρώτα, 2 λεπτά μετά της τηλεφωνικής επικοινωνίας, και έπειτα από μία περίπου ώρα έβαλα την κατάθεση και τους ενημέρωσα οτι μπήκε. Τώρα θα μου πεις τι σκαλίζω, απλά και η μία ώρα ίσως παίξει τον ρόλο της στο καρναβάλι που ζούμε.  Ας ελπίσω λοιπόν οτι η ώρα καταχώρησης είναι η αναγραφόμενη, μιας και δεν μου απεστάλθηκε κάτι άλλο.

Επεξ/σία από rinzler3798
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει και τα καλά του να μένεις Γερμανία....
Εμεινε ίσως 10-15 δευτερόλεπτα προς παραγγελία... Τα κατάφερα.

Παράδοση το αργότερο Δευτέρα !

ps5.PNG

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις δεν μπορούσε να πρόβλεψη το τι θα γίνει με το ps5 , δωσαμε παραγγελιά ολοι μας διοτι περιμένανε να παραλάβουμε ενα προϊoν που θα το ειχανε ολες οι ετεριες δλδ ευρειας κυκλοφοριας .Την πατήσαμε όλοι εμείς που το παραγγείλαμε από κοτσωβολο -public -media markt -γερμανος-κτλ που ειναι ανυπαρκτη στο τμημα e-shop , οσοι παρήγγειλαν απο αλλα πιο αξιοπιστα καταστηματα  η διαχειριση ηταν καλυτερη  .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά από Sony δέχονται ακόμη παραγγελίες ? Μπήκα στη σελίδα τους και δεν είδα κάτι . Μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει να δώσω κι εγώ προκαταβολή ?

εχω παραγγείλει από Κωτσόβολο από μέσα Οκτωβρίου και τίποτα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Subrosaval είπε

Παιδιά από Sony δέχονται ακόμη παραγγελίες ? Μπήκα στη σελίδα τους και δεν είδα κάτι . Μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει να δώσω κι εγώ προκαταβολή ?

εχω παραγγείλει από Κωτσόβολο από μέσα Οκτωβρίου και τίποτα .

Πρέπει να τους καλέσεις για να σε κατατοπισουν

Επεξ/σία από jimis panousis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Aleex είπε

Θα έπρεπε να είχε ήδη χτυπήσει μιας και έχουν καλέσει άτομα μέχρι και με 25/09 παραγγελία... για Disc πάντα

Πήρα τηλ χθες (αν κ δεν έχει αλλάξει η κατάσταση της παραγγελίας μου) κ μου είπαν να περιμένω sms/τηλ τις επόμενες ημέρες. αυτό που λες για εξυπηρέτηση παραγγελιών μέχρι 25/9 το ξέρεις σίγουρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους. Ενημερώνω παραγγελία public 24/09/2020 12:51 και μόλις τώρα μετά από 148 μέρες άλλαξε επιτέλους η κατάσταση παραγγελίας μου από εκτεταμένη αναζήτηση σε: "Σε αναμονή από προμηθευτή, (Εκτιμώμενη ημ/νία: 22/02/2021)" ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!😊

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι είστε Γερμανία προσέξτε από που αγοράζετε.Εγω είμαι Αυστρία και βλέπω διαφήμιση στο φεις μπουκ κάποιο online shop Media Haushalt.de

Παραγγέλνω κονσόλα μεσω του σάιτ και μου στέλνουν απόδειξη και τον αριθμό  λογαριασμού τους να τους βάλω τα χρήματα μέσω τράπεζας και ότι θα παραλαβω σε 2 μέρες. 

Επειδή δεν συνηθίζεται αυτός ο τρόπος πληρωμής στα ονλαιν καταστήματα. Πληρώνω πάντα με κάρτα ή PayPal,έψαξα την διεύθυνση του καταστήματος στο Google. Και πέφτω σε αυτό το λινκ όπου προειδοποιεί ότι το κατάστημα είναι fake,αλλά με άλλη ονομασία από τον περασμένο Νοέμβριο, αλλά διεύθυνση ίδια.

https://www.auktionshilfe.info/thread/22719-fakeshop-elektroniksoft-com-%E2%80%93-elektroniksoft-sas-%E2%80%93-friedrichstra%C3%9Fe-%E2%80%93-40789-monhe/

Φυσικά και δεν έστειλα χρήματα.Οποιος ξέρει κάτι για το συγκεκριμένο ονλαιν shop ας γράψει. Προσωπικά περιμένω τις γνωστές επώνυμες αλυσίδες να φέρουν κονσόλες, αλλά μια που ρώτησα εδώ στην Αυστρία, και εδώ ακόμα προσπαθούν να καλύψουν τις προπαραγγελίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Nik01 είπε

Όσοι είστε Γερμανία προσέξτε από που αγοράζετε.Εγω είμαι Αυστρία και βλέπω διαφήμιση στο φεις μπουκ κάποιο online shop Media Haushalt.de

Παραγγέλνω κονσόλα μεσω του σάιτ και μου στέλνουν απόδειξη και τον αριθμό  λογαριασμού τους να τους βάλω τα χρήματα μέσω τράπεζας και ότι θα παραλαβω σε 2 μέρες. 

Επειδή δεν συνηθίζεται αυτός ο τρόπος πληρωμής στα ονλαιν καταστήματα. Πληρώνω πάντα με κάρτα ή PayPal,έψαξα την διεύθυνση του καταστήματος στο Google. Και πέφτω σε αυτό το λινκ όπου προειδοποιεί ότι το κατάστημα είναι fake,αλλά με άλλη ονομασία από τον περασμένο Νοέμβριο, αλλά διεύθυνση ίδια.

https://www.auktionshilfe.info/thread/22719-fakeshop-elektroniksoft-com-–-elektroniksoft-sas-–-friedrichstraße-–-40789-monhe/

Φυσικά και δεν έστειλα χρήματα.Οποιος ξέρει κάτι για το συγκεκριμένο ονλαιν shop ας γράψει. Προσωπικά περιμένω τις γνωστές επώνυμες αλυσίδες να φέρουν κονσόλες, αλλά μια που ρώτησα εδώ στην Αυστρία, και εδώ ακόμα προσπαθούν να καλύψουν τις προπαραγγελίες.

Saturn ήταν . Αγορά παρόλαυτα με paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις αλλαξε η κατασταση παραγγελιας απο αναμονη διαθεσιμοτητας σε επεξεργασια

Παραγγελια Κωτσοβολος 24/09/2020   01:00 

Λογικα εφεραν νεο στοκ. Αντε να παιρνουν σειρα και αλλοι

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομάδα μίλησα σήμερα με Κώτσο και το PS5 ξεκινάει το ταξίδι του προς το σαλόνι μου την Δευτέρα 22/2. Υπενθυμίζω αγορά με πλήρη εξόφληση 23/9. Μέχρι τότε προσεύχομαι να μην αλλάξει κάτι!prayer GIF

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ρε μάγκες, άντε με το καλό εύχομαι! Η γαϊδουρινή υπομονή μας δικαιώνεται σιγά σιγά. Κάλιο αργά παρά ποτέ φιλαράκια, και ένα διπλό μπράβο σε όσους πιθανώς να είχανε την οικονομική άνεση να πάνε και σε scalped και δεν το σκέφτηκαν ούτε για 1 δευτερόλεπτο και ας περίμεναν τόσο καιρό. 

Θερμή παράκληση προς όλους ενόψει της ερχόμενης εβδομάδας και μεθεπόμενης εβδομάδας : Ενημερώστε άμεσα εδώ όσοι παραλάβετε, με ημ/νία παραγγελίας και κατάστημα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...